Alan Wood 3 (Training)

Venue Address
Hendon Ave

Mt Albert
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
29/04/17 (Sat) 10:15 (Grading 11th Brown) 3     Metro FC 11/4A Thunder   def. by   Western Springs 11/3B Dynamos
29/04/17 (Sat) 11:15 (Girls Grading 12th Green) 7     Metro FC G12/2 Red   def.   Three Kings Utd G12/3 Thompson
27/05/17 (Sat) 09:15 (Grading 11th Brown) 3     Metro FC 11/4A Thunder   def.   Western Springs 11/3A Bocca Juniors
17/06/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 2)   Metro FC 9/2 Wynrs2   vs   Western Springs 9/2 Hoka  
17/06/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Mt Albert-Ponsonby AFC 9/6 Gold  
17/06/17 (Sat) 11:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Papakura City FC 9/3 Barcelona  
17/06/17 (Sat) 12:00 (10th Grade Division 1 C)   Metro FC 10/1C Phoenix   vs   Waiuku AFC 10/1C Dragons  
01/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 6)   Metro FC 9/6 Raiders   vs   Clevedon FC 9/6 Bumblebees  
01/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Metro FC G10/4 Rubies   vs   Ellerslie AFC G10/4 Gold  
01/07/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Jets   vs   Drury Utd 10/6 Scorpions  
22/07/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Metro FC G10/4 Rubies   vs   Papakura City FC G10/4 Sapphires  
22/07/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 1 A)   Metro FC 10/1A Wynrs   vs   Bucklands Beach AFC 10/1A Yellow  
22/07/17 (Sat) 11:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Bay Olympic 9/3 Spit Fires  
22/07/17 (Sat) 12:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Roar   vs   Fencibles 10/6 Mand  
29/07/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Metro FC G10/4 Rubies   vs   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]  
29/07/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Mavericks   vs   Papatoetoe United FC 9/3 Avengers  
29/07/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Jets   vs   Ellerslie AFC 10/6 Blue  
29/07/17 (Sat) 12:00 (10th Grade Division 1 C)   Metro FC 10/1C Phoenix   vs   Eastern Suburbs AFC 10/1C Yellow  
05/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Premier Division )   Metro FC 9/P Wynrs 1   vs   Fencibles 9/P Blue  
05/08/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Division 3)   Metro FC 9/3 Stingers   vs   Metro FC 9/3 Mavericks  
05/08/17 (Sat) 11:00 (10th Grade Division 6)   Metro FC 10/6 Roar   vs   Papatoetoe United FC 10/6 Red Falcons  
05/08/17 (Sat) 12:00 (09th Grade Division 2)   Metro FC 9/2 Wynrs2   vs   Unimount AFC 9/2 Inspire  
19/08/17 (Sat) 10:00 (09th Grade Premier Division )   Metro FC 9/P Wynrs 1   vs   Eastern Suburbs AFC 9/P Gold  
19/08/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Metro FC G10/4 Rubies   vs   Pukekohe AFC G10/4 Girls  
19/08/17 (Sat) 12:00 (09th Grade Division 2)   Metro FC 9/2 Wynrs2   vs   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News