Michaels Ave 5

Venue Address
46 Michaels Ave

Ellerslie
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
01/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Grading 11th Blue) 5     Ellerslie AFC G11/1 Red   def.   Three Kings Utd G11/1 Green
01/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Grading 11th Brown) Ellerslie AFC 11/5 Silver   def. by   Western Springs 11/3B Dynamos
01/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Grading 11th White) 2     Ellerslie AFC 11/4B Yellow   def. by   Western Springs 11/4A Phoenix 11 
01/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 12th Navy) 5     Ellerslie AFC 12/3N Yellow   def.   Waiheke Utd AFC 12/3N Moose
01/04/17 (Sat) 13:00 (Grading 14th Grade Division 2 South) 1     Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   def. by   Waiuku AFC 14/2 Blue 13 
01/04/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3) 1     Ellerslie AFC (M35/3) Elks   vs   Beachlands Maraetai AFC (M35/3) Legionnaires
02/04/17 (Sun) 13:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 2) 3     Ellerslie AFC (W2/3/2) Fury   def.   Bay Olympic (W2/3/2) Green
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Grading 11th Orange) 1     Ellerslie AFC G11/3 Black   vs   Fencibles G11/3 Flames
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Grading 12th Blue) 4     Ellerslie AFC G12/1 Red   def.   Three Kings Utd G12/1 Garcia
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Grading 11th Grey) 3     Ellerslie AFC 11/2B Gold   def. by   Fencibles 11/2B Khan
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 11th Orange) Ellerslie AFC 11/5 Green   def. by   Western Springs 11/1A Forza
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
12:00 (Grading 12th Blue) 1     Ellerslie AFC 12/P Red   def. by   Three Kings Utd 12/1A Chamberlain
08/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
12:00 (Grading 12th Lime) 6     Ellerslie AFC 12/2A Gold   def.   Three Kings Utd 12/2B Hewett
08/04/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 40 Division 3 Masters) 3     Ellerslie AFC (M40/3M) Mustangs   def.   Western Springs M40/3M Reefers
09/04/17 (Sun) 11:00 (Grading Metro 13th Grade Group 1) Ellerslie AFC 13M Red   def. by   Eastern Suburbs AFC 13C White
23/04/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 2/3 Group 1) 2     Ellerslie AFC (W2/3/1) Red Comets   def. by   Waiheke Utd AFC Quickcats (W2)
23/04/17 (Sun) 13:00 (ASFA 2017 Division 1 ) 5     A3 Auckland Wanderers 2   def.   A3 Dalian FC
29/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Grading 11th Blue) 1     Ellerslie AFC G11/1 Red   def. by   Eastern Suburbs AFC G11/1 Gold
29/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Grading 12th Blue) 3     Ellerslie AFC G12/1 Red   def.   Bucklands Beach AFC G12/1 Yellow
29/04/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Grading 11th Lime) 3     Ellerslie AFC 11/2A Black   def. by   Three Kings Utd 11/2A Restall
29/04/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 11th Orange) Ellerslie AFC 11/5 Green   def. by   Three Kings Utd 11/1A Rayner
29/04/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 16th Division 1) 7     Ellerslie AFC G16/1 Gold   def.   Western Springs G16/1 Pink Panthers
30/04/17 (Sun) 11:00 (Grading Metro 13th Grade Group 1) 7     Ellerslie AFC 13M Red   def.   North Shore Utd 13M
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
09:00 (Girls Grading 11th Orange) 4     Ellerslie AFC G11/3 Black   vs   Metro FC G11/3 Pearls
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Grading 12th Orange) 6     Ellerslie AFC G12/2 Black   def.   Waiheke Utd AFC G12/3
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Girls Grading 13th Division 1 City) 1     Ellerslie AFC Girls G13/2 Black   def.   Three Kings Utd G13/2 Green
06/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 12th Navy) 1     Ellerslie AFC 12/3N Yellow   def. by   Three Kings Utd 12/2B Spencer
06/05/17 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 3 North) 2     Ellerslie AFC 13/4 Yellow   def. by   Western Springs 13/4 Ajax
06/05/17 (Sat) 13:00 (Girls Grading 16th Division 1) 3     Ellerslie AFC G16/1 Gold   def.   Bucklands Beach AFC G16/1 Blue
06/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 5) 2     Ellerslie AFC (M5) Barons   def. by   Clevedon FC (M5)
07/05/17 (Sun) 12:30 (ASFA 2017 Division 1 ) 3     A3 Auckland Wanderers 2   def.   A3 Kamarak FC
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Grading 11th Blue) 7     Ellerslie AFC G11/1 Red   def.   Clevedon FC G11/2 Cats
13/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 11th Lime) 2     Ellerslie AFC 11/2A Black   def. by   Eastern Suburbs AFC 11/2A Black
13/05/17 (Sat) 12:00 (Girls Grading 16th Division 2) Ellerslie AFC Girls 16/2 White   def. by   Onehunga Mangere Utd AFC G16/2 Phoenix
13/05/17 (Sat) 13:30 (Grading 14th Grade Division 2 South) 1     Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   def. by   Pukekohe AFC 14/1 Blue
13/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 2) Ellerslie AFC (M2) KFCFC   def. by   Western Springs (M2) Stingers
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Grading 11th Blue) 2     Ellerslie AFC G11/1 Red   def.   Bucklands Beach AFC G11/1 Yellow
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Grading 11th Orange) Ellerslie AFC G11/3 Black   def. by   Western Springs G11/1 Napoli
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Grading 11th Brown) 1     Ellerslie AFC 11/5 Silver   def. by   Metro FC 11/4A Thunder
20/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Grading 11th Green) Ellerslie AFC 11/P Red   def. by   Western Springs 11/P Vitesse
20/05/17 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 1 Town) 2     Ellerslie AFC 13/2A Black   def. by   Manurewa AFC 13/1 Pumas
20/05/17 (Sat) 13:00 (Grading 15th Grade Division 2) Ellerslie AFC 15/2 Black   def. by   Three Kings Utd 15/2 Teal
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:15 (Girls Grading 12th Blue) 1     Ellerslie AFC G12/1 Red   def. by   Eastern Suburbs AFC G12/1 Lilywhites
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:15 (Grading 11th Orange) 8     Ellerslie AFC 11/5 Green   def.   Beachlands Maraetai AFC 11/3A Real Madrid
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:15 (Girls 13th Premier) 1     Ellerslie AFC G13/P Red   def. by   Hibiscus Coast G13/P Cyra
27/05/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:15 (Girls Grading 12th Orange) 5     Ellerslie AFC G12/2 Black   def.   Pukekohe AFC G12/3 Girls
27/05/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Division 7) 2     Ellerslie AFC (M7) McMahonMcFace FC   def. by   Bucklands Beach AFC (M7) Rangers
27/05/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 4) 4     Ellerslie AFC (M4) Revolution   def. by   Ellerslie AFC (M4) Shicksy 12 
28/05/17 (Sun) 12:00 (Grading Metro 13th Grade Group 1) 3     Ellerslie AFC 13M Red   def.   Northland FC 13M
03/06/17 (Sat) 12:00 (Grading 13th Grade Division 1 Town) 7     Ellerslie AFC 13/2A Black   def.   Fencibles 13/2A Winchester
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Championship 11th Grade Division 4B) 5     Ellerslie AFC 11/4B Yellow   def.   Fencibles 11/4B Collie
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3) 1     Ellerslie AFC G11/3 Black   def. by   Fencibles G11/3 Flames
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Championship 11th Grade Division 3A) 1     Ellerslie AFC 11/3A White   def. by   Clevedon FC 11/3A Cannons
10/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Championship 11th Grade Premier Division) Ellerslie AFC 11/P Red   def. by   Western Springs 11/P Vitesse
10/06/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 16th Grade Division 2) 5     Ellerslie AFC Girls 16/2 White   def.   Western Springs G16/2 Lisbon Girls
10/06/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3) Ellerslie AFC (M35/3) Elks   def. by   SAR AFC (M/35/3) Rebels
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B(ii))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Blue Heelers (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Firebirds  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B(i))
09:00 (Tamaki 9th Grade)   Ellerslie AFC T9 Greyhounds (Bottle Green)   vs   Onehunga Sports T9 Hurricanes  
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Championship 11th Grade Division 2B) 2     Ellerslie AFC 11/2B Gold   def.   Papakura City FC 11/2B Phoenix
17/06/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Championship 11th Grade Division 5) 3     Ellerslie AFC 11/5 Silver   def.   Papakura City FC 11/5
17/06/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 3B) 2     Ellerslie AFC 13/3B White   def. by   Tuakau Soccer Club 13/3B
17/06/17 (Sat) 13:00 (Championship 15th Grade Division 3) 3     Ellerslie AFC 15/2 Black   def. by   Clendon Utd 15/2 Lions
17/06/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 5) 6     Ellerslie AFC (M5) Barons   def.   Papakura City FC (M5) Lami
18/06/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3) 2     Ellerslie AFC (W2/3/1) Red Comets   def.   Bay Olympic (W2/3/2) Green
18/06/17 (Sun) 13:00 (ASFA 2017 Division 1 ) A3 Auckland Wanderers 2   def. by   A3 HNK
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Championship 11th Grade Division 4B) 7     Ellerslie AFC 11/4B Yellow   def.   Papakura City FC 11/4B
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G11/1 Red   vs   Three Kings Utd G11/1 Blue  
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Championship 11th Grade Division 2A) 3     Ellerslie AFC 11/2A Black   def.   Fencibles 11/2A Kershaw
24/06/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Championship 11th Grade Premier Division) Ellerslie AFC 11/P Red   def. by   Fencibles 11/P Brown
24/06/17 (Sat) 13:00 (Girls Championship 16th Grade Division 1) 7     Ellerslie AFC G16/1 Gold   def.   Bucklands Beach AFC G16/1 Blue
24/06/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Division 5)   Ellerslie AFC (M5) Barons   vs   Western Springs (M5) Hardly Athletic  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
10:00 (Championship 12th Grade Division 1A)   Ellerslie AFC 12/1A Black   vs   Central Utd 12/1A Yellow  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
10:00 (Girls Championship 12th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G12/1 Red   vs   Fencibles G12/1 Ferns  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 5B)
11:00 (Championship 12th Grade Premier Division)   Ellerslie AFC 12/P Red   vs   Western Springs 12/P Blanco  
01/07/17 (Sat)
(Sub Field 5A)
11:00 (Girls Championship 13th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Girls G13/2 Black   vs   Central Utd 13/2 Starlings  
01/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 13/2A Black   vs   Fencibles 13/2A Winchester  
01/07/17 (Sat) 13:00 (Championship 15th Grade Division 3)   Ellerslie AFC 15/2 Black   vs   Eastern Suburbs AFC 15/3 Yellow  
01/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3)   Ellerslie AFC (M35/3) Elks   vs   Beachlands Maraetai AFC (M35/3) Legionnaires  
02/07/17 (Sun) 11:00 (13th Grade Metro)   Ellerslie AFC 13M Red   vs   East Coast Bays 13M Daw  
08/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division)   Ellerslie AFC 11/P Red   vs   Central Utd 11/P Crocodiles  
08/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 3)   Ellerslie AFC G11/3 Black   vs   Western Springs G11/3 Ajax  
08/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 11/2A Black   vs   Three Kings Utd 11/2A Restall  
08/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 3A)   Ellerslie AFC 11/3A White   vs   Eastern Suburbs AFC 11/3A Green  
08/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 12th Grade Division 1A)   Ellerslie AFC 12/1A Black   vs   Papakura City FC 12/1A Juventus  
08/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 12th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 12/2A Gold   vs   Manukau City AFC 12/2A  
08/07/17 (Sat) 13:00 (AFF Mens Over 35 Division 3)   Ellerslie AFC (M35/3) Elks   vs   Fencibles Utd AFC (M35/3) Melchester  
08/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 40 Division 3 Masters)   Ellerslie AFC (M40/3M) Mustangs   vs   Onehunga Mangere (M40/3M) Bulavinaka Boys  
15/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3)   Ellerslie AFC (M35/3) Elks   vs   Papatoetoe AFC (M35/3) Red Mist  
16/07/17 (Sun) 11:00 (AFF Womens Division 3)   Ellerslie AFC (W2/3/1) Red Comets   vs   Lynn-Avon Utd AFC (W2/3/1)  
22/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Division 4B)   Ellerslie AFC 11/4B Yellow   vs   Lynn-Avon Utd AFC 11/4B Hawks  
22/07/17 (Sat) 10:00 (Girls Championship 11th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G11/1 Red   vs   Central Utd G11/1 Swifts  
22/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 12th Grade Division 2)   Ellerslie AFC G12/2 Black   vs   Metro FC G12/2 Black  
22/07/17 (Sat) 11:00 (Girls Championship 13th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Girls G13/2 Black   vs   Eastern Suburbs AFC G13/2 Yellow  
22/07/17 (Sat) 12:15 (Girls Championship 16th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Girls 16/2 White   vs   Western Springs G16/1 Dragons  
22/07/17 (Sat) 14:45 (AFF Mens Over 35 Division 3)   Ellerslie AFC (M35/3) Elks   vs   Western Springs M35/3 Goldenballs  
23/07/17 (Sun) 11:00 (13th Grade Metro)   Ellerslie AFC 13M Red   vs   Hibiscus Coast 13M  
29/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Division 3A)   Ellerslie AFC 11/3A White   vs   Manurewa AFC 11/3A Stingers  
29/07/17 (Sat) 10:00 (Championship 11th Grade Premier Division)   Ellerslie AFC 11/P Red   vs   Fencibles 11/P Sha  
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 11th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 11/2A Black   vs   Fencibles 11/2A Mansour  
29/07/17 (Sat) 11:00 (Championship 12th Grade Division 3N)   Ellerslie AFC 12/3N Yellow   vs   Bay Olympic 12/3N Remarkables  
29/07/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 4)   Ellerslie AFC 13/4 Yellow   vs   Otahuhu Utd AFC 13/4  
05/08/17 (Sat) 11:00 (Girls 16th Premier)   Ellerslie AFC G16/P Black   vs   Hibiscus Coast AFC G16/P Blaze  
05/08/17 (Sat) 12:30 (Girls Championship 16th Grade Division 2)   Ellerslie AFC Girls 16/2 White   vs   Drury Utd G16/2 Wolverines  
12/08/17 (Sat) 12:00 (Championship 13th Grade Division 2A)   Ellerslie AFC 13/2A Black   vs   Beachlands Maraetai AFC 13/2A Gunners  
12/08/17 (Sat) 13:00 (Championship 14th Grade Division 4)   Ellerslie AFC Boys 14/4 Black   vs   Waiheke Utd AFC 14/4 Grey Wolves  
19/08/17 (Sat) 12:00 (Girls Championship 16th Grade Division 1)   Ellerslie AFC G16/1 Gold   vs   Beachlands Maraetai AFC 17/1 Girls  

What's hot in Auckland Football?

NZ Football News