MURPHY RESERVE - J.W WOODRUFF OVAL

Venue Address
Williamstown Road

Port Melbourne
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
15/04/18 (Sun) 09:40 (Under 9 Mixed Red 2018)   South Melbourne Districts U9 Red   def. by   East Brighton Vampires JFC - U9 O'Sullivan  
15/04/18 (Sun) 10:50 (Under 10 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   def. by   AJAX U10 Stars  
15/04/18 (Sun) 12:00 (Under 12 Girls Blue 2018 ) 1.0-6     South Melbourne Districts U12 Girls   def. by   Murrumbeena JFC Under 12 Lionesses 4.3-27 
15/04/18 (Sun) 13:15 (Under 12 Girls Yellow 2018) 8.3-51     Port Melbourne Colts JFC   def.   Prahran JFC U12G Campbell 1.5-11 
15/04/18 (Sun) 14:30 (Under 12 Girls Green 2018) 8.3-51     Port Melbourne Colts JFC   def.   Beaumaris FC 1.2-8 
22/04/18 (Sun) 08:30 (Under 9 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   def. by   AJAX U09 Stars  
22/04/18 (Sun) 09:40 (Under 12 Mixed Orange 2018) 5.6-36     Port Melbourne Colts JFC   def. by   Oakleigh JFC 7.5-47 
22/04/18 (Sun) 11:05 (Under 15 Boys Div 3 2018) 3.2-20     Port/South Melbourne U15 Div3   def. by   Highett / St Paul's U15 26.18-174 
22/04/18 (Sun) 12:55 (Under 10 Girls Orange 2018)   Port Melbourne Colts JFC   def.   Prahran JFC U10G Laughton Smith  
22/04/18 (Sun) 13:55 (Under 16 Girls Div 1 2018) 6.11-47     Port Melbourne Colts JFC   def.   East Brighton Vampires JFC - U16 Kalfas (1) 1.0-6 
22/04/18 (Sun) 15:20 (Under 18 Girls Div 2 2018) 7.9-51     Port Melbourne Colts JFC   def.   St Kilda City JFC Inc. 3.7-25 
22/04/18 (Sun) 16:50 (Under 13 Mixed Div 4 2018) 14.8-92     Port/South Melbourne U13 Div 4   def.   St Kilda JFC Inc. 2.1-13 
29/04/18 (Sun) 09:00 (Under 8 Mixed Purple 2018)   Port Melbourne Colts JFC   def.   South Melbourne Districts U8 White  
29/04/18 (Sun) 10:15 (Under 9 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   def. by   Hampton Rovers AFC  
29/04/18 (Sun) 11:30 (Under 12 Girls Blue 2018 ) 3.2-20     Port Melbourne Colts JFC   def. by   St Bedes / Mentone Tigers U12 Girls 3.7-25 
13/05/18 (Sun) 09:00 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 8.7-55     Port Melbourne Colts JFC   def.   Ormond JFC 3.6-24 
13/05/18 (Sun) 12:30 (Under 16 Girls Div 1 2018) 12.9-81     Port Melbourne Colts JFC   def.   Bentleigh Junior Football Club 0.0-0 
13/05/18 (Sun) 14:00 (Under 18 Girls Div 2 2018) 17.7-109     Port Melbourne Colts JFC   def.   Oakleigh JFC 1.1-7 
20/05/18 (Sun) 10:00 (Under 13 Mixed Div 1 2018) 6.4-40     Port/South Melbourne U13 Div 1   vs   East Brighton Vampires JFC - Maginness 6.4-40 
20/05/18 (Sun) 11:30 (Under 18 Girls Div 2 2018) 6.7-43     Port Melbourne Colts JFC   def.   Hampton Rovers AFC 3.9-27 
20/05/18 (Sun) 13:00 (Under 15 Boys Div 3 2018) 6.6-42     Port/South Melbourne U15 Div3   def. by   Murrumbeena JFC U15 Div3 10.9-69 
27/05/18 (Sun) 09:30 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 12.21-80     Port Melbourne Colts JFC   def.   East Sandringham JFC 3.2-20 
27/05/18 (Sun) 11:00 (Under 15 Boys Div 1 2018) 8.8-56     Port/South Melbourne U15 Div1   def. by   Prahran JFC U15 Oswald 17.11-113 
27/05/18 (Sun) 13:30 (Under 16 Girls Div 1 2018) 5.6-36     Port Melbourne Colts JFC   def.   St Peters FC 5.4-34 
01/06/18 (Fri) 18:00 (Under 12 Girls Blue 2018 ) 4.0-24     Port Melbourne Colts JFC   def. by   South Melbourne Districts U12 Girls 5.5-35 
03/06/18 (Sun) 12:00 (Under 18 Girls Div 1 2018) 1.0-6     Port Melbourne Colts JFC   def. by   Bentleigh Junior Football Club 8.11-59 
03/06/18 (Sun) 13:30 (Under 16 Girls Div 1 2018) 7.6-48     Port Melbourne Colts JFC   def.   Mordialloc Braeside JFC U16G Div 1 0.2-2 
17/06/18 (Sun) 09:00 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 8.15-63     Port Melbourne Colts JFC   def.   Beaumaris FC 1.3-9 
17/06/18 (Sun) 10:30 (Under 13 Mixed Div 1 2018) 4.5-29     Port/South Melbourne U13 Div 1   def.   AJAX U13 Comets 1.2-8 
17/06/18 (Sun) 12:00 (Under 15 Boys Div 3 2018) 1.9-15     Port/South Melbourne U15 Div3   def. by   Waverley Park Hawks U15 5.4-34 
24/06/18 (Sun) 10:00 (Under 9 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   vs   Cheltenham JFC Green  
24/06/18 (Sun) 11:15 (Under 12 Girls Blue 2018 ) 1.0-6     Port Melbourne Colts JFC   def. by   East Brighton Vampires JFC - U12 Jessie 3.6-24 
24/06/18 (Sun) 15:00 (Under 18 Girls Div 1 2018) 0.0-0     Port Melbourne Colts JFC   def. by   St Peters FC 0.0-60 
15/07/18 (Sun) 09:00 (Under 10 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   vs   East Brighton Vampires JFC - U10 Turner  
15/07/18 (Sun) 10:15 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 3.4-22     Port Melbourne Colts JFC   def. by   East Malvern JFC 7.3-45 
15/07/18 (Sun) 11:40 (Under 10 Girls Maroon 2018)   Port Melbourne Colts JFC   vs   St Peters FC  
15/07/18 (Sun) 12:50 (Under 12 Girls Yellow 2018) 8.11-59     Port Melbourne Colts JFC   def.   East Brighton Vampires JFC - U12 Martin 3.2-20 
22/07/18 (Sun) 10:00 (Under 12 Mixed Orange 2018) 10.11-71     Port Melbourne Colts JFC   def.   Hampton Rovers AFC 4.5-29 
29/07/18 (Sun) 10:30 (Under 9 Mixed Red 2018)   Port Melbourne Colts JFC   vs   Prahran JFC U9 Humphrey-Smith  
29/07/18 (Sun) 12:00 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 3.3-21     Port Melbourne Colts JFC   def.   Oakleigh JFC 0.2-2 
29/07/18 (Sun) 13:30 (Under 16 Girls Div 1 2018) 1.2-8     Port Melbourne Colts JFC   def. by   Oakleigh JFC 4.4-28 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 2)
09:00 (Under 11 Mixed Yellow 2018) 4.6-30     AJAX U11 Rockets   def.   Beaumaris FC 0.1-1 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 2)
10:30 (Under 11 Mixed Bronze 2018) 8.6-54     East Malvern JFC   def.   Oakleigh JFC 3.5-23 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 2)
12:00 (Under 11 Mixed Orange 2018) 5.6-36     St Bedes / Mentone Tigers U11 Red   def.   St Kilda JFC Inc. 3.1-19 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 1)
13:30 (Under 11 Mixed Orange 2018) 2.7-19     Brighton Beach JFC   def.   Beaumaris FC 2.1-13 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 1)
15:00 (Under 14 Girls Div 4 2018) 0.1-1     Mordialloc Braeside JFC U14G Div 4   def. by   East Malvern JFC 1.3-9 
19/08/18 (Sun)
(Semi Final 1)
16:30 (Under 14 Girls Div 3 2018) 2.3-15     Prahran JFC U14G Clough   def.   Cheltenham JFC Green 0.1-1 
26/08/18 (Sun)
(Grand Final)
09:30 (Under 13 Mixed Div 4 2018) 2.3-15     East Malvern JFC   def. by   Cheltenham JFC Black 6.10-46 
26/08/18 (Sun)
(Grand Final)
11:15 (Under 13 Mixed Div 3 2018) 3.2-20     Bentleigh Junior Football Club   def. by   Ormond JFC 13.7-85 
26/08/18 (Sun)
(Preliminary)
13:00 (Under 14 Girls Div 4 2018) 1.4-10     St. Paul's McKinnon JFC   def. by   East Malvern JFC 4.4-28 
26/08/18 (Sun)
(Preliminary)
15:00 (Under 14 Girls Div 3 2018) 4.2-26     Waverley Park Hawks U14 Girls   def.   Prahran JFC U14G Clough 2.5-17 
02/09/18 (Sun)
(Grand Final)
09:45 (Under 14 Mixed Div 2 2018) 4.8-32     Port/South Melbourne U14 Div2   def.   Highett/Cheltenham Black 4.3-27 
02/09/18 (Sun)
(Grand Final)
11:30 (Under 14 Mixed Div 1 2018) 4.8-32     Mordialloc Braeside JFC U14 Div1   def. by   St Kilda City JFC Inc U14 Div1 5.4-34