-->
Football Federation Tasmania

Elphin 3

Venue Address:
Racecourse Crescent, Launceston
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
13/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 3     Mini Messi's   vs   Green Team
13/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 1     Team One-Derful   def. by   Black Panthers
13/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) Raptors   def. by   Pocket Rockets
13/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U13) 11     Dragons   def.   Storm
13/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 2     Taco Tuesday   def. by   Another One
20/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U7/8) 1     Meerkats   def. by   The Sharks
20/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U11) 6     Warriors   def.   Wild Cats
20/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) Lightning Bolts   vs   Intas Cobras
20/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 5     Rockets   def.   Silver Spinners
20/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 2     Marconi Boys   vs   Pazzo FC
27/09/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 1     Green Team   def. by   Pythons
27/09/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 3     Lightning Strikes   def. by   Team One-Derful
27/09/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) Matchsticks   def. by   Intas Cobras 25 
27/09/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 3     Raptors   def. by   Rookies
27/09/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 7     Not a Kalou   def.   Raptors
18/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) Green Team   def. by   United Devils 15 
18/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 8     City Devils   def.   Team One-Derful
18/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U11) 16     TEPD Academy   def.   Warriors
18/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U13) 3     Storm   def. by   Islanders
18/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 3     Taco Tuesday   vs   Marconi Boys
25/10/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 6     Red Rockets   def.   Green Team
25/10/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 4     The Sharks   def.   Team One-Derful
25/10/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 3     Pocket Rockets   def.   Silver Spinners
25/10/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 2     Leopards   def. by   Raptors
25/10/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 4     Horks   def.   Not a Kalou
01/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U7/8) 3     The Sharks   def.   Lightning Strikes
01/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 2     Team One-Derful   def. by   Meerkats
01/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 2     Pocket Rockets   vs   Rockets
01/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 7     The Giants   def.   Silver Spinners
01/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 7     Another One   def.   Taco Tuesday
08/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 22     Dragons   def.   Green Team
08/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 2     Team One-Derful   def. by   Titans 11 
08/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 9     Intas Cobras   def.   Raptors
08/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 2     The Giants   def.   Rockets
08/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 1     Pazzo FC   def. by   Horks 11 
15/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 2     Green Team   def. by   Pythons
15/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 11     Black Panthers   def.   Team One-Derful
15/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U9/10) 11     Dragons   def.   Red Rockets
15/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 16     Intas Cobras   def.   Leopards
15/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U12) 3     Silver Spinners   def.   Raptors
15/11/19 (Fri) 19:25 (Futsal LTN - U14/15) 5     Horks   def.   Marconi Boys
22/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U7/8) 8     The Sharks   def.   Meerkats
22/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U9/10) Green Team   def. by   United Devils 15 
22/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 1     Rookies   def. by   Lightning Bolts
22/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 20     The Giants   def.   Matchsticks
22/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) 2     Pazzo FC   def. by   Marconi Boys
29/11/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U9/10) 3     Red Rockets   def.   Green Team
29/11/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 3     Team One-Derful   def.   Lightning Strikes
29/11/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 17     Rockets   def.   Leopards
29/11/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 5     The Giants   def.   Pocket Rockets
29/11/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U12) 14     Rookies   def.   Matchsticks
06/12/19 (Fri) 16:30 (Futsal LTN - U7/8) 1     The Sharks   def. by   Black Panthers 11 
06/12/19 (Fri) 17:05 (Futsal LTN - U7/8) 3     Team One-Derful   def. by   City Devils 10 
06/12/19 (Fri) 17:40 (Futsal LTN - U12) 8     Raptors   def.   Matchsticks
06/12/19 (Fri) 18:15 (Futsal LTN - U12) 2     Rookies   def.   Pocket Rockets
06/12/19 (Fri) 18:50 (Futsal LTN - U14/15) Marconi Boys   def. by   Taco Tuesday
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal LTN - U9/10) 9     Dragons   def.   Pythons
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:05 (Futsal LTN - U12) 4     Intas Cobras   def.   Rockets
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
17:40 (Futsal LTN - U13) 11     Dragons   def.   Islanders
13/12/19 (Fri)
(Semi Final 1)
18:15 (Futsal LTN - U14/15) 3     Another One   def.   Marconi Boys
13/12/19 (Fri)
(Grand Final)
18:50 (Futsal LTN - U11) 4     TEPD Academy   def.   The Gladiators
13/12/19 (Fri)
(Grand Final)
19:25 (Futsal LTN - U13) 4     Dragons   def.   Yellow Bananas