football west

Beale Park E

Venue Address:
Cnr Hamilton Rd & Spearwood Ave, Spearwood
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
17/04/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 6     Cockburn City SC   def.   Subiaco AFC
17/04/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 6     Cockburn City SC   def.   Subiaco AFC
08/05/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 1     Cockburn City SC   def. by   Noranda Women's FC
08/05/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) Cockburn City SC   def. by   Noranda Women's FC
22/05/16 (Sun) 10:45 (U14 - South Div 1) 2     Cockburn City SC   def. by   South Perth United SC
05/06/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 5     Cockburn City SC   def.   Curtin University FC
05/06/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) Cockburn City SC   def. by   Curtin University FC
19/06/16 (Sun) 09:00 (U12 - South Div 1) 2     Cockburn City SC   def. by   Gosnells City FC
19/06/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) Cockburn City SC   def. by   UWA-Nedlands FC
19/06/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) Cockburn City SC   def. by   UWA-Nedlands FC
26/06/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 1     Cockburn City SC   vs   Wanneroo City SC
26/06/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 1     Cockburn City SC   def. by   Wanneroo City SC
10/07/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 3     Cockburn City SC   def.   Bassendean Caledonian FC
10/07/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) Cockburn City SC   def. by   Bassendean Caledonian SC
24/07/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 3     Cockburn City SC   def. by   Stirling Panthers SC
24/07/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) Cockburn City SC   def. by   Stirling Panthers SC
14/08/16 (Sun) 11:00 (Women State League Division 1 Reserves) 4     Cockburn City SC   def.   Leeming Strikers SC
14/08/16 (Sun) 13:00 (Women State League Division 1) 1     Cockburn City SC   def. by   Leeming Strikers SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
09:00 (U12 - Div 3) Wembley Downs SC   def. by   Subiaco AFC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 2)
10:10 (U12 - Div 3) 5     Cockburn City SC   def.   Ellenbrook United FC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
11:20 (U12 - Div 2) 1     Melville City FC   def.   Kelmscott Roos SC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 2)
12:30 (U12 - Div 2) 4     Perth SC   def.   Quinns FC
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 1)
13:30 (U16 - Div 6) Whitford City SC A   def. by   Whitford City SC B
11/09/16 (Sun)
(Semi Final 2)
15:00 (U16 - Div 6) 2     Olympic Kingsway SC   def. by   Yanchep United FC
18/09/16 (Sun) 09:00 (U12 - Div 2) 4     Melville City FC   def.   Perth SC
18/09/16 (Sun) 10:10 (U12 - Div 3)   Subiaco AFC   vs   Cockburn City SC  
18/09/16 (Sun) 11:20 (U12 - Div 1)   Subiaco AFC   vs   Forrestfield United SC  
18/09/16 (Sun) 12:30 (U13 - Div 2)   Sorrento FC   vs   Westside FC  
18/09/16 (Sun) 14:00 (U13 - Girls Div 1)   Ellenbrook United FC   vs   Hamersley Rovers JFC  
26/09/16 (Mon) 09:30 (QBE CW 13's Boys Mooy) 2     Albany   def.   CCJSA
26/09/16 (Mon) 10:30 (QBE CW 14's Girls Kerr) Goldfields   vs   Albany
26/09/16 (Mon) 11:30 (QBE CW 13's Boys Mooy) 1     Goldfields   def. by   Newman
26/09/16 (Mon) 12:30 (QBE CW 13's Boys Mooy) 1     CCJSA   def. by   Esperance
26/09/16 (Mon) 13:30 (QBE CW 14's Girls Kerr) 5     Albany   def.   Geraldton
26/09/16 (Mon) 14:30 (QBE CW 13's Boys Mooy) 1     Geraldton   def. by   LNJSA
26/09/16 (Mon) 15:30 (QBE CW 13's Boys Mooy) Esperance   def. by   Albany
27/09/16 (Tue) 09:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 2     Goldfields   def. by   CCJSA
27/09/16 (Tue) 10:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) Karratha   def. by   Albany
27/09/16 (Tue) 11:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 4     LNJSA   def.   Newman
27/09/16 (Tue) 12:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 4     Albany   def.   Peel
27/09/16 (Tue) 13:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) 2     Albany   def.   Goldfields
27/09/16 (Tue) 14:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) Geraldton   def. by   Goldfields
27/09/16 (Tue) 15:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) Newman   def. by   Albany
28/09/16 (Wed) 09:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) CCJSA   vs   Newman
28/09/16 (Wed) 10:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) 1     Karratha   def. by   Goldfields
28/09/16 (Wed) 11:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) Esperance   def. by   Geraldton
28/09/16 (Wed) 12:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 3     Karratha   def.   CCJSA
28/09/16 (Wed) 13:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) 2     Goldfields   def.   Geraldton
28/09/16 (Wed) 14:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 6     LNJSA   def.   Esperance
28/09/16 (Wed) 15:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) Goldfields   def. by   Karratha
29/09/16 (Thu) 09:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 2     Albany   vs   Karratha
29/09/16 (Thu) 10:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) 1     Geraldton   def.   Karratha
29/09/16 (Thu) 11:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 6     Peel   def.   CCJSA
29/09/16 (Thu) 12:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 1     LNJSA   def.   Albany
29/09/16 (Thu) 13:00 (QBE CW 14's Girls Kerr) 2     Goldfields   def.   Karratha
29/09/16 (Thu) 14:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 4     Karratha   def.   Peel
29/09/16 (Thu) 15:00 (QBE CW 13's Boys Mooy) 7     CCJSA   def.   Geraldton
30/09/16 (Fri) 09:45 (QBE CW 13's Boys Mooy) 1     LNJSA   def.   Goldfields
30/09/16 (Fri) 11:00 (QBE CW 13's Boys Milligan) 1     Geraldton   vs   Goldfields
30/09/16 (Fri) 12:15 (QBE CW 14's Girls Kerr) 2     Geraldton   vs   Karratha