Football Federation Tasmania

Aurora 7

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
14/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) 3     Juventus Zebras   def.   Maroon Rebels
14/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) ROAR   def. by   Strikers
14/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) 3     Diamonds   def.   Blue Panthers
14/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U15 Boys) Bale Me Out   def.   Nelson FC
16/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 2     Boca Raton   def. by   Joff N'Co's
16/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 3     Bothwell Rabbits   def. by   Rhodesey Raiders 14 
21/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U14 Girls) 2     Taroona White   def. by   Ogilvie Evans
21/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) Girl Power   def. by   Zebra Zoomers
21/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U12 Girls) Young Matildas   def. by   Zebra Rockstars
21/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U15 Boys) 1     Jesters   def. by   Bale Me Out
23/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 2     Afghan Eagles   def. by   Joff N'Co's 15 
23/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 8     Bothwell Rabbits   def.   Neuer Gonna Give You Up
28/09/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Fast Strikers   def. by   Electric Shots Black
28/09/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 4     Demons FC   def. by   Rooney Tunes
28/09/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) Feisty Pumpkins   def. by   Zebra Zoomers
28/09/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) Ogilvie Diamonds   def. by   White Warriors
28/09/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) Choccy Milk   def. by   Juventus Zebras
28/09/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A) 11     The Herd   def.   HAC
28/09/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) 3     Wot Do U Mean   def. by   Mini Mad Dogs
28/09/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 1     Bateson's XI   vs   Probably Not Aye
30/09/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 9     Stir Fry   def.   Team WOW
30/09/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 1     FIFA Foes   def. by   Foosball United
30/09/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div A) 15     Purple Haze   def.   Dyslexic Untied
30/09/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 5     Joff N'Co's   def.   Old School
30/09/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 7     Bothwell Rabbits   def.   Hobart Crusaders
30/09/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     Its Deelicious   def. by   Hot as Coles
30/09/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div C) 4     Llalanas in Pajamas   def. by   God Dammit Denise 10 
30/09/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div B) 11     Dutchies   def.   Wakanda FC
30/09/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div G) 6     Kenny   def.   Cameron Reid
07/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 10     Daves Kebabs   def.   FIFA Foes
07/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 3     Schmed FC   vs   Foosball United
07/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 6     Yolanda   def.   2 Goals, 1 Cup
07/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 8     Joff N'Co's   vs   Law Abiding Sigurddsons
07/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Afghan Eagles   def. by   Old School
07/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) Llalanas in Pajamas   def. by   United FC
07/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div B) 7     Exeter Gently   def.   Dutchies
07/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 5     Cameron Reid   def. by   Limpers of Futsal
07/10/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div B) 9     Why You So Bad FC   vs   Banta Lona
14/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 3     Yolanda   def.   FIFA Foes
14/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A) 7     Olympia Girls   def.   Dyslexic Untied
14/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 7     Scomo Kickers   def.   2 Goals, 1 Cup
14/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Social Men Div F) 1     Michael Cera   def. by   Hardly Athletic 10 
14/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Wakandas**t   def. by   Carn South
14/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A) 4     Hobart Knights   def. by   Victorious Secret
14/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div C) 11     Llalanas in Pajamas   def.   Pugnacious Cucumbers
14/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div D) 12     Michael Scott Paper Company   def.   Flying Dutchmen
19/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 8     COM Strikers   def.   Electric Shots Orange
19/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 8     Electric Shots Black   def.   Quick Kickers
19/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U16 Girls) 2     Ogilvie Townsend   def. by   UTAS Red Lions
19/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) 4     Zebra Zombies   def.   ROAR
19/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 1     Fusions   def. by   Taroona White
19/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A) 7     Inter Mavan   def.   Wot Do U Mean
19/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) 5     The Herd   def.   Man Chest-Hair United
19/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 1     Bateson's XI   def. by   Lambordeeney
21/10/18 (Sun) 14:30 (Futsal Social Men Div D) 6     Michael Scott Paper Company   def.   Wan Bissaka
21/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 11     ABCDE FC   def.   Dyslexic Untied
21/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 2     Yolanda   def. by   Daves Kebabs
21/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 11     Scomo Kickers   def.   FIFA Foes
21/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 9     Joff N'Co's   vs   Bothwell Rabbits
21/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 7     Wakandas**t   def. by   Boca Raton 10 
21/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     God Dammit Denise   def.   Romasexuals
21/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div A) 6     Dirty Mike & the Boys   def.   Space Aliens
21/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div C) 9     Llalanas in Pajamas   def.   6ix9 Nil
26/10/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) Red Ravers   def. by   Princes Street Ninjas
26/10/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) 4     COM Strikers   def.   Soho Superstars
26/10/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 4     Strikers   def.   Southern Stars
26/10/18 (Fri) 18:15 (Futsal U10 Girls) 2     Zebra Zombies   vs   Lightning Bolts
26/10/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 7     Juventus Zebras   def.   Maroon Rebels
26/10/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A) 3     Man Chest-Hair United   def.   Wot Do U Mean
26/10/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) 4     The Herd   def.   Mini Mad Dogs
26/10/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 6     BackEndExplorers   def.   Lambordeeney
28/10/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 3     Yolanda   def.   Foosball United
28/10/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 3     Scomo Kickers   def. by   Daves Kebabs
28/10/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 3     2 Goals, 1 Cup   def. by   Schmed FC
28/10/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Old School   vs   Bothwell Rabbits  
28/10/18 (Sun) 18:15 (Futsal Social Men Div F) 14     Wolf Hounds   def.   Michael Cera
28/10/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     All About Attack   def.   Pugnacious Cucumbers
28/10/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div D) 5     Flying Dutchmen   def. by   Very Hungry Taderpillar
28/10/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div E) 7     Kaka Do You Love Me   def.   The What
02/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 4     Electric Shots Orange   def. by   Soho Superstars
02/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A) 4     Red Ravers   def. by   COM Strikers
02/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) Strikers   def. by   Perfect Players
02/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 4     Goal Diggers   def.   Blue Raccoons
02/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 2     Maroon Rebels   def.   Ogilvie Evans
02/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A) 10     Man Chest-Hair United   def.   HAC
02/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) 7     The Herd   def.   Wot Do U Mean
02/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 2     BackEndExplorers   vs   Bateson's XI
04/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B) 1     Scomo Kickers   def. by   Yolanda
04/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 4     All Blacks   def.   Daves Kebabs
04/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 1     2 Goals, 1 Cup   def. by   All Sorts 11 
04/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) 7     Rhodesey Raiders   def. by   Joff N'Co's
04/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 5     Neuer Gonna Give You Up   def. by   Boca Raton 11 
04/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 5     6ix9 Nil   def. by   Hot as Coles
04/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div F) 1     Dale   def. by   Chris & the Nandans
04/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G) 2     Cameron Reid   def. by   Wholesome
09/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A) 3     Electric Shots Orange   def. by   Red Ravers
09/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B) 1     Quick Kickers   def. by   Rooney Tunes
09/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 5     Strikers   vs   Girl Power
09/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls) 6     UTAS Red Lions   def.   White Warriors
09/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls) 4     Choccy Milk   def.   Ogilvie Smashers
09/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A) 2     Mini Mad Dogs   def. by   Man Chest-Hair United
09/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A) 3     The Herd   vs   Inter Mavan
09/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys) 4     McDope   def. by   Lambordeeney
11/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A) 4     Dyslexic Untied   def.   Team WOW
11/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B) 6     Scomo Kickers   def.   Foosball United
11/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B) 4     2 Goals, 1 Cup   def. by   About to get Messi
11/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men) Afghan Eagles   def. by   Carn South
11/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men) 3     Neuer Gonna Give You Up   def. by   Joff N'Co's 10 
11/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C) 8     All About Attack   vs   Hot as Coles
11/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div B) 6     Exeter Gently   def. by   Banta Lona
11/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div C) 3     God Dammit Denise   def. by   6ix9 Nil
11/11/18 (Sun) 21:15 (Futsal Social Men Div F) 8     Looti FC   def. by   Michael Cera 10 
16/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A)   Princes Street Ninjas   vs   Electric Shots Orange  
16/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Waynes Warriors   vs   COM Strikers  
16/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   ROAR   vs   Girl Power  
16/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   Ogilvie Diamonds   vs   White Warriors  
16/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Choccy Milk   vs   Clarence United  
16/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   Wot Do U Mean   vs   Mini Mad Dogs  
16/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   McDope   vs   Bateson's XI  
18/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B)   FIFA Foes   vs   About to get Messi  
18/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div A)   ABCDE FC   vs   Olympia Girls  
18/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div B)   All Blacks   vs   Scomo Kickers  
18/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Hobart Crusaders   vs   Joff N'Co's  
18/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Law Abiding Sigurddsons   vs   Rhodesey Raiders  
18/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A)   Pig Dogz   vs   Fabrica De Jabon La Corona  
18/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G)   Ryan & His Friends   vs   Scrambled Legs  
18/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F)   Looti FC   vs   Wolf Hounds  
23/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A)   COM Strikers   vs   Electric Shots Orange  
23/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Electric Shots Black   vs   Quick Kickers  
23/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Southern Stars   vs   Zebra Zoomers  
23/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   Ogilvie Diamonds   vs   Blue Raccoons  
23/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Clarence United   vs   Juventus Zebras  
23/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div B)   North Hobart All Stars   vs   Try Hard FC  
23/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Lambordeeney   vs   You  
25/11/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div B)   Daves Kebabs   vs   About to get Messi  
25/11/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B)   All Blacks   vs   Foosball United  
25/11/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div A)   Olympia Girls   vs   Stir Fry  
25/11/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Carn South   vs   Joff N'Co's  
25/11/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Bothwell Rabbits   vs   Wakandas**t  
25/11/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div A)   Hobart Knights   vs   Pig Dogz  
25/11/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G)   Wholesome   vs   Scrambled Legs  
25/11/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div F)   Looti FC   vs   Bagoons  
30/11/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div A)   Waynes Warriors   vs   Electric Shots Orange  
30/11/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div B)   Electric Shots Black   vs   Demons FC  
30/11/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Zebra Zombies   vs   Girl Power  
30/11/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   Ogilvie Townsend   vs   Ogilvie Diamonds  
30/11/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Choccy Milk   vs   Juventus Zebras  
30/11/18 (Fri) 19:30 (Futsal U14 Boys Div A)   Man Chest-Hair United   vs   Wot Do U Mean  
30/11/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div B)   North Hobart All Stars   vs   ELC Flares  
30/11/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   Taroona   vs   Lambordeeney  
02/12/18 (Sun) 15:15 (Futsal Mixed Div A)   Dyslexic Untied   vs   Olympia Girls  
02/12/18 (Sun) 16:00 (Futsal Mixed Div B)   Schmed FC   vs   All Blacks  
02/12/18 (Sun) 16:45 (Futsal Mixed Div A)   ABCDE FC   vs   Stir Fry  
02/12/18 (Sun) 17:30 (Futsal Premier Men)   Boca Raton   vs   Joff N'Co's  
02/12/18 (Sun) 18:15 (Futsal Premier Men)   Bothwell Rabbits   vs   Rhodesey Raiders  
02/12/18 (Sun) 19:00 (Futsal Social Men Div C)   Romasexuals   vs   6ix9 Nil  
02/12/18 (Sun) 19:45 (Futsal Social Men Div G)   Stats a Stat   vs   Ryan & His Friends  
02/12/18 (Sun) 20:30 (Futsal Social Men Div G)   Kenny   vs   Wholesome  
07/12/18 (Fri) 16:30 (Futsal U10 Boys Div B)   Rooney Tunes   vs   Electric Shots Black  
07/12/18 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Boys Div A)   Electric Shots Orange   vs   Soho Superstars  
07/12/18 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls)   Zebra Zoomers   vs   Girl Power  
07/12/18 (Fri) 18:15 (Futsal U16 Girls)   UTAS Red Lions   vs   Ogilvie Diamonds  
07/12/18 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Girls)   Fusions   vs   Taroona White  
07/12/18 (Fri) 20:05 (Futsal U14 Boys Div A)   Mini Mad Dogs   vs   Inter Mavan  
07/12/18 (Fri) 20:40 (Futsal U16 Boys)   BackEndExplorers   vs   You