Thomas Food International Park -Nairne

Venue Address
Sydney Road
PO Box 69
Nairne
Phone
8388 6322
Map Reference
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
06/04/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 2.2-14     Nairne Bremer U12's   def. by   Hahndorf U12 5.3-33 
07/04/18 (Sat) 09:05 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 16.8-104     Nairne Bremer White MC   def.   Birdwood mc 1.1-7 
07/04/18 (Sat) 10:15 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 4.1-25     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Kangarilla/Meadows 3.4-22 
07/04/18 (Sat) 11:30 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 12.6-78     Nairne Bremer   def.   Kangarilla JC 1.2-8 
07/04/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 6.4-40     Nairne Bremer   def. by   Kangarilla 12.7-79 
07/04/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 24.18-162     Nairne Bremer   def.   Kangarilla 8.9-57 
27/04/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 8.6-54     Nairne Bremer U12's   def.   Ironbank U12's 1.1-7 
28/04/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 15.11-101     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Mt Barker MC D2 0.0-0 
28/04/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 16.12-108     Nairne Bremer   def.   Birdwood JC 2.1-13 
28/04/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 22.14-146     Nairne Bremer   def.   Meadows 1.0-6 
28/04/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 12.21-93     Nairne Bremer   def.   Meadows 5.1-31 
11/05/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 0.4-4     Nairne Bremer U12's   def. by   Uraidla Districts U12's 3.9-27 
12/05/18 (Sat) 11:30 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 1.6-12     Nairne Bremer White MC   def. by   Ironbank MC 5.4-34 
12/05/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 4.2-26     Nairne Bremer   def. by   Ironbank 16.13-109 
12/05/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 9.9-63     Nairne Bremer   def. by   Ironbank 12.9-81 
25/05/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 6.1-37     Nairne Bremer U12's   def.   Lobethal U12 1.2-8 
26/05/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 2.11-23     Birdwood mc   def. by   Nairne Bremer White MC 5.6-36 
26/05/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 10.7-67     Macclesfield MC   def.   Mt Barker MC D2 0.2-2 
26/05/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 9.11-65     Nairne Bremer   def.   Macclesfield 3.6-24 
26/05/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 11.14-80     Nairne Bremer   def.   Macclesfield 3.8-26 
02/06/18 (Sat) 08:45 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 1.5-11     Nairne Bremer White MC   def. by   Kangarilla/Meadows 10.6-66 
02/06/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 6.11-47     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Raiders MC 0.0-0 
16/06/18 (Sat) 08:45 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 10.5-65     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Nairne Bremer White MC 0.0-0 
22/06/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 3.1-19     Nairne Bremer U12's   def. by   Echunga U12 8.8-56 
23/06/18 (Sat) 08:45 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 0.2-2     Mt Barker MC D2   def. by   Nairne Bremer Maroon MC 14.2-86 
23/06/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 7.6-48     Nairne Bremer White MC   def.   Raiders MC 5.3-33 
23/06/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 19.10-124     Nairne Bremer   def.   Raiders JC 0.1-1 
23/06/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 7.10-52     Nairne Bremer   def.   Kersbrook 4.6-30 
23/06/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 13.5-83     Nairne Bremer   def. by   Kersbrook 16.13-109 
29/06/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 1.4-10     Nairne Bremer U12's   def. by   Onka Valley U12's 5.3-33 
30/06/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 3.7-25     Nairne Bremer   def.   Gumeracha JC 3.5-23 
30/06/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 4.2-26     Nairne Bremer White MC   def.   Mt Barker MC D2 3.4-22 
30/06/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 11.8-74     Nairne Bremer   def.   Gumeracha 4.8-32 
30/06/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 9.10-64     Nairne Bremer   def.   Gumeracha 9.8-62 
20/07/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 2.3-15     Nairne Bremer U12's   def. by   Mt Barker U12 8.4-52 
21/07/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 13.12-90     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Birdwood mc 0.0-0 
21/07/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 21.20-146     Nairne Bremer   def.   Torrens Valley 0.0-1 
21/07/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 35.20-230     Nairne Bremer   def.   Torrens Valley 0.1-1 
03/08/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 3.6-24     Nairne Bremer U12's   def.   Birdwood U12's 1.2-8 
04/08/18 (Sat) 08:45 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 4.3-27     Ironbank MC   def. by   Nairne Bremer White MC 4.6-30 
04/08/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 3.4-22     Raiders MC   def. by   Nairne Bremer Maroon MC 10.8-68 
04/08/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 8.2-50     Nairne Bremer   def.   Raiders JC 0.0-0 
04/08/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 23.17-155     Nairne Bremer   def.   Raiders 0.2-2 
04/08/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 4.8-32     Nairne Bremer   def. by   Raiders 8.6-54 
10/08/18 (Fri) 18:00 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 2.1-13     Nairne Bremer White MC   def. by   Nairne Bremer Maroon MC 10.9-69 
17/08/18 (Fri) 19:00 (Under 12's 2018) 5.4-34     Nairne Bremer U12's   def.   Mt Lofty U12's 1.0-6 
18/08/18 (Sat) 08:45 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 14.5-89     Nairne Bremer Maroon MC   def.   Mt Barker MC D2 0.0-0 
18/08/18 (Sat) 09:55 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 1.1-7     Birdwood mc   def. by   Macclesfield MC 8.2-50 
18/08/18 (Sat) 11:10 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 14.7-91     Nairne Bremer   def.   Birdwood JC 0.1-1 
18/08/18 (Sat) 12:50 (Div 2 B Grade 2018) 3.10-28     Nairne Bremer   def. by   Birdwood 9.6-60 
18/08/18 (Sat) 14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 3.9-27     Nairne Bremer   def.   Birdwood 2.7-19 
26/08/18 (Sun)
(Elimination Final)
08:30 (Div 2 Mini Colts (U14) 2018) 7.3-45     Ironbank MC   def.   Nairne Bremer White MC 3.4-22 
26/08/18 (Sun)
(Elimination Final)
09:40 (Div 2 Junior Colts (U16) 2018) 9.7-61     Birdwood JC   def.   Raiders JC 1.4-10 
26/08/18 (Sun)
(Elimination Final)
11:00 (Div 2 Senior Colts (U18) 2018) 11.6-72     Ironbank SC   def.   Kangarilla SC 2.17-29 
26/08/18 (Sun)
(Elimination Final)
12:40 (Div 2 B Grade 2018) 4.6-30     Kangarilla   def. by   Nairne Bremer 14.5-89 
26/08/18 (Sun)
(Elimination Final)
14:30 (Div 2 A Grade 2018 ) 11.11-77     Birdwood   def. by   Raiders 13.14-92 

Moddies on a Sunday?

Should the HFL consider playing U8-U11 games on a Sunday morning rather than late Friday night?

Notice Board

ALL SPECTATORS ARE ASKED TO REMAIN BEHIND THE OVAL FENCE.

 WHERE THERE IS NO FENCE, PLEASE STAY A SAFE DISTANCE BACK FROM THE BOUNDARY LINE.  

Photo Gallery

Photo Gallery - Waikerie 20th May

Ladder - Sidebar

Div 1 A Grade 2018
POS TEAM PTS
1 Hahndorf 34
2 Mt Barker 24
3 Uraidla 23
4 Blackwood 21
5 Echunga 19
6 Mt Lofty 12
7 Onka Valley 8
8 Lobethal 3

Ladder - Sidebar

Div 2 A Grade 2018