Wellington College

Venue Address
Dufferin Street

Wellington
Map Reference
Click on park name
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 13:15 (Capital 8) IBU - The Reds   def. by   Wellington United Honeybadgers
01/04/17 (Sat) 15:15 (Masters 1) 2     Brooklyn Nothern United Masters Black   vs   Petone Armanis
01/04/17 (Sat) 17:15 (Capital 12) 5     Victoria University Unibrow   def.   IBU - Vauxhalls
08/04/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Capital 4) Seatoun AFC   def. by   Island Bay FC
08/04/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
17:15 (Capital 5) 3     Brooklyn Northern United Thirds   def. by   Tawa ACU 1
14/04/17 (Fri) 13:15 (Capital 7) 3     IBU Marmosets   def.   Victoria University Raiders
14/04/17 (Fri) 15:15 (Masters 5 ) 1     IBU - Internationals   vs   Porirua City Clark & Co.
14/04/17 (Fri) 17:15 (Capital 12) 2     Brooklyn Northern United Pelicans   def. by   IBU - Vauxhalls
22/04/17 (Sat) 13:15 (Masters 4) 2     Victoria University Bombers   def. by   Waterside Karori Fossils
22/04/17 (Sat) 15:15 (Masters 3) 3     Wellington Olympic TFTs   def.   Stop Out Red
22/04/17 (Sat) 17:15 (Masters Over 41 League) 4     Marist Classics   def.   Brooklyn Northern United Pacemakers
29/04/17 (Sat) 13:15 (Masters 4) 6     IBU - JJs Old Boys   def.   Mighty Naenae Masters
29/04/17 (Sat) 15:15 (Capital 4) 2     Island Bay Dreamers   vs   Victoria University Accies
29/04/17 (Sat) 17:15 (Capital 9) 2     Waterside Karori Rinston Weid's   def. by   Upper Hutt City Creeps
06/05/17 (Sat) 13:15 (Masters 3) 2     Wellington Olympic TFTs   def.   Wellington United Tuataras
06/05/17 (Sat) 15:15 (Capital 5) Brooklyn Northern United Thirds   def. by   Miramar Rangers AFC
06/05/17 (Sat) 17:15 (Capital 8) 6     IBU - The Reds   def.   Wellington United Salmon
13/05/17 (Sat) 13:15 (Masters 2) 8     Brooklyn Northern United Masters Red   def.   SV Mentors
13/05/17 (Sat) 15:15 (Masters 1) Marist Skavs   def. by   Brooklyn Nothern United Masters Black
13/05/17 (Sat) 17:15 (Capital 8) 4     Wellington Olympic Golds   def.   North Wellington United
20/05/17 (Sat) 13:15 (Capital 6) 2     Olympic Realists   def.   IBU Piglets
20/05/17 (Sat) 15:15 (Masters 1) 3     Brooklyn Nothern United Masters Black   def.   Wellington United Diamond Dreamers
20/05/17 (Sat) 17:15 (Capital 9) IBUAFC The Tingers   def. by   Western Suburbs Wanderers
27/05/17 (Sat) 13:15 (Capital 7) 3     IBU Marmosets   def.   Tawa ACU 2
27/05/17 (Sat) 15:15 (Capital 5) 2     Brooklyn Northern United Thirds   def. by   Wellington Olympic
27/05/17 (Sat) 17:15 (Masters 5 ) 1     IBU - Internationals   vs   Marist Cavs
03/06/17 (Sat)
(.)
13:15 (Masters 2) 3     Brooklyn Northern United Masters Red   def.   IBU - Originals
03/06/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Capital 8) 1     Wellington Olympic Golds   vs   Wellington United Barons
03/06/17 (Sat)
(FRIENDLY BEFORE RE-GRADING)
17:15 (Capital 12)   IBU - Vauxhalls   vs   North Wellington Brow  
10/06/17 (Sat) 13:15 (Masters 4) 3     IBU - JJs Old Boys   def.   Brooklyn Northern United Pasta Our Best
10/06/17 (Sat) 15:15 (Masters 2) 4     Brooklyn Northern United Masters Red   def. by   Western Suburbs
10/06/17 (Sat) 17:15 (Capital 5 - 2nd Round ) 6     IBU JJ's   def.   Waterside Karori Sealords
17/06/17 (Sat) 13:15 (Capital 5 - 2nd Round ) 4     Brooklyn Northern United Thirds   def.   Naenae Soccer Club Seconds
17/06/17 (Sat) 15:15 (Capital 8 - 2nd Round) 2     Island Bay United The Reds   def. by   Tawa ACU 2
17/06/17 (Sat) 17:15 (Capital 8 - 2nd Round) 1     Island Bay United The Tingers   vs   Wellington United Honey Badgers
24/06/17 (Sat) 13:15 (Masters 3) 4     Wellington Olympic TFTs   def.   SV Snakes
24/06/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Masters 2) 1     Seatoun AFC   def. by   Lower Hutt City Longballs
24/06/17 (Sat) 17:15 (Capital 6 - 2nd Round) 2     Brooklyn Northern United Phoenix   def.   Wellington United Elite
01/07/17 (Sat) 13:15 (Capital 5 - 2nd Round ) 3     Wellington Olympic   def.   Waterside Karori Boomers
01/07/17 (Sat) 15:15 (Masters 2) 1     IBU - Originals   vs   Tawa Blues
08/07/17 (Sat) 13:15 (Masters Over 41 League) 2     Brooklyn Northern United Pacemakers   def. by   Petone Dreamers
08/07/17 (Sat) 15:15 (Capital 6 - 2nd Round) 6     Olympic Realists   def.   Wellington United Elite
08/07/17 (Sat) 17:15 (Capital 7 - 2nd Round) 2     Island Bay United Piglets   def. by   Victoria University Amigos 10 
15/07/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
13:15 (Capital 2) 4     Marist 1st Team   def. by   Victoria University Gossies
15/07/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Capital 2) 6     Miramar Rangers AFC   def.   Lower Hutt City AFC
22/07/17 (Sat) 13:15 (Capital 6 - 2nd Round) 4     Brooklyn Northern United Phoenix   def.   Petone Stonecutters
22/07/17 (Sat) 15:15 (Masters 4) 2     Brooklyn Northern United Pasta Our Best   vs   Waterside Karori Irish
22/07/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
17:15 (Capital 10 - 2nd Round) 3     Brooklyn Northern United Psykicks   vs   Stokes Valley Stormin' Normans
23/07/17 (Sun)
(VENUE AND TIME CHANGE)
12:00 (Women's 3 - 2nd Round) 2     Brooklyn Northern United Salty Pidgins   def.   North Wellington Angels
24/07/17 (Mon)
(DATE CHANGE)
17:30 (13th Grade Premier League A - 2017.) 3     Karori Glory   def.   Onslow Tuis
29/07/17 (Sat) 13:15 (Capital 5 - 2nd Round ) Wellington Olympic   def. by   Miramar Rangers AFC
29/07/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Capital 7 - 2nd Round) 2     Island Bay United Marmosets   def. by   Victoria University Amigos
29/07/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
17:15 (Masters 5 ) 1     Brooklyn Northern United Pints   def. by   North Wellington Onslows
05/08/17 (Sat) 13:15 (Capital 7 - 2nd Round) 2     Island Bay United Piglets   def. by   Olympic Cosmos
05/08/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
15:15 (Capital 7 - 2nd Round) 4     Victoria University Amigos   def.   Waterside Karori Glory
05/08/17 (Sat) 17:15 (Capital 8 - 2nd Round) 4     Island Bay United The Tingers   def. by   Island Bay United The Reds 11 
10/08/17 (Thu)
(DATE CHANGE)
17:30 (13th Grade Premier League A - 2017.) 1     Onslow Tuis   def. by   BNU Tempest
12/08/17 (Sat)
(.)
13:15 (Capital 10 - 2nd Round) 3     Olympic Thunder   def.   Brooklyn Northern United Psykicks
12/08/17 (Sat)
(.)
15:15 (Capital 7 - 2nd Round) 4     Olympic Cosmos   def.   Porirua City Saint Germain
12/08/17 (Sat)
(NOW TRANSFERRED AND TIME CHANGE)
17:15 (Capital 5 - 2nd Round ) 3     IBU JJ's   def.   Wellington Olympic
19/08/17 (Sat)
(.)
13:15 (Capital 4) 6     Island Bay FC   def.   Wainuiomata
19/08/17 (Sat)
(.)
15:15 (Capital 6 - 2nd Round) 3     Brooklyn Northern United Phoenix   def.   IBU Sea Captains
19/08/17 (Sat)
(.)
17:15 (Masters 3) 6     Wellington Olympic TFTs   def.   North Wellington Wanderers
26/08/17 (Sat)
(.)
13:15 (Masters 5 ) 11     Marist Cavs   def.   SV Destroyers
26/08/17 (Sat)
(.)
15:15 (Masters 4) 6     IBU - JJs Old Boys   def.   Wainuiomata Pacifica