Football Federation Tasmania

Elphin 3

Venue Address:
Racecourse Crescent, Launceston
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
21/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 3     Warriors   def.   Ninjas
21/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 3     Rovers   def.   Dominators
21/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 17     The Dragons   def.   Girls Rule
21/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) Big Cats   def. by   Nameless
21/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) Heskey's Men   def. by   Republic of Kermit the Frog National Team
28/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 1     Ninjas   def.   The Dragons
28/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 5     Lightning Bolts   def.   Raptors
28/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 3     Intas Group Cobras   def.   Rockets
28/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) 2     Nameless   def. by   Vegemite 12 
28/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 1     Republic of Kermit the Frog National Team   def. by   Victory United
19/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 2     The Dragons   def. by   Warriors
19/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 2     Dominators   def.   Super Strikers
19/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) Drama Llamas   def. by   Rockets
19/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) 5     Big Cats   def. by   Vegemite
19/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 5     Republic of Kermit the Frog National Team   def.   Ooga Booga FC
26/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 10     Ninjas   def.   Warriors
26/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 1     Silver Spinners   def. by   Dragons 11 
26/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 2     Golden Girls   def. by   Rockets
26/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U13 Mixed (Launceston)) 1     Screaming Nachos   def. by   Not a Kalou
26/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 3     Spartans   vs   Ooga Booga FC
02/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) The Dragons   def. by   Ninjas
02/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 3     Golden Girls   vs   Psycho FC
02/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 3     Rockets   def.   Raptors
02/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 2     Giants   def. by   Lightning Bolts
02/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) Spartans   def. by   Republic of Kermit the Frog National Team
09/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 1     Warriors   def. by   The Dragons
09/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 4     Rockets   vs   Lightning Bolts
09/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 1     Golden Girls   def. by   Intas Group Cobras 17 
09/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 3     Giants   def. by   Devils
09/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 1     Victory United   def. by   Ooga Booga FC
16/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 1     Super Strikers   def. by   Dragons 10 
16/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 7     Real Allstars   def.   Silver Spinners
16/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 4     Rovers   def. by   Dominators
16/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U13 Mixed (Launceston)) 7     Not a Kalou   def.   Raptors
16/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) 13     Big Cats   def.   Nameless
16/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 3     Launnie Legends   def.   Ooga Booga FC
23/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 2     Ninjas   def. by   The Dragons 12 
23/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 1     Super Strikers   def. by   Real Allstars
23/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 4     Rockets   def.   Giants
23/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) Nameless   def. by   Vegemite 10 
23/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 7     Ooga Booga FC   def.   Republic of Kermit the Frog National Team
30/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 6     Lightning Bolts   def.   Drama Llamas
30/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 4     Rovers   def. by   Real Allstars
30/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 2     Psycho FC   def. by   Giants 17 
30/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) 6     Big Cats   def.   Vegemite
30/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) 7     Heskey's Men   def.   Victory United
07/12/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 2     Ninjas   def.   Warriors
07/12/18 (Fri) 17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 11     Rovers   def.   Silver Spinners
07/12/18 (Fri) 17:40 (Futsal U11 Mixed (Launceston)) 11     Rockets   def.   Psycho FC
07/12/18 (Fri) 18:15 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) Nameless   def. by   Big Cats
07/12/18 (Fri) 18:50 (Futsal U15/16 Mixed (Launceston)) Heskey's Men   def. by   Ooga Booga FC
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 1)
16:30 (Futsal U10 Mixed (Launceston)) 21     Warriors   def.   Girls Rule
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 1)
17:05 (Futsal U12 Mixed (Launceston)) 7     Dragons   def.   Real Allstars
14/12/18 (Fri)
(Semi Final 1)
17:40 (Futsal U14 Mixed (Launceston)) 12     Vegemite   def.   Nameless
14/12/18 (Fri)
(Grand Final)
18:15 (Futsal U8 Mixed (Launceston)) 4     Summer Pirates   def.   Antmen
14/12/18 (Fri)
(Grand Final)
18:50 (Futsal U13 Mixed (Launceston)) 5     Optimistic   def.   Marconi Boys