Onetangi Sports Complex 2

Venue Address
O'Brien Road

Waiheke Island
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 12:00 (Grading 14th Grade Division 3 South) Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves   def. by   SAR 14/2 TIGERS
02/04/17 (Sun) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 1     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def. by   Papakura City (NRFL2R)
02/04/17 (Sun) 14:45 (NRFL Division 2) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Papakura City (NRFL2)
08/04/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Brown) 2     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def.   Ellerslie AFC 11/5 Silver
08/04/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Crimson) 5     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def.   Bay Olympic 11/3B Concords
08/04/17 (Sat) 11:20 (Grading 13th Grade Division 1 City) 9     Waiheke Utd AFC 13C Mangosta   def.   Lynn-Avon Utd AFC 13/2A Dragons
09/04/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 1) 7     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def.   Papatoetoe United FC (W3)
09/04/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Fencibles Utd 17M
22/04/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   vs   Northland FC (NRFL2R)
22/04/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   vs   Northland FC (NRFL2)
29/04/17 (Sat) 10:20 (Girls Grading 12th Orange) 1     Waiheke Utd AFC G12/3   def.   Pukekohe AFC G12/3 Girls
29/04/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 6     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Te Atatu AFC (NRFL2R)
29/04/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   vs   Te Atatu AFC (NRFL2)
30/04/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 1) 3     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def.   Onehunga Sports (W3)
06/05/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Brown) 4     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def. by   Metro FC 11/4A Thunder
06/05/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Crimson) 3     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def.   Ellerslie AFC 11/3A White
06/05/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Albany Utd (NRFL2R)
06/05/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Albany Utd (NRFL2)
13/05/17 (Sat) 10:20 (Girls Grading 12th Orange) Waiheke Utd AFC G12/3   def. by   Papakura City FC G12/3 Supremes
13/05/17 (Sat) 12:20 (Grading 14th Grade Division 3 South) 1     Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves   vs   Fencibles 14/3 Saunders
14/05/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) 3     Waiheke Utd AFC 17M   def.   Central Utd 17M
20/05/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Brown) 6     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def.   Onehunga Sports 11/4A Serpents
20/05/17 (Sat) 10:20 (Grading 11th Crimson) 2     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   vs   Three Kings Utd 11/3B Fleming
20/05/17 (Sat) 11:45 (Grading 13th Grade Division 1 City) 6     Waiheke Utd AFC 13C Mangosta   def.   Fencibles 13/1 Ritesh
20/05/17 (Sat) 13:20 (Championship 16th Grade Division 1) 20     Waiheke Utd AFC 16/1 Cheetahs   def.   Bucklands Beach AFC 16/1 Blue
27/05/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black  
27/05/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Onehunga Mangere Utd AFC 9/6 Dragons  
27/05/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons  
27/05/17 (Sat) 10:20 (Girls Grading 12th Orange) Waiheke Utd AFC G12/3   vs   Drury Utd G12/3 Blaze
27/05/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 1     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def. by   Claudelands Rovers AFC (NRFL2R)
27/05/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Claudelands Rovers AFC (NRFL2)
28/05/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) 1     Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Birkenhead Utd 17M
03/06/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Mangere Utd (NRFL2R)
03/06/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Mangere Utd (NRFL2)
04/06/17 (Sun) 11:00 (2017 AFF Womens Knockout Cup) 1     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def. by   Metro FC (WConR)
04/06/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) 1     Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Lynn-Avon Utd AFC 17M
10/06/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Metro FC 9/2 Wynrs2  
10/06/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Metro FC 9/6 Raiders  
10/06/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Drury Utd 10/5 Raptors  
10/06/17 (Sat) 10:30 (Girls Championship 12th Grade Division 3) Waiheke Utd AFC G12/3   def. by   Three Kings Utd G12/3 Thompson
11/06/17 (Sun) 13:00 (ASFA 2017 Conference Division ) 4     A5 Waiheke Old Boys FC   def. by   A5 Zamantix Rovers Old Boys
17/06/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 2A) 4     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def.   Eastern Suburbs AFC 11/2A Black
17/06/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 4A) 1     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def. by   Central Utd 11/4A Geckos
17/06/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Fencibles Utd (NRFL2R)
17/06/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 2     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   vs   Fencibles Utd (NRFL2)
18/06/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2) Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def. by   Onehunga Mangere (W2) Scarlets
18/06/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) 1     Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Three Kings Utd 17M
24/06/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Bucklands Beach AFC 9/2 Navy  
24/06/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/6 Nike Ticks  
24/06/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions  
01/07/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 2A) 3     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def.   Ellerslie AFC 11/2A Black
01/07/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 4A) 3     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def.   Onehunga Sports 11/4A Serpents
01/07/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def. by   Takapuna AFC (NRFL2R)
01/07/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Takapuna AFC (NRFL2)
02/07/17 (Sun) 11:20 (13th Grade Conference) 1     Waiheke Utd AFC 13C Mangosta   def.   Glenfield Rovers 13C
09/07/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Western Springs 17M
16/07/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2) 2     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def.   Bay Olympic (W2) Blue
22/07/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 2A) 2     Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def.   Clendon Utd 11/2A Red Devils
22/07/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 4A) 3     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def.   Papatoetoe AFC 11/4A Hurricanes
22/07/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 6     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Onehunga Mangere AFC (NRFL2R)
22/07/17 (Sat)
(INELIGIBLE PLAYER - ONEHUNGA-MANGERE UTD)
14:45 (NRFL Division 2) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Onehunga Mangere AFC (NRFL2)
29/07/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Western Springs 9/2 Hoka  
29/07/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Clevedon FC 9/6 Bumblebees  
29/07/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Pukekohe AFC 10/5 Green  
29/07/17 (Sat) 10:30 (Girls Championship 12th Grade Division 3) 1     Waiheke Utd AFC G12/3   vs   Pukekohe AFC G12/3 Girls
29/07/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 6     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Ngongotaha AFC (NRFL2R)
29/07/17 (Sat)
(Rescheduled)
14:45 (NRFL Division 2) 4     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Ngongotaha AFC (NRFL2)
30/07/17 (Sun) 11:20 (13th Grade Conference) 2     Waiheke Utd AFC 13C Mangosta   def.   Oratia Utd 13C
05/08/17 (Sat) 10:20 (Championship 11th Grade Division 2A) Waiheke Utd AFC 11/2A Dragonflies   def. by   Fencibles 11/2A Kershaw
06/08/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2) 3     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def.   Bucklands Beach AFC (W2) Yellow
12/08/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/2 Coast Conquers  
12/08/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Papakura City FC 9/6 The Troopers  
12/08/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Ellerslie AFC 10/5 Silver  
19/08/17 (Sat) 10:30 (Girls Championship 12th Grade Division 3) Waiheke Utd AFC G12/3   def. by   Papakura City FC G12/3 Supremes
20/08/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) 1     Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Central Utd
26/08/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 2)   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears   vs   Central Utd 9/2 Falcons  
26/08/17 (Sat) 09:20 (09th Grade Division 6)   Waiheke Utd AFC 9/6 Cubs   vs   Lynn-Avon Utd AFC 9/6 Bears  
26/08/17 (Sat) 10:20 (10th Grade Division 5)   Waiheke Utd AFC 10/5   vs   Pukekohe AFC 10/5 Yellow  
26/08/17 (Sat) 10:20 (11th Grade Division 4A Subsidary) 3     Waiheke Utd AFC 11/4A Assassins   def.   Western Springs 11/4A Real Madrid
26/08/17 (Sat) 12:15 (NRFL Division 2 Reserves) 3     Waiheke Utd AFC (NRFL2R)   def.   Papatoetoe AFC (NRFL2R)
26/08/17 (Sat) 14:45 (NRFL Division 2) 7     Waiheke Utd AFC (NRFL2)   def.   Papatoetoe AFC (NRFL2)
27/08/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Metro) Waiheke Utd AFC 17M   def. by   Western Springs 17M
03/09/17 (Sun)
(Rescheduled)
11:00 (AFF Womens Division 2) 3     Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)   def.   Metro FC (W2) MacCallum
09/09/17 (Sat)
(Rescheduled)
13:00 (Championship 16th Grade Division 1) 3     Waiheke Utd AFC 16/1 Cheetahs   def.   Fencibles 16/1 Winchester

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News