Capital Football

Hawker Football Centre

Venue Address:
Walhallow St, Hawker
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
04/04/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 2     Burns FC - Masters 1   def. by   Weston Molonglo - Masters 1
04/04/18 (Wed) 20:00 (Men's Masters Division 1) 1     Belconnen United FC - Masters 1   vs   ANU FC - Masters 1
11/04/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 2     GJSC   def. by   Gungahlin Juventus
18/04/18 (Wed) 19:00 (Men's Masters Division 1) 2     Canberra FC - Masters 1   vs   Gungahlin Juventus
01/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     German Eagles   def.   Samurai Strikers
01/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 5     Global Rovers   def.   CF Dropbears
01/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     BHC Canberra   def. by   Embassy of Sudan 14 
01/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 9     Lions of Morocco   def.   Mayas
01/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 4     Eurostars   def. by   American All Stars
02/05/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 6     Weston Molonglo - Masters 1   def.   Gungahlin Juventus
02/05/18 (Wed) 20:00 (Men's Masters Division 1) 2     Monaro Panthers FC - Masters 1   vs   GJSC
05/05/18 (Sat) 12:30 (ALDI MiniRoos Open U11 Red)   O'Connor Knights   vs   Majura Gunners  
08/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 5     BHC Canberra   def.   German Eagles
08/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     CF Dropbears   def.   Mayas
08/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     Global Rovers   vs   Eurostars
08/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 14     Qatar   def.   Samurai Strikers
08/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     V4   def. by   Lions of Morocco
08/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     Embassy of Sudan   vs   The Russians are Coming
09/05/18 (Wed) 20:00 (Men's Masters Division 1) 7     Canberra FC - Masters 1   def.   Burns FC - Masters 1
15/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     Mayas   def. by   V4
15/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     German Eagles   def. by   Embassy of Sudan 19 
15/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 4     France   def. by   BHC Canberra
15/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     American All Stars   def.   CF Dropbears
15/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) The Russians are Coming   def. by   Qatar 10 
15/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 8     Lions of Morocco   def.   Global Rovers
16/05/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 3     Belconnen United FC - Masters 1   def.   Gungahlin Juventus
22/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) V4   vs   American All Stars
22/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) Samurai Strikers   def. by   The Russians are Coming
22/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) Global Rovers   def. by   Mayas
22/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     Eurostars   def. by   Lions of Morocco
22/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     Embassy of Sudan   def.   France
22/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 16     Qatar   def.   German Eagles
23/05/18 (Wed) 19:00 (Men's Masters Division 1) 14     Gungahlin Juventus   def.   Burns FC - Masters 1
29/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 6     Mayas   def.   Eurostars
29/05/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 14     Qatar   def.   BHC Canberra
29/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     The Russians are Coming   vs   German Eagles
29/05/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     CF Dropbears   def. by   V4 12 
29/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     Samurai Strikers   def. by   France
29/05/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 5     American All Stars   def.   Global Rovers
30/05/18 (Wed) 20:00 (Men's State League Division 10) 3     Gungahlin United FC - MSL 10   def.   ANU FC - MSL 10 (Orange)
05/06/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     CF Dropbears   def. by   Eurostars
05/06/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     BHC Canberra   def.   Samurai Strikers
05/06/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 4     V4   def.   Global Rovers
05/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     American All Stars   def. by   Lions of Morocco
05/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     France   def. by   The Russians are Coming
05/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     Embassy of Sudan   def. by   Qatar
06/06/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 3     Weston Molonglo - Masters 1   def. by   Belconnen United FC - Masters 1
06/06/18 (Wed) 20:00 (Women's State League Division 5) 2     Yass FC - WSL 5   def.   Gungahlin United - WSL 5
11/06/18 (Mon) 18:00 (ActewAGL Open U12 Division 2B) 8     Belnorth FC Gold   def.   Belnorth FC Blue
12/06/18 (Tue) 18:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     Eurostars   def. by   V4
12/06/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 1     Samurai Strikers   vs   Embassy of Sudan
12/06/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 2     German Eagles   def. by   France
12/06/18 (Tue) 19:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     Mayas   vs   American All Stars
12/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 7     Lions of Morocco   def.   CF Dropbears
12/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) France   def. by   Qatar
12/06/18 (Tue) 20:00 (Diplomatic Corps Cup) 3     The Russians are Coming   def.   BHC Canberra
13/06/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) 3     Weston Molonglo - Masters 1   def.   Burns FC - Masters 1
13/06/18 (Wed) 20:00 (Men's Masters Division 1) 2     Monaro Panthers FC - Masters 1   def. by   Canberra FC - Masters 1
16/06/18 (Sat) 11:00 (Men's State League Division 9) 1     Weston Molonglo - MSL 9   vs   Majura FC - MSL 9 (White)
19/06/18 (Tue)
(Semi Final 1)
18:00 (Diplomatic Corps Cup) 4     Lions of Morocco   def.   Embassy of Sudan
19/06/18 (Tue)
(Semi Final 2)
19:00 (Diplomatic Corps Cup) 4     Qatar   def. by   V4
20/06/18 (Wed) 19:30 (Men's Masters Division 1) Burns FC - Masters 1   def. by   ANU FC - Masters 1 11 
23/06/18 (Sat) 12:30 (ALDI MiniRoos Open U11 Red)   O'Connor Knights   vs   Brindabella Blues  
26/06/18 (Tue)
(3rd Place Play-Off)
18:00 (Diplomatic Corps Cup)   Qatar   vs   Embassy of Sudan  
26/06/18 (Tue)
(Grand Final)
19:00 (Diplomatic Corps Cup)   Lions of Morocco   vs   V4  
26/06/18 (Tue) 20:00 (Men's State League Division 4) 1     Gungahlin United FC - MSL 4   vs   Belwest Foxes SC - MSL 4
04/07/18 (Wed) 19:00 (Men's Masters Division 1) 2     Canberra FC - Masters 1   def.   Belconnen United FC - Masters 1
17/07/18 (Tue) 20:00 (Men's State League Division 4) UC Pumas FC - MSL 4   def. by   Brindabella Blues FC - MSL 4
18/07/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1) Weston Molonglo - Masters 1   def. by   GJSC
18/07/18 (Wed) 20:00 (Men's State League Division 8)   Yass FC - MSL 8   vs   Brindabella Blues FC - MSL 8  
25/07/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1)   Gungahlin Juventus   vs   Belconnen United FC - Masters 1  
01/08/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1)   Belconnen United FC - Masters 1   vs   GJSC  
02/08/18 (Thu) 19:00 (Men's Capital League)   Narrabundah FC - CL   vs   Canberra Olympic - CL  
04/08/18 (Sat) 12:30 (ALDI MiniRoos Open U11 Red)   O'Connor Knights   vs   Weston Molonglo Magpies  
08/08/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1)   Gungahlin Juventus   vs   Canberra FC - Masters 1  
08/08/18 (Wed) 20:00 (Men's Masters Division 1)   Monaro Panthers FC - Masters 1   vs   Belconnen United FC - Masters 1  
15/08/18 (Wed) 18:00 (Men's Masters Division 1)   Canberra FC - Masters 1   vs   GJSC  
01/09/18 (Sat) 12:30 (ALDI MiniRoos Open U11 Red)   O'Connor Knights   vs   Belwest Foxes Red  
08/09/18 (Sat) 12:30 (ALDI MiniRoos Open U11 Red)   O'Connor Knights   vs   Woden Valley United