Pollard Park 1

Venue Address
1A Waitomo Ave

Mt Roskill
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Blue) Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Eastern Suburbs AFC G11/1 Gold
01/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Green) Three Kings Utd G11/3 Purple   def. by   Onehunga Mangere Utd AFC G11/2 Cyclones
01/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 12th Blue) 3     Three Kings Utd G12/1 Garcia   def.   Bucklands Beach AFC G12/1 Yellow
01/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 12th Green) 4     Three Kings Utd G12/2 Stringer   def.   Three Kings Utd G12/3 Thompson
01/04/17 (Sat) 13:00 (Girls 14th Division 1) 5     Three Kings Utd G14/1 Blue   def.   Pukekohe AFC G14/1 Strikers
01/04/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 8) 3     Three Kings Utd (M8) Liverpool   vs   Western Springs (M8) White Swans
02/04/17 (Sun) 15:00 (ASFA 2017 League 2) 6     A4 U-Striker   def.   A4 All Red FC
08/04/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 12th Blue) Three Kings Utd G12/1 Lomax   def. by   Eastern Suburbs AFC G12/1 Lilywhites
08/04/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 12th Green) Three Kings Utd G12/3 Thompson   def. by   Bucklands Beach AFC G12/2 Blue
08/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Blue) 4     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Fencibles G11/2 White
08/04/17 (Sat) 12:00 (Girls 13th Premier) 4     Three Kings Utd G13/P Philpot   def.   Forrest Hill Milford G13/P Diamonds
08/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 13th Division 1 Town) 1     Three Kings Utd G13/1 Perry   def. by   Beachlands Maraetai AFC G13/1 Magic
08/04/17 (Sat) 13:15 (Grading 15th Grade Division 2) Three Kings Utd 15/2 Teal   def. by   Manukau City AFC 15/1
23/04/17 (Sun) 15:00 (ASFA 2017 League 2) 2     A4 U-Striker   def.   A4 Auckland Unicorns
29/04/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 11th Blue) 1     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Bucklands Beach AFC G11/1 Yellow
29/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 11th Green) Three Kings Utd G11/3 Purple   def. by   Eastern Suburbs AFC G11/1
29/04/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Green) 1     Three Kings Utd G12/2 Stringer   def. by   Western Springs G12/1 Java
29/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 12th Blue) 7     Three Kings Utd G12/1 Garcia   def.   Eastern Suburbs AFC G12/2 White
29/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) Three Kings Utd G13/2 Green   def. by   Western Springs G13/1 Girls United
06/05/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 11th Blue) Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Ellerslie AFC G11/1 Red
06/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Blue) 1     Three Kings Utd G12/1 Lomax   def. by   Three Kings Utd G12/1 Garcia
06/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Green) Three Kings Utd G12/3 Thompson   def. by   Western Springs G12/2 Aurora
06/05/17 (Sat) 12:00 (Girls 13th Premier) Three Kings Utd G13/P Philpot   vs   Western Springs G13/P Sportivo
06/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 13th Division 1 Town) 3     Three Kings Utd G13/1 Perry   def.   Fencibles G13/2 Williamson
07/05/17 (Sun) 15:00 (ASFA 2017 League 2) 2     A4 U-Striker   vs   A4 Aotea-Sport Eastern
13/05/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 11th Blue) 1     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Eastern Suburbs AFC G11/1 Gold
13/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Blue) 2     Three Kings Utd G12/1 Garcia   def.   Fencibles G12/1 Ferns
13/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) Three Kings Utd G13/2 Green   def. by   Eastern Suburbs AFC G13/1 White
20/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Green) Three Kings Utd G12/2 Stringer   def. by   Metro FC G12/2 Red
20/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 11th Blue) 1     Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Three Kings Utd G11/1 Green
20/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 12th Blue) 3     Three Kings Utd G12/1 Lomax   def.   Eastern Suburbs AFC G12/2 White
20/05/17 (Sat) 13:00 (Girls 14th Division 1) Three Kings Utd G14/1 Blue   def. by   Ellerslie AFC Girls 14/1 Red
27/05/17 (Sat) 09:00 (Girls Grading 11th Green) 1     Three Kings Utd G11/3 Purple   def. by   Onehunga Sports G11/2 Emeralds
27/05/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 11th Blue) 8     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Clevedon FC G11/2 Cats
27/05/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 12th Green) Three Kings Utd G12/3 Thompson   def. by   Western Springs G12/1 Java 11 
27/05/17 (Sat) 11:00 (Girls Grading 12th Blue) 3     Three Kings Utd G12/1 Garcia   def.   Western Springs G12/2 Diamonds
28/05/17 (Sun) 15:00 (ASFA 2017 League 2) 1     A4 U-Striker   def. by   A4 Viti FC 10 
10/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]   def.   Fencibles G10/B Jets  
10/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Three Kings Utd G10/2 Lynas [Silver]   def.   Eastern Suburbs AFC G10/2 White  
10/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) 2     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Central Utd G11/1 Swifts
10/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 3     Three Kings Utd G12/2 Stringer   def.   Western Springs G12/2 Aurora
10/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 1B) Three Kings Utd 11/1B Bolland   vs   Fencibles 11/1B Storm
17/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/G Abbott [Blue]   def. by   Fencibles G10/B Jets  
17/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 Teal   def. by   Onehunga Mangere Utd AFC G10/3 Angels  
17/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]   def.   Metro FC G10/4 Rubies  
17/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Eastern Suburbs AFC G11/1 Gold
17/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 11th Grade Division 1A) 3     Three Kings Utd 11/1A Rayner   def.   Bucklands Beach AFC 11/1A Blue
17/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1) 5     Three Kings Utd G12/1 Lomax   def.   Bucklands Beach AFC G12/1 Yellow
18/06/17 (Sun) 15:00 (ASFA 2017 League 2) 3     A4 U-Striker   def.   A4 Massey University FC
24/06/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Three Kings Utd G10/2 Lynas [Silver]   vs   Metro FC G10/2 Magic  
24/06/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 White   vs   Papatoetoe United FC G10/3 Diamonds  
24/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]   vs   Eastern Suburbs AFC G10/B Gold  
24/06/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) 4     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Eastern Suburbs AFC G11/1
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 3     Three Kings Utd G11/3 Purple   def.   Fencibles G11/3 Flames
24/06/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 3     Three Kings Utd G12/2 Stringer   def.   Metro FC G12/2 Red
24/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 3) 4     Three Kings Utd G12/3 Thompson   def.   Pukekohe AFC G12/3 Girls
24/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 13th Grade Division 1) Three Kings Utd G13/1 Perry   def. by   Eastern Suburbs AFC G13/1 White
01/07/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]   vs   Three Kings Utd G10/G Abbott [Blue]  
01/07/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 Teal   vs   Three Kings Utd G10/3 White  
01/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Three Kings Utd G11/1 Green
01/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 3     Three Kings Utd G11/3 Purple   def.   Ellerslie AFC G11/3 Black
01/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1) 1     Three Kings Utd G12/1 Lomax   vs   Three Kings Utd G12/1 Garcia
01/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 3) Three Kings Utd G12/3 Thompson   def. by   Papakura City FC G12/3 Supremes
29/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Three Kings Utd G10/2 Lynas [Silver]   vs   Bucklands Beach AFC G10/2 Yellow  
29/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 White   vs   Central Utd G10/3 Ravens  
29/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]   vs   Western Springs G10/1 Fiorentina  
29/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) 1     Three Kings Utd G11/1 Green   vs   Ellerslie AFC G11/1 Red
29/07/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1) Three Kings Utd G12/1 Garcia   def. by   Eastern Suburbs AFC G12/1 Lilywhites
29/07/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 3) Three Kings Utd G12/3 Thompson   def. by   Bay Olympic G12/3 Whirlwinds
05/08/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 Teal   vs   Papatoetoe United FC G10/3 Diamonds  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]   vs   Ellerslie AFC G10/4 Gold  
05/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/G Abbott [Blue]   vs   Ellerslie AFC G10/B Red  
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) 2     Three Kings Utd G11/1 Green   def.   Western Springs G11/1 Napoli
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1) Three Kings Utd G12/1 Garcia   def. by   Western Springs G12/1 Java
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 3     Three Kings Utd G12/2 Stringer   def.   Ellerslie AFC G12/2 Black
05/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Girls Championship 13th Grade Division 2) 1     Three Kings Utd G13/2 Green   def.   Papatoetoe United FC G13/2 Southern Stars
06/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
15:00 (ASFA 2017 League 2) 4     A4 U-Striker   def.   A4 Double Rum Greenhithe
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 Teal   vs   Fencibles G10/3 Fillet  
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]   vs   Papakura City FC G10/4 Sapphires  
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1) 1     Three Kings Utd G11/1 Blue   def. by   Eastern Suburbs AFC G11/1
12/08/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/G Abbott [Blue]   vs   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]  
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2) 1     Three Kings Utd G12/2 Stringer   vs   Eastern Suburbs AFC G12/2 White
12/08/17 (Sat) 12:00 (Girls 13th Premier) 3     Three Kings Utd G13/P Philpot   def.   Ellerslie AFC G13/P Red
12/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1) 3     Three Kings Utd G12/1 Lomax   def.   Ellerslie AFC G12/1 Red
19/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 2)   Three Kings Utd G10/2 Lynas [Silver]   vs   Western Springs G10/2 Torino  
19/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 White   vs   Ellerslie AFC G10/3 Black  
19/08/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 1)   Three Kings Utd G10/B Beagley [Green]   vs   Ellerslie AFC G10/B Red  
19/08/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 4     Three Kings Utd G11/3 Purple   def.   Metro FC G11/3 Pearls
19/08/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 12th Grade Division 3) 5     Three Kings Utd G12/3 Thompson   def.   Drury Utd G12/3 Blaze
26/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Three Kings Utd G10/3 Teal   vs   Central Utd G10/3 Ravens  
26/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]   vs   Ellerslie AFC G10/4 White  
02/09/17 (Sat)
(Rescheduled)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3)   Three Kings Utd G11/3 Purple   vs   Western Springs G11/3 Ajax  
02/09/17 (Sat)
(Rescheduled)
11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 3)   Three Kings Utd G12/3 Thompson   vs   Waiheke Utd AFC G12/3  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News