Football Federation Tasmania

Aurora 8

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U16 Girls) 3     UTAS Red Lions   def.   White Warriors
14/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) Perfect Players   def. by   Zebra Zoomers
14/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U10 Girls) 3     Lightning Bolts   def.   Feisty Pumpkins
14/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U15 Boys) 2     Jesters   def. by   Spat Boy The Return
14/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U13 Boys) Eastern Shore Strikers   def. by   Try Hard FC 12 
16/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 7     6:45 by the Freeway   def.   Flaming Marshmallows
16/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 11     Carn South   def.   Old School
16/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 11     Hobart Crusaders   def.   Law Abiding Sigurddsons
21/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U16 Girls) 1     Ogilvie Diamonds   def. by   Ogilvie Townsend
21/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) 3     Perfect Players   def.   Southern Stars
21/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U10 Girls) 7     Zebra Zombies   def.   Feisty Pumpkins
21/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U15 Boys) 2     Spat Boy The Return   def. by   Nelson FC
23/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 15     6:45 by the Freeway   def.   Mean Machine
23/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 8     Carn South   def.   Law Abiding Sigurddsons
23/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) Decided   def. by   Hobart Crusaders
28/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 6     Soho Superstars   def.   Red Ravers
28/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Supa Strikers   def. by   Quick Kickers
28/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 4     Zebra Zombies   def.   Strikers
28/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 4     Blue Raccoons   def.   UTAS Red Lions
28/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 4     Clarence United   def.   Maroon Rebels
28/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div B) 3     Taroona Pirates   def.   ELC Flares
28/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) Inter Mavan   def. by   Man Chest-Hair United
28/09/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 7     BackEndExplorers   def.   Taroona
30/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 2     Yolanda   def. by   About to get Messi
30/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 8     All Sorts   def.   Scomo Kickers
30/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 9     RGT   def.   Mean Machine
30/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Wakandas**t   def. by   Neuer Gonna Give You Up
30/09/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 9     Romasexuals   def.   6ix9 Nil
30/09/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div F) 12     Abusement Park   def.   Wolf Hounds
30/09/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 3     Ryan & His Friends   def. by   Scrambled Legs 20 
07/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 4     Sphere Kickers   vs   Team WOW
07/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 6     ABCDE FC   def.   Purple Haze
07/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 7     Mean Machine   def.   Hamlet's Army
07/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 16     Bothwell Rabbits   def.   Carn South
07/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 15     Rhodesey Raiders   def.   Neuer Gonna Give You Up
07/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 4     Hot as Coles   def. by   God Dammit Denise
07/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 7     Fabrica De Jabon La Corona   def. by   Cheers Rodknee
07/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 4     Wholesome   def.   Scrambled Legs
14/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 5     Purple Haze   def.   Sphere Kickers
14/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 2     About to get Messi   def. by   All Blacks
14/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 4     Mean Machine   def. by   Flaming Marshmallows
14/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 14     Rhodesey Raiders   def.   Hobart Crusaders
14/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 3     Afghan Eagles   def.   Neuer Gonna Give You Up
14/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div B) 8     Why You So Bad FC   def. by   Dutchies
14/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 9     Pig Dogz   vs   Space Aliens
14/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div C) 9     God Dammit Denise   def.   All About Attack
19/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 8     Waynes Warriors   def.   Red Ravers
19/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 3     Demons FC   def.   Supa Strikers
19/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 8     Zebra Zoomers   def.   Strikers
19/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 3     Goal Diggers   def.   White Warriors
19/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 3     Choccy Milk   def.   Maroon Rebels
19/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U12 Boys Div A) 1     Leavers 18   def. by   Sonic Strikers
19/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) HAC   def. by   Mini Mad Dogs
19/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 2     Taroona   vs   Spinnen Linen United
21/10/18 (Sun) 14:30 (Futsal Social Men Div E) 6     Beach Boys   def. by   Sultans 12 
21/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 7     Olympia Girls   def.   Sphere Kickers
21/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 12     Purple Haze   def.   Team WOW
21/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 4     RGT   vs   Hamlet's Army
21/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 14     Rhodesey Raiders   def.   Carn South
21/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 9     Afghan Eagles   def.   Law Abiding Sigurddsons
21/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 7     Hot as Coles   def.   Pugnacious Cucumbers
21/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div B) 7     Exeter Gently   def.   Dyslexia Untied
21/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 7     Kenny   def.   Scrambled Legs
26/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 6     Waynes Warriors   def.   Electric Shots Orange
26/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 8     Electric Shots Black   def.   Demons FC
26/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 8     Zebra Zoomers   def.   ROAR
26/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 4     Goal Diggers   def.   UTAS Red Lions
26/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) Choccy Milk   vs   Ogilvie Evans
26/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div B) 10     North Hobart All Stars   def.   ELC Flares
26/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B) 4     TFS Go Red   def.   Taroona Turnips
26/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 4     Taroona   def. by   McDope
28/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 12     Olympia Girls   def.   Team WOW
28/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 5     Stir Fry   def.   Dyslexic Untied
28/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 2     RGT   def. by   Flaming Marshmallows
28/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 11     Joff N'Co's   def.   Wakandas**t
28/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Afghan Eagles   def. by   Hobart Crusaders 10 
28/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 8     Pig Dogz   def. by   Cheers Rodknee 12 
28/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div C) 6     Its Deelicious   def. by   6ix9 Nil 18 
28/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div D) 2     Bosnich Lines   def. by   Thottenham
02/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 4     Waynes Warriors   def.   Princes Street Ninjas
02/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 3     Rooney Tunes   def. by   Electric Shots Black
02/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 4     Zebra Zoomers   def.   Lightning Bolts
02/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 2     White Warriors   vs   Ogilvie Townsend
02/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 9     Clarence United   def.   Ogilvie Smashers
02/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div B) 2     North Hobart All Stars   def. by   Taroona Pirates
02/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) Mini Mad Dogs   def. by   Inter Mavan
02/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 1     Taroona   def. by   Hardly Athletic
04/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 1     Foosball United   def. by   About to get Messi
04/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 4     Purple Haze   def.   Stir Fry
04/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 4     Mean Machine   def. by   RGT
04/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Social Men Div F) 7     Bagoons   def.   Michael Cera
04/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 4     Law Abiding Sigurddsons   def. by   Bothwell Rabbits 13 
04/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 5     Hobart Knights   def. by   Eagles Futsal
04/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G) 11     Kenny   def.   Ryan & His Friends
04/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F) 4     Looti FC   def. by   Hardly Athletic
09/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B) Fast Strikers   def. by   Demons FC
09/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Supa Strikers   def. by   Electric Shots Black 13 
09/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     ROAR   def. by   Perfect Players
09/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 6     Blue Raccoons   def.   Ogilvie Townsend
09/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 2     Maroon Rebels   def. by   Taroona White
09/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div B) ELC Flares   def. by   Try Hard FC
09/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B) 3     North Hobart All Stars   def.   Taroona Turnips
09/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 1     Spinnen Linen United   def. by   Bateson's XI 10 
11/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 4     Olympia Girls   vs   Purple Haze
11/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 14     Stir Fry   def.   Sphere Kickers
11/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 13     6:45 by the Freeway   def.   RGT
11/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 7     Law Abiding Sigurddsons   def.   Wakandas**t
11/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) Old School   def. by   Rhodesey Raiders
11/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div G) 3     Frogs   def. by   Kenny
11/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 3     Dirty Mike & the Boys   def. by   Pig Dogz 15 
11/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 1     Ryan & His Friends   def. by   Wholesome
11/11/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div A) 6     Fabrica De Jabon La Corona   def.   Eagles Futsal
16/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 5     Soho Superstars   def.   Red Ravers
16/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 3     Demons FC   vs   Rooney Tunes
16/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     Strikers   vs   Feisty Pumpkins
16/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 5     Blue Raccoons   def.   UTAS Red Lions
16/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 4     Ogilvie Evans   def.   Ogilvie Smashers
16/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   Inter Mavan   vs   Man Chest-Hair United  
16/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B) 2     North Hobart All Stars   def. by   TFS Go Red
16/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 9     Lambordeeney   def.   Hardly Athletic
18/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 8     Schmed FC   def.   Yolanda
18/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 11     Stir Fry   def.   Team WOW
18/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women) 17     6:45 by the Freeway   def.   Hamlet's Army
18/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 7     Carn South   def. by   Boca Raton 10 
18/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Neuer Gonna Give You Up   def. by   Old School
18/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div G) 14     Stats a Stat   def.   Frogs
18/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 4     Hobart Knights   def. by   Dirty Mike & the Boys
18/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 11     Kenny   def.   Cameron Reid
23/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Rooney Tunes  
23/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Demons FC   vs   Supa Strikers  
23/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Perfect Players   vs   Zebra Zombies  
23/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   Ogilvie Townsend   vs   UTAS Red Lions  
23/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Ogilvie Evans   vs   Taroona White  
23/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   The Herd   vs   Man Chest-Hair United  
23/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B)   TFS Go Red   vs   ELC Flares  
23/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   McDope   vs   BackEndExplorers  
25/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B)   Schmed FC   vs   Scomo Kickers  
25/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A)   Sphere Kickers   vs   Team WOW  
25/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women)   6:45 by the Freeway   vs   Flaming Marshmallows  
25/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Old School  
25/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Social Men Div F)   Michael Cera   vs   Abusement Park  
25/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div B)   Why You So Bad FC   vs   Banta Lona  
25/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A)   Fabrica De Jabon La Corona   vs   Cheers Rodknee  
25/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div C)   Dosa Boys   vs   Hot as Coles  
30/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B)   Rooney Tunes   vs   Supa Strikers  
30/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Quick Kickers  
30/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Feisty Pumpkins   vs   Lightning Bolts  
30/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   White Warriors   vs   Blue Raccoons  
30/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Fusions   vs   Ogilvie Evans  
30/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   The Herd   vs   Mini Mad Dogs  
30/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B)   Try Hard FC   vs   Taroona Pirates  
30/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Spinnen Linen United   vs   McDope  
02/12/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B)   FIFA Foes   vs   Foosball United  
02/12/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A)   Purple Haze   vs   Sphere Kickers  
02/12/18 (Sun) 16:45 (Futsal Premier Women)   6:45 by the Freeway   vs   Mean Machine  
02/12/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Carn South   vs   Old School  
02/12/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Decided   vs   Neuer Gonna Give You Up  
02/12/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C)   Pugnacious Cucumbers   vs   United FC  
02/12/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div C)   Its Deelicious   vs   Hot as Coles  
02/12/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div B)   Banta Lona   vs   Dyslexia Untied  
07/12/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B)   Quick Kickers   vs   Demons FC  
07/12/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Fast Strikers   vs   Supa Strikers  
07/12/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Feisty Pumpkins   vs   Zebra Zombies  
07/12/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   White Warriors   vs   Ogilvie Townsend  
07/12/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Juventus Zebras   vs   Ogilvie Smashers  
07/12/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   The Herd   vs   Wot Do U Mean  
07/12/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B)   Try Hard FC   vs   TFS Go Red  
07/12/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Taroona   vs   Bateson's XI