Michaels Ave 3

Venue Address
46 Michaels Ave

Ellerslie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B (i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)  
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B (ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Firebirds  
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Grading 12th Blue) 3     Ellerslie AFC 12/P Red   def.   Fencibles 12/P Wyers
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Grading 12th White) 5     Ellerslie AFC 12/4S Silver   def. by   Western Springs 12/4N Terminators
06/05/17 (Sat) 12:00 (Girls 16th Premier) Ellerslie AFC G16/P Red   def. by   Bucklands Beach AFC G16/P Yellow
06/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 1) 10     Ellerslie AFC (M1) Boylan   def.   Metro FC (M1) Wrimac
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)  
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)   vs   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)  
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Girls 13th Premier) Ellerslie AFC G13/P Red   def. by   Forrest Hill Milford G13/P Diamonds
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Grading 12th Blue) 3     Ellerslie AFC 12/P Red   def.   Eastern Suburbs AFC 12/P Gold
13/05/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 7) 14     Ellerslie AFC (M7) McMahonMcFace FC   def.   Clendon Utd (M7) Pic'N'Mix
13/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 3) 1     Ellerslie AFC (M3) Fake Madrid   vs   Unimount (M3) Quiche
14/05/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Premiership Division ) 4     A1 Auckland Volcanoes   def.   A1 Bohemian Celtic 1
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (09th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black   vs   Manukau City AFC 9/2  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (09th Grade Division 5)   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/5 Falcons  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)   vs   Onehunga Sports T9 Firebirds  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Central Utd 10/1A Stingrays  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Waiheke Utd AFC 10/5  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) 1     Ellerslie AFC Girls G13/2 Black   vs   Onehunga Sports G13/2 Diamonds
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Grading 12th Orange) 3     Ellerslie AFC 12/1A Black   def.   Metro FC 12/1B Wynrs
20/05/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 1) Ellerslie AFC (M1) Boylan   def. by   Western Springs (M1) Monro
20/05/17 (Sat) 14:45 (AFF/NFF Mens Over 40 Conference) 1     Ellerslie AFC (M40C) Metro   def. by   Fencibles Utd AFC (M40C) Dogbolters
21/05/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 1) 5     Ellerslie AFC (W3) Red Comets   def.   Papatoetoe United FC (W3)
21/05/17 (Sun) 14:00 (ASFA KOCup Premier/Championship) 1     A1 Auckland Volcanoes   def. by   A1 Bohemian Celtic 2
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Eastern Suburbs AFC 9/1 Yellow  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (10th Grade Division 6)   Ellerslie AFC 10/6 Blue   vs   Fencibles 10/6 West Brom  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
10:00 (10th Grade Division 1 B)   Ellerslie AFC 10/1B Black   vs   Bay Olympic 10/1B Hurricanes  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
10:00 (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   vs   Beachlands Maraetai AFC 10/4B White Knights  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Silver   vs   Drury Utd 10/5 Raptors  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Grading 12th Crimson) Ellerslie AFC 12/3N White   def. by   Waiuku AFC 12/2B Sharks
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Grading 12th White) 1     Ellerslie AFC 12/4S Silver   vs   Western Springs 12/4N Avengers
27/05/17 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 2 Town) 3     Ellerslie AFC 13/2B Gold   vs   Three Kings Utd 13/2A Logie
27/05/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 2) 1     Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow   def. by   Western Springs (M2) Stingers
27/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 3) 2     Ellerslie AFC (M3) Fake Madrid   def.   Western Springs (M3) Black Swans
03/06/17 (Sat) 12:00 (Girls 16th Premier) Ellerslie AFC G16/P Black   def. by   Bucklands Beach AFC G16/P Yellow
03/06/17 (Sat) 14:45 (2017 Northern KO Cup) 7     Ellerslie AFC (M3) Shotaholics   def.   Western Springs (M8) Dirty Houdinis
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Western Springs 9/1 Racing  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 Gold   vs   Ellerslie AFC G10/4 White  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   St Michaels T9 Wolves  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
10:00 (10th Grade Division 2 A)   Ellerslie AFC 10/2A Gold   vs   Three Kings Utd 10/2A Kurzeja [Black]  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
10:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Metro FC 10/3C Mariners  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Pukekohe AFC 10/5 Green  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G10/B Red   def.   Western Springs G10/1 Fiorentina  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) 2     Ellerslie AFC 12/2A Gold   def.   Central Utd 12/2A Jaguars
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Girls Championship 13th Grade Division 2) Ellerslie AFC Girls G13/2 Black   def. by   Onehunga Sports G13/2 Diamonds
10/06/17 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 2 Town) 1     Ellerslie AFC 13/2B Gold   def. by   Papakura City FC 13/2A Celtic
10/06/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 1) Ellerslie AFC (M1) Boylan   def. by   SAR AFC (M1) Bullett Boyz
10/06/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 4) 1     Ellerslie AFC (M4) Shicksy   vs   Lynn-Avon Utd AFC (M4) Pumaz
11/06/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 1) Ellerslie AFC (W3) Red Comets   def. by   Fencibles Utd (W2)
11/06/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Premiership Division ) 1     A1 Auckland Volcanoes   def. by   A1 Interdependiente FC
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Metro FC 9/1 Sonics  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 White   def.   Papakura City FC G10/4 Sapphires  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   St Michaels T9 Wolves  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Three Kings Utd 10/1A Solomon [Premier 2]  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
10:00 (10th Grade Division 1 B)   Ellerslie AFC 10/1B Black   vs   Eastern Suburbs AFC 10/1B Black  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
10:00 (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   vs   Bay Olympic 10/4B Cyclones  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Silver   vs   Waiheke Utd AFC 10/5  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Championship 12th Grade Division 3N) 2     Ellerslie AFC 12/3N White   def.   Central Utd 12/3N (SPC) D'Souza
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Championship 12th Grade Division 4S) 2     Ellerslie AFC 12/4S Green   def. by   Central Utd 12/4S (SPC) Olney
17/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A) 1     Ellerslie AFC 13/2A Black   vs   Bay Olympic 13/2A Falcons
17/06/17 (Sat) 13:00 (Championship 14th Grade Division 4) 1     Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   def. by   Manurewa AFC 14/4 Cougars
17/06/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 40 Division 3 Masters) 1     Ellerslie AFC (M40/3M) Mustangs   def. by   Bucklands Beach AFC (M40/3M) Thunderbirds
18/06/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) 4     Ellerslie AFC (W3) Fury   def.   Central Utd (W3)
18/06/17 (Sun) 13:00 (19th Grade Sunday Division 1) 3     Ellerslie AFC 19/S1 Black   def.   East Coast Bays 19S Coley
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (09th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black   vs   Metro FC 9/2 Wynrs2  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (09th Grade Division 5)   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   vs   Bucklands Beach AFC 9/5 White  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Ellerslie AFC 10/5 Silver  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
10:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Pukekohe AFC 10/3C Red  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
10:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) Ellerslie AFC G12/2 Black   def. by   Western Springs G12/2 Diamonds
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Championship 12th Grade Division 2A) Ellerslie AFC 12/2A Gold   def. by   Eastern Suburbs AFC 12/2A Black
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Girls 13th Premier) 2     Ellerslie AFC G13/P Red   def. by   Central Utd 13/P Spirit
24/06/17 (Sat) 14:45 (2017 Northern KO Cup) 7     Ellerslie AFC (MCD)   def.   Eastern Suburbs AFC (M3) Mad 11
25/06/17 (Sun) 13:00 (16th Grade Metro/Conference) 1     Ellerslie AFC Boys 16/M Red   def. by   North Shore utd 16M
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Onehunga Sports T9 Firebirds  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Unimount AFC 10/1A Contenders  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Silver   vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
10:00 (Championship 11th Grade Division 5) 5     Ellerslie AFC 11/5 Silver   def.   Ellerslie AFC 11/5 Green
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
11:00 (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   vs   Waiuku AFC 10/4B Pegasus  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Championship 12th Grade Division 4S) Ellerslie AFC 12/4S Green   def. by   Papatoetoe AFC 12/4S Pumas
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 White   vs   Pukekohe AFC G10/4 Girls  
01/07/17 (Sat) 12:15 (Girls Championship 16th Grade Division 2) Ellerslie AFC Girls 16/2 White   vs   Papakura City FC G16/2
01/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 3) Ellerslie AFC (M3) Fake Madrid   def. by   Eastern Suburbs AFC (M3) Mad 11
02/07/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) Ellerslie AFC (W3) Red Comets   def. by   Papatoetoe AFC (W3) Cougars and Cubs
15/07/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 3) 2     Ellerslie AFC (M3) Business Time   vs   Western Springs (M3) Wanderers
15/07/17 (Sat) 14:45 (AFF/NFF Mens Over 40 Conference) 1     Ellerslie AFC (M40C) Metro   def. by   Unimount (M40C) Villa
16/07/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) 2     Ellerslie AFC (W3) Fury   def. by   Onehunga Mangere (W3) Dunks
22/07/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 2) 1     Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow   def.   Manurewa AFC (M2)
22/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3) 4     Ellerslie AFC (M35/3) Elks   def.   Western Springs M35/3 Goldenballs
23/07/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) 1     Ellerslie AFC (W3) Red Comets   def. by   Ellerslie AFC (W3) Fury
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(i))
09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Three Kings Utd 9/1 Teal  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B(ii))
09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Ellerslie AFC G10/3 Black   vs   Onehunga Mangere Utd AFC G10/3 Angels  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   Onehunga Sports T9 Cyclone jokers  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(i))
10:00 (10th Grade Division 2 A)   Ellerslie AFC 10/2A Gold   vs   Papakura City FC 10/2A Avengers  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A(ii))
10:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Manukau City AFC 10/3C South  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3)   Ellerslie AFC G11/3 Black   vs   Metro FC G11/3 Pearls  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3A)
11:00 (Championship 12th Grade Division 1A)   Ellerslie AFC 12/1A Black   vs   Three Kings Utd 12/1A Blue  
29/07/17 (Sat)
(Sub Field 3B)
11:00 (Championship 12th Grade Division 4S)   Ellerslie AFC 12/4S Silver   vs   Drury Utd 12/4S Vipers  
29/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 3B)   Ellerslie AFC 13/3B White   vs   Fencibles 13/3B Chelsea  
29/07/17 (Sat) 13:00 (Championship 16th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 16/1 Black   vs   Pukekohe AFC 16/1 Red  
30/07/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Premiership Division )   A1 Auckland Volcanoes   vs   A1 Bohemian Celtic 2  
05/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 5)   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   vs   Central Utd 9/5 Eagles  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   St Michaels T9 Wolves   vs   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Bucklands Beach AFC 10/1A Yellow  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 B)   Ellerslie AFC 10/1B Black   vs   Fencibles 10/1B Cook  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   vs   Waiuku AFC 10/4B Centaurs  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Silver   vs   Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions  
05/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 12/2A Gold   vs   Beachlands Maraetai AFC 12/2A Raptors  
05/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 4S)   Ellerslie AFC 12/4S Silver   vs   Ellerslie AFC 12/4S Green  
05/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 13/2A Black   vs   Papakura City FC 13/2A Celtic  
05/08/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 2)   Ellerslie AFC (M2) KFCFC   vs   SAR AFC (M2) Waiyavi Blues  
05/08/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Championship)   Ellerslie AFC (MCD)   vs   Fencibles Utd AFC (MCD) Morgan  
06/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
12:00 (ASFA 2017 League 1 )   A3 Auckland Wanderers 2   vs   A3 AUT FC 2  
06/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
14:00 (ASFA 2017 Premiership Division )   A1 Auckland Wanderers   vs   A1 Bohemian Celtic 1  
12/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 5)   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   vs   Papatoetoe United FC 9/5 Kings  
12/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Cyclone jokers  
12/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
12/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)  
12/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 2 A)   Ellerslie AFC 10/2A Gold   vs   Drury Utd 10/2A Condors  
12/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Bay Olympic 10/3C Blizzards  
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G10/B Red   vs   Fencibles G10/B Jets  
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 Gold   vs   Metro FC G10/4 Rubies  
12/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 2B)   Ellerslie AFC 11/2B Gold   vs   SAR 11/2B LEOPARDS  
12/08/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 3A)   Ellerslie AFC 11/3A White   vs   Otahuhu Utd AFC 11/3A Panda Squad  
12/08/17 (Sat) 13:00 (Championship 16th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 16/1 Black   vs   Clevedon FC 16/1 Coyotes  
12/08/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 4)   Ellerslie AFC (M4) Shicksy   vs   Ellerslie AFC (M4) Revolution  
13/08/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3)   Ellerslie AFC (W3) Fury   vs   Lynn-Avon Utd AFC (W3)  
13/08/17 (Sun) 14:00 (ASFA KO Plate L1/L2/Conference)   A4 U-Striker   vs   A5 Zamantix Rovers Old Boys  
19/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black   vs   Waiuku AFC 9/2 Pumas  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Metro FC 10/1A Wynrs  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 B)   Ellerslie AFC 10/1B Black   vs   Western Springs 10/1B Toros  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 4 B)   Ellerslie AFC 10/4B Yellow   vs   Manurewa AFC 10/4B Leopards  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Silver   vs   Ellerslie AFC 10/5 Green  
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Championship 12th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 12/2A Gold   vs   Manukau City AFC 12/2A  
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Championship 12th Grade Division 4S)   Ellerslie AFC 12/4S Silver   vs   Central Utd 12/4S (SPC) Olney  
19/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 4)   Ellerslie AFC 13/4 Yellow   vs   Drury Utd 13/4 Missiles  
19/08/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 3)   Ellerslie AFC (M3) Business Time   vs   Unimount (M3) Quiche  
19/08/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 2)   Ellerslie AFC (M2) Deceptively Slow   vs   SAR AFC (M2) Waiyavi Blues  
20/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
14:00 (ASFA 2017 Premiership Division )   A1 Auckland Wanderers   vs   A1 Internationale FC  
26/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black   vs   Beachlands Maraetai AFC 9/2 Coast Conquers  
26/08/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 5)   Ellerslie AFC Boys 9/5 Gold   vs   Papakura City FC 9/5  
26/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 2 A)   Ellerslie AFC 10/2A Gold   vs   Fencibles 10/2A Blundell  
26/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Fencibles 10/3C Chelsea  
26/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Lynn-Avon Utd AFC 10/5 Lions  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Championship 13th Grade Division 4)   Ellerslie AFC 13/4 Yellow   vs   Three Kings Utd 13/4 Dass  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
13:15 (Championship 14th Grade Division 4)   Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   vs   Western Springs 14/4 Deportivo  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
14:45 (AFF Mens Division 4)   Ellerslie AFC (M4) Shicksy   vs   SAR AFC (M4) Botany  
27/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
14:00 (ASFA 2017 League 1 )   A3 Auckland Wanderers 2   vs   A3 Zamantix Rovers Return  
02/09/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 2)   Ellerslie AFC (M2) Diamonds   vs   Three Kings Utd (M2) Rangers  
03/09/17 (Sun)
(Rescheduled)
13:00 (ASFA 2017 Premiership Division )   A1 Auckland Wanderers   vs   A1 Zamantix Rovers  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News