Football Federation Tasmania

Prince of Wales North

Venue Address:
Gepp Parade, Derwent Park
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
17/03/18 (Sat) 10:00 (Youth Summer Series U13 ) 5     Glenorchy Knights Blue   def.   South Hobart FC
17/03/18 (Sat) 11:30 (Youth Summer Series U14) 9     Glenorchy Knights   def.   Kingborough Lions
17/03/18 (Sat) 13:00 (Youth Summer Series U15) South Hobart Red   def. by   Glenorchy Knights Red
24/03/18 (Sat) 09:30 (Youth Summer Series U13 ) 6     Glenorchy Knights Blue   def.   Hobart Jeep Zebras
24/03/18 (Sat) 11:00 (Youth Summer Series U15) 4     Nelson   def.   Glenorchy Knights Red
07/04/18 (Sat) 10:30 (Youth Summer Series U15) 11     Glenorchy Knights Blue   def.   Glenorchy Knights Red
14/04/18 (Sat) 10:00 (Youth Summer Series U13 ) 5     Hobart United   def.   Kingborough Lions
14/04/18 (Sat) 12:00 (Youth Summer Series U15) Glenorchy Knights Red   def. by   Kingborough Lions
22/04/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 2     Glenorchy Knights   def. by   South East Utd Rubies
05/05/18 (Sat) 11:00 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 1     Glenorchy Knights   def. by   Olympia FC Warriors
12/05/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1)   Glenorchy Knights   vs   Olympia FC Warriors  
12/05/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 16 Combined)   Glenorchy Knights (T1)   vs   Olympia FC Warriors (T1)  
13/05/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 5     Glenorchy Knights   def.   Hobart United
19/05/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) Glenorchy Knights   def. by   Hobart United
26/05/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 5     Glenorchy Knights   def. by   Hobart Zebras
26/05/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Glenorchy Knights (T1)   def. by   South Hobart (T1)
02/06/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 4     Glenorchy Knights (T1)   def.   Taroona (T2)
02/06/18 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 7     Glenorchy Knights   def.   Southern FC
03/06/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 4     Glenorchy Knights   vs   Metro FC
09/06/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 3     Glenorchy Knights   def.   Taroona FC
09/06/18 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 16 Combined) Glenorchy Knights (T2)   def. by   Beachside (T1)
16/06/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Glenorchy Knights (T1)   def. by   Beachside (T1)
16/06/18 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 6     Glenorchy Knights   def.   Taroona FC
23/06/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 2     Glenorchy Knights   def. by   South Hobart
23/06/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Glenorchy Knights (T1)   def. by   Beachside (T1)
30/06/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 2     Glenorchy Knights   def. by   Clarence United
01/07/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 4     Glenorchy Knights   def.   Olympia FC Warriors
07/07/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) Glenorchy Knights   def. by   Hobart United
07/07/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 6     Glenorchy Knights   def.   Kingborough Lions
15/07/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 4     Glenorchy Knights   def.   South East Utd Rubies
28/07/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Glenorchy Knights (T2)   vs   Hobart United (T2)
28/07/18 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 1     Glenorchy Knights (T1)   def.   Olympia FC Warriors (T1)
29/07/18 (Sun) 12:30 (Women Championship 1 Red) 3     Glenorchy Knights   def.   Hobart United
04/08/18 (Sat) 08:30 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 3     Glenorchy Knights   vs   South East United
04/08/18 (Sat) 10:00 (Southern Youth Under 14 Tier 1) 5     Glenorchy Knights   def.   Kingborough Lions
04/08/18 (Sat) 12:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 5     Glenorchy Knights (T1)   def.   South East United (T2)
11/08/18 (Sat) 09:30 (Southern Youth Under 15 Tier 2) 3     Glenorchy Knights   def.   Beachside HSC
11/08/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 1     Glenorchy Knights   def. by   Beachside HSC
11/08/18 (Sat) 13:00 (Southern Youth Under 16 Combined) 3     Glenorchy Knights (T2)   def.   South East United (T2)
12/08/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 2     Glenorchy Knights   def. by   Metro FC
18/08/18 (Sat) 09:00 (Southern Youth Under 14 Tier 1) 4     Glenorchy Knights   def.   South Hobart Red
18/08/18 (Sat) 11:00 (Southern Youth Under 13 Tier 1) 4     Glenorchy Knights   def. by   King. Lions
18/08/18 (Sat) 12:30 (Southern Youth Under 16 Combined) Glenorchy Knights (T1)   def. by   Beachside (T1)
18/08/18 (Sat) 14:15 (Southern Youth Under 16 Combined) 5     Glenorchy Knights (T2)   def.   Taroona (T2)
25/08/18 (Sat) 11:30 (Southern Youth Under 13 Tier 2) 5     Glenorchy Knights   def.   South East United
26/08/18 (Sun) 10:30 (Women Championship 1 Red) 4     Glenorchy Knights   vs   Nelson