Drew Oval

Venue Address
Hilltop Street

Herne Hill
Map Reference
E1 451
View Venue in Google Maps
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
07/04/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup) 2.3-15     St Joseph's   def. by   Geelong West Giants 4.11-35 
13/04/19 (Sat) 08:00 (2019 Under 19's Grading) 13.13-91     St Joseph's 2   def.   Queenscliff 8.9-57 
13/04/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19's Grading) 13.20-98     St Joseph's 1   def.   Geelong West Giants 1 2.2-14 
13/04/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 18.18-126     St Joseph's   def.   Geelong West Giants 3.2-20 
13/04/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 21.19-145     St Joseph's   def.   Geelong West Giants 3.5-23 
14/04/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup) 6.3-39     St Joseph's   def. by   Drysdale 8.2-50 
25/04/19 (Thu) 10:30 (2019 Under 19's Grading) 7.15-57     St Joseph's 1   def.   South Barwon 1 5.6-36 
25/04/19 (Thu) 13:15 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 14.7-91     St Joseph's   def.   South Barwon 10.5-65 
27/04/19 (Sat) 09:00 (2019 Under 9's Geelong Advertiser) 14.8-92     St Joseph's Leaping   def.   South Barwon Amos 0.2-2 
27/04/19 (Sat) 09:00 (2019 Under 9's Geelong Advertiser) 1.2-8     St Joseph's Jets   def. by   South Barwon Armistead 7.11-53 
27/04/19 (Sat) 10:30 (2019 Under 11's Geelong Advertiser) 4.4-28     St Joseph's Jumping   def.   South Barwon Cunningham 2.4-16 
27/04/19 (Sat) 12:00 (2019 Under 19's Grading) 14.9-93     St Joseph's 2   def.   South Barwon 2 3.3-21 
27/04/19 (Sat) 14:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 11.13-79     St Joseph's   def.   South Barwon 4.7-31 
28/04/19 (Sun) 09:00 (2019 Under 15 Female Grading) 3.9-27     St Joeys   def.   Drysdale Richards 0.3-3 
28/04/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 18 Female Grading) 4.8-32     St Joeys 2   def. by   South Barwon Walerys 8.5-53 
28/04/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 18 Female Grading) 8.9-57     St Joeys 1   def.   Lara Jenkins 4.2-26 
28/04/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup) 4.8-32     St Joseph's   def.   Lara 4.2-26 
05/05/19 (Sun) 09:00 (2019 Under 13's Grading) 3.2-20     St Joseph's Black   def. by   OGC Walter 9.8-62 
05/05/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 15's Grading) 5.4-34     St Joseph's 1   def. by   St Mary's McMahon 20.12-132 
05/05/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 15's Grading) 27.14-176     St Joseph's 2   def.   Leopold B 2.1-13 
05/05/19 (Sun) 14:00 (2019 Under 17's Grading) 19.14-128     St Joseph's Hill   def.   Modewarre 2.4-16 
11/05/19 (Sat) 08:30 (2019 Under 11's Geelong Advertiser) 18.16-124     St Joseph's Jumping   def.   St Albans Allthorppe 1.1-7 
11/05/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19's Grading) 13.16-94     St Joseph's 2   def.   Newcomb 4.6-30 
11/05/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 17.11-113     St Joseph's   def.   St Albans 6.4-40 
11/05/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 23.14-152     St Joseph's   def.   St Albans 6.7-43 
12/05/19 (Sun) 08:45 (2019 Under 15 Female Grading) 16.14-110     St Joeys   def.   St Mary's 0.0-0 
12/05/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 18 Female Grading)   St Joeys 2   vs   NCFNC Taylor  
12/05/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 18 Female Grading) 10.13-73     St Joeys 1   def.   St Mary's 1.1-7 
12/05/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup) 18.33-141     St Joseph's   def.   Barwon Heads 1.1-7 
18/05/19 (Sat) 09:00 (2019 Under 10's Geelong Advertiser) 12.7-79     St Joseph's Leaping   def.   Eagles Higgins 1.0-6 
18/05/19 (Sat) 10:20 (2019 Under 11's Geelong Advertiser) 5.1-31     St Joseph's Leaping   def. by   Ammos Kangars 9.0-54 
19/05/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13's Grading) 2.0-12     St Joseph's Black   def. by   Torquay Watson 12.10-82 
19/05/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 15's Grading) 2.7-19     St Joseph's 1   def. by   Torquay Bumpstead 4.8-32 
19/05/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 17's Grading) 16.14-110     St Joseph's Podbury   def.   Torquay Papworth 4.3-27 
19/05/19 (Sun) 13:30 (2019 Under 17's Grading) 21.8-134     St Joseph's Jackman   def.   Portarlington 1.1-7 
25/05/19 (Sat) 08:40 (2019 Under 10's Geelong Advertiser) 6.10-46     St Joseph's Jumping   def.   St Mary's Davie 6.2-38 
25/05/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup) 14.18-102     St Joseph's 1   def.   Grovedale Tigers 3.2-20 
25/05/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 18.14-122     St Joseph's   def.   Grovedale 3.5-23 
25/05/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 15.15-105     St Joseph's   def.   Grovedale 9.6-60 
26/05/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 15 Female Div 1 Epworth Cup) 6.18-54     St Joeys   def.   NCFNC Orr 0.0-0 
26/05/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 18 Female Div 2 Corio Bay Health Group Cup) 3.3-21     St Joeys 2   def. by   NCFNC Taylor 4.10-34 
26/05/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 15 Div 1 Kempe Cup) 12.10-82     St Joseph's 1   def.   Queenscliff 1.7-13 
26/05/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup) 9.8-62     St Joseph's   def.   St Mary's 3.10-28 
02/06/19 (Sun) 09:00 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup) 0.0-0     St Joseph's Yellow   def. by   East Geelong 10.15-75 
02/06/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 17 Div 2) 15.9-99     St Joseph's Hill   def.   Geelong West Giants 8.8-56 
02/06/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 17 Div 1 Buckley's Cup) 21.9-135     St Joseph's Podbury   def.   Ocean Grove 1 3.4-22 
08/06/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup) 9.8-62     St Joseph's 1   def.   Torquay 4.8-32 
08/06/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 27.14-176     St Joseph's   def.   Lara 1.2-8 
08/06/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 27.18-180     St Joseph's   def.   Lara 5.6-36 
09/06/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 4 Geelong Advertiser Cup) 5.8-38     St Joseph's Red   def.   South Barwon Garvey 4.1-25 
09/06/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 15 Div 1 Kempe Cup) 10.7-67     St Joseph's 1   def.   NCFNC Morrissy 2.6-18 
09/06/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 17 Div 4 Medibank Cup) 7.4-46     St Joseph's Jackman   def. by   Modewarre 11.17-83 
09/06/19 (Sun) 13:30 (2019 Under 18 Female Div 2 Corio Bay Health Group Cup) 3.1-19     St Joeys 2   def. by   St Mary's 17.11-113 
16/06/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup) 1.1-7     St Joseph's Yellow   def. by   Little River/Anakie 11.9-75 
16/06/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 13 Div 4 Geelong Advertiser Cup) 4.8-32     St Joseph's Red   def.   Modewarre 1.5-11 
16/06/19 (Sun) 11:30 (2019 Under 17 Div 1 Buckley's Cup) 15.16-106     St Joseph's Podbury   def.   Queenscliff 2.3-15 
16/06/19 (Sun) 13:15 (2019 Under 18 Female Div 1 Epworth Cup) 6.5-41     St Joeys 1   def. by   Torquay Scott 8.3-51 
22/06/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup) 3.4-22     St Joseph's 1   def. by   St Mary's 1 4.10-34 
22/06/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup) 18.10-118     St Joseph's   def.   St Mary's 4.12-36 
22/06/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup) 10.7-67     St Joseph's   def. by   St Mary's 15.8-98 
23/06/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 15 Female Div 1 Epworth Cup) 17.7-109     St Joeys   def.   Barwon Heads Seagals 0.1-1 
23/06/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 18 Female Div 2 Corio Bay Health Group Cup) 0.0-0     St Joeys 2   def. by   Barwon Heads 17.6-108 
23/06/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup) 1.4-10     St Joseph's Yellow   def. by   Lara Wilson 7.12-54 
23/06/19 (Sun) 13:15 (2019 Under 17 Div 1 Buckley's Cup) 25.6-156     St Joseph's Podbury   def.   Colac 3.1-19 
29/06/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 2 Bendigo Bank Cup)   St Joseph's 2   vs   Werribee Centrals  
30/06/19 (Sun) 09:00 (2019 Under 13 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's Black   vs   Bannockburn Hickleton  
30/06/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 15 Div 3)   St Joseph's 2   vs   Ocean Grove 2  
30/06/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 18 Female Div 1 Epworth Cup)   St Joeys 1   vs   Geelong Amateur  
30/06/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup)   St Joseph's   vs   Geelong Amateur  
14/07/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 4 Geelong Advertiser Cup)   St Joseph's Red   vs   St Albans Grinter  
14/07/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 15 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's 1   vs   Ocean Grove 1  
14/07/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 18 Female Div 2 Corio Bay Health Group Cup)   St Joeys 2   vs   St Albans King  
14/07/19 (Sun) 13:30 (2019 Under 18 Female Div 1 Epworth Cup)   St Joeys 1   vs   Colac Imperials  
20/07/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup)   St Joseph's 1   vs   Geelong West Giants 1  
20/07/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup)   St Joseph's   vs   Bell Park  
20/07/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup)   St Joseph's   vs   Bell Park  
21/07/19 (Sun) 09:00 (2019 Under 13 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's Black   vs   OGC Walter  
21/07/19 (Sun) 10:30 (2019 Under 15 Div 3)   St Joseph's 2   vs   Bell Park  
21/07/19 (Sun) 12:15 (2019 Under 18 Female Div 2 Corio Bay Health Group Cup)   St Joeys 2   vs   St Mary's  
21/07/19 (Sun) 14:00 (2019 Senior Female Division 2 Epworth Cup)   St Joseph's   vs   North Geelong  
27/07/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 2 Bendigo Bank Cup)   St Joseph's 2   vs   Ocean Grove  
28/07/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup)   St Joseph's Yellow   vs   North Shore  
28/07/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 13 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's Black   vs   St Mary's Rodgers  
28/07/19 (Sun) 11:30 (2019 Under 15 Female Div 1 Epworth Cup)   St Joeys   vs   Colac Imperials  
28/07/19 (Sun) 13:00 (2019 Under 17 Div 2)   St Joseph's Hill   vs   Geelong West Giants  
03/08/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup)   St Joseph's 1   vs   Leopold  
03/08/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup)   St Joseph's   vs   Leopold  
03/08/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup)   St Joseph's   vs   Leopold  
04/08/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup)   St Joseph's Yellow   vs   Drysdale Powell  
04/08/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 13 Div 4 Geelong Advertiser Cup)   St Joseph's Red   vs   South Barwon Garvey  
04/08/19 (Sun) 11:45 (2019 Under 17 Div 4 Medibank Cup)   St Joseph's Jackman   vs   Ocean Grove 2  
04/08/19 (Sun) 13:30 (2019 Under 17 Div 2)   St Joseph's Hill   vs   Belmont Lions  
10/08/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup)   St Joseph's 1   vs   Newtown & Chilwell  
11/08/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 13 Div 6 Medibank Cup)   St Joseph's Yellow   vs   East Geelong  
11/08/19 (Sun) 10:00 (2019 Under 13 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's Black   vs   Torquay Watson  
11/08/19 (Sun) 11:30 (2019 Under 15 Div 3)   St Joseph's 2   vs   Barwon Heads  
11/08/19 (Sun) 13:15 (2019 Under 17 Div 2)   St Joseph's Hill   vs   South Barwon McCann  
17/08/19 (Sat) 08:00 (2019 Under 19 Division 2 Bendigo Bank Cup)   St Joseph's 2   vs   St Mary's 2  
17/08/19 (Sat) 10:00 (2019 Under 19 Division 1 G Force Cup)   St Joseph's 1   vs   Colac  
17/08/19 (Sat) 12:00 (2019 Geelong FNL Buckley's Reserves Cup)   St Joseph's   vs   Colac  
17/08/19 (Sat) 14:10 (2019 Geelong FNL Seniors Blood Toyota Cup)   St Joseph's   vs   Colac  
18/08/19 (Sun) 08:30 (2019 Under 15 Div 3)   St Joseph's 2   vs   Drysdale Stewart  
18/08/19 (Sun) 10:15 (2019 Under 15 Div 1 Kempe Cup)   St Joseph's 1   vs   St Mary's McMahon  
18/08/19 (Sun) 12:00 (2019 Under 17 Div 4 Medibank Cup)   St Joseph's Jackman   vs   Modewarre  
18/08/19 (Sun) 13:45 (2019 Under 17 Div 1 Buckley's Cup)   St Joseph's Podbury   vs   Drysdale Taylor