Crossfield Reserve 3

Venue Address
83 Crossfield Road

Glendowie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/05/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Championship Division ) A2 SudAmerica FC   def. by   A2 Khukuri FC
21/05/17 (Sun) 14:00 (ASFA KO Cup Premier/Championship) 1     A2 SudAmerica FC   def. by   A1 Interdependiente FC
28/05/17 (Sun) 10:00 (Grading Metro 13th Grade Group 1) Eastern Suburbs AFC 13C White   def. by   Glenfield Rovers 13C
28/05/17 (Sun) 11:30 (15th Grade Metro 1st Round) 2     Eastern Suburbs 15M   def.   East Coast Bays 15M Poore
11/06/17 (Sun) 11:00 (AFF/NFF Womens Championship) 3     Eastern Suburbs AFC (WChamp)   def. by   Glen Eden Utd (WChamp)
17/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A) Eastern Suburbs AFC 13/2A Green   vs   Beachlands Maraetai AFC 13/2A Gunners
17/06/17 (Sat) 13:00 (Championship 15th Grade Division 3) 8     Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow   def.   Manurewa AFC 15/3 Force
17/06/17 (Sat) 14:30 (Championship 15th Grade Division 2) 2     Eastern Suburbs AFC 15/2 White   vs   Pukekohe AFC 15/2 Blue
18/06/17 (Sun) 12:00 (14th Grade Conference) Eastern Suburbs AFC 14/C White   def. by   Forrest Hill Milford 14C Athletico
18/06/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Championship Division ) 1     A2 SudAmerica FC   def. by   A2 United FC
24/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 14th Grade Division 1) 2     Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow   def. by   SAR 14/1 PANTHERS
24/06/17 (Sat) 13:00 (Championship 15th Grade Division 3) 2     Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow   def.   Three Kings Utd 15/3 Blue
01/07/17 (Sat) 13:00 (Girls Championship 16th Grade Division 2) 4     Eastern Suburbs AFC G16/2 White   def.   Manurewa AFC G16/2 Diamonds
01/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 4) Eastern Suburbs AFC (M4) Keats   def. by   Lynn-Avon Utd AFC (M4) Pumaz
02/07/17 (Sun)
(Rescheduled)
11:30 (15th Grade Metro 1st Round) 3     Eastern Suburbs 15M   def.   North Shore Utd 15M Jetts
09/07/17 (Sun) 12:00 (14th Grade Conference) 3     Eastern Suburbs AFC 14/C White   def.   Drury Utd 14C SAE
22/07/17 (Sat) 13:00 (Girls Championship 16th Grade Division 2) 2     Eastern Suburbs AFC G16/2 White   vs   Papakura City FC G16/2
23/07/17 (Sun) 14:00 (ASFA 2017 Championship Division ) 3     A2 SudAmerica FC   vs   A2 Kingsland Athletic
29/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 14th Grade Division 1) Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow   def. by   Papatoetoe AFC 14/1 Pumas
29/07/17 (Sat)
(Rescheduled)
14:45 (AFF Mens Over 35 Division 2) 1     Eastern Suburbs AFC (M35/2) Santos   def. by   Papakura City FC (M35/2) Outkasts
30/07/17 (Sun) 11:00 (Championship 13th Grade Division 2A) 3     Eastern Suburbs AFC 13/2A Green   def.   Eastern Suburbs AFC 13/2A Black
30/07/17 (Sun) 13:00 (17th Grade Conference) 2     Eastern Suburbs AFC 17C   def. by   Birkenhead AFC 17C
05/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A) 3     Eastern Suburbs AFC 13/2A Green   vs   Three Kings Utd 13/2A Logie
05/08/17 (Sat) 13:00 (Championship 15th Grade Division 2) 1     Eastern Suburbs AFC 15/2 White   def. by   Bucklands Beach AFC 15/2 Blue
06/08/17 (Sun)
(Rescheduled)
14:00 (ASFA 2017 Championship Division ) A2 SudAmerica FC   def. by   A2 AUT FC
12/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 14th Grade Division 1) Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow   def. by   Three Kings Utd 14/1 Teal
12/08/17 (Sat) 13:00 (Girls Championship 16th Grade Division 2) 2     Eastern Suburbs AFC G16/2 White   def.   Western Springs G16/2 Lisbon Girls
12/08/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 40 Division 3 Masters) 2     Eastern Suburbs AFC (M40/3M) EastSide Massive   vs   Eastern Suburbs AFC (M40/3M) Hoppers
13/08/17 (Sun) 12:00 (14th Grade Conference) 1     Eastern Suburbs AFC 14/C White   def. by   North Shore Utd 14C
13/08/17 (Sun) 14:00 (2017 Northern KO Cup) 4     Eastern Suburbs AFC (M8) Kayne East)   def.   Three Kings Utd (M1)
19/08/17 (Sat)
(Rescheduled)
13:00 (Championship 14th Grade Division 1) Eastern Suburbs AFC 14/1 Yellow   vs   Manurewa AFC 14/1 Stealth
26/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 15th Grade Division 2) 1     Eastern Suburbs AFC 15/2 White   def.   Fencibles 15/2
26/08/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 30 Division 2 Subsidiary) 5     Eastern Suburbs AFC (M30/2) Adam S   def.   Western Springs M30/2 Sons of Pitches
27/08/17 (Sun) 12:00 (14th Grade Conference) 4     Eastern Suburbs AFC 14/C White   def.   Waitakere City 14C
27/08/17 (Sun) 14:00 (2017 Northern KO Cup) Eastern Suburbs AFC (M8) Kayne East)   def. by   Western Springs (M1) Monro
02/09/17 (Sat)
(Rescheduled)
13:00 (AFF Mens Division 4) 5     Eastern Suburbs AFC (M4) Keats   def.   Bucklands Beach AFC (M4) Horses

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News