Michaels Ave 4

Venue Address
46 Michaels Ave

Ellerslie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
08/04/17 (Sat) 12:00 (Grading 12th White) 1     Ellerslie AFC 12/4S Silver   def. by   Three Kings Utd 12/3N Teal
29/04/17 (Sat) 10:00 (Girls Grading 12th Orange) Ellerslie AFC G12/2 Black   vs   Metro FC G12/2 Black
29/04/17 (Sat) 11:00 (Girls 13th Premier) 5     Ellerslie AFC G13/P Red   vs   Norwest Utd G13/P Firebirds
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)   vs   St Michaels T9 Wolves  
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
06/05/17 (Sat) 11:00 (Grading 11th Green) 2     Ellerslie AFC 11/P Red   def.   Bucklands Beach AFC 11/1A Blue
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)  
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   St Michaels T9 Wolves   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
13/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th Crimson) 6     Ellerslie AFC 11/3A White   def.   Three Kings Utd 11/3B Treleaven
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   St Michaels T9 Wolves  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)  
20/05/17 (Sat) 10:00 (Grading 11th White) 2     Ellerslie AFC 11/4B Yellow   def.   Drury Utd 11/5 Magpies
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
11:00 (10th Grade Division 2 A)   Ellerslie AFC 10/2A Gold   vs   Eastern Suburbs AFC 10/2A Green  
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
11:00 (10th Grade Division 3 C)   Ellerslie AFC 10/3C White   vs   Bay Olympic 10/3C Lightnings  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Onehunga Sports T9 Cyclone jokers  
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)   vs   St Michaels T9 Wolves  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Cyclone jokers  
10/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 2A) 1     Ellerslie AFC 11/2A Black   vs   Clendon Utd 11/2A Red Devils
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Huskies (Yellow)   vs   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)   vs   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 Gold   vs   Three Kings Utd G10/4 Birt [Red]  
24/06/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 5) 2     Ellerslie AFC 11/5 Green   def. by   Fencibles 11/5 Bailey
22/07/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Ellerslie AFC T9 Alsatians (Maroon)  
22/07/17 (Sat)
(Sub Field 4A)
10:00 (10th Grade Division 1 A)   Ellerslie AFC 10/1A Red   vs   Western Springs 10/1A Liguero  
22/07/17 (Sat)
(Sub Field 4B)
10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 White   vs   Ellerslie AFC G10/4 Gold  
29/07/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Three Kings Utd 9/1 Teal  
29/07/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Manurewa AFC 10/5 Falcons  
29/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Ellerslie AFC G10/3 Black   vs   Onehunga Mangere Utd AFC G10/3 Angels  
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 11/5 Green   vs   Fencibles 11/5 Liverpool  
05/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Boys 9/2 Black   vs   Waiheke Utd AFC 9/2 Comet/Bears  
05/08/17 (Sat) 09:00 (Girls Championship 10th Grade Division 4)   Ellerslie AFC G10/4 White   vs   Metro FC G10/4 Rubies  
05/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 6)   Ellerslie AFC 10/6 Blue   vs   Fencibles 10/6 Mand  
12/08/17 (Sat) 09:00 (09th Grade Division 1)   Ellerslie AFC Boys 9/1 Red   vs   Central Utd 9/1 Kiwis  
12/08/17 (Sat) 09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Bulldogs (Gold)   vs   Ellerslie AFC T9 Terriers (Royal Blue)  
12/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 5)   Ellerslie AFC 10/5 Green   vs   Drury Utd 10/5 Raptors  
12/08/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 10th Grade Division 3)   Ellerslie AFC G10/3 Black   vs   Central Utd G10/3 Ravens  
19/08/17 (Sat) 10:00 (10th Grade Division 6)   Ellerslie AFC 10/6 Blue   vs   Papatoetoe United FC 10/6 Red Falcons  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News