Football Federation Tasmania

Aurora 6

Venue Address:
Creek Road, New Town
Map Reference:
Season Fixture for Venue
DATE TIME Competition Name   HOME TEAM   AWAY TEAM  
10/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 7     All Sorts   def.   The Kickers
10/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) All Blacks   def. by   You Kante
10/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 6     FIFA Foes   def.   Team WOW
10/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 11     AC alittlesilhouetteof Milan   def.   Goalstones United
15/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Wildfire   def. by   Red Strikers
15/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 1     Lightning Bolts   def. by   Feisty Pumpkins
15/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys ) Strike Kings   def. by   Ghost Busters
15/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Green Lightning   def.   Emmanuel FC
15/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 6     Blue Raiders   def.   lil bois
17/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 4     AC alittlesilhouetteof Milan   def.   The Kickers
17/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 1     Team WOW   def. by   All Sorts
17/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 1     FIFA Foes   def. by   All Blacks
17/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 17     You Kante   def.   Goalstones United
17/02/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div D) 5     Wholesome   def. by   Beach Boys
22/02/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Wildfire   def. by   Snipers 12 
22/02/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 5     Feisty Pumpkins   def.   Tiger Quolls
22/02/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     Strikers   def.   Southern Starlets
22/02/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 1     Ninjas   def. by   Skillers
22/02/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) lil bois   def. by   Tornadoes
24/02/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 2     Team WOW   vs   You Kante
24/02/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 3     FIFA Foes   def. by   All Sorts
24/02/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 4     All Blacks   vs   AC alittlesilhouetteof Milan
24/02/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 8     The Kickers   def.   Goalstones United
24/02/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 4     Dave's Kebabs   def. by   God Dammit Denise 11 
01/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Snipers   def. by   Meteors
01/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) Tiger Quolls   def. by   Southern Strikers Two SHPS
01/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 1     Ogilvie Gosnell   vs   Ogilvie Kruijver
01/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Spitfires   def.   Lansdowne Legends
01/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 1     lil bois   def. by   Stormtroopers
03/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 2     FIFA Foes   vs   You Kante
03/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 3     Team WOW   def. by   AC alittlesilhouetteof Milan
03/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 2     All Blacks   def. by   The Kickers
03/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 7     All Sorts   def.   Goalstones United
03/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div D) 6     Low Expectations   def.   Mercurial Vaapor
08/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 2     Speedy Demons   def. by   Super Strikers
08/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) Tiger Quolls   def. by   Perfect Players
08/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 3     Feisty Pumpkins   def.   Strikers
08/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 6     Scorpios   def.   Spitfires
08/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 5     lil bois   def.   Blue Raiders
10/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 3     All Sorts   def. by   You Kante
10/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 3     Team WOW   def.   The Kickers
10/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 1     FIFA Foes   def. by   AC alittlesilhouetteof Milan 11 
10/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 11     All Blacks   def.   Goalstones United
10/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div A) 8     Peak Fitness   vs   Tim Fosu-Mensah
15/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) Wildfire   def. by   Super Strikers
15/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 1     Southern Starlets   def. by   Perfect Players
15/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Girls) 1     Southern Strikers Two SHPS   def. by   Strikers
15/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Emmanuel FC   def. by   Scorpios 12 
15/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 3     Blue Raiders   def. by   Stormtroopers
17/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 4     You Kante   def.   AC alittlesilhouetteof Milan
17/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 1     All Blacks   def. by   All Sorts
17/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) FIFA Foes   def. by   The Kickers 10 
17/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 8     Team WOW   def.   Goalstones United
17/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 6     Dave's Kebabs   def. by   Bottom of the Ladder
22/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 8     Meteors   def.   Speedy Demons
22/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 2     Southern Starlets   vs   Lightning Bolts
22/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal U10 Boys ) 12     Ghost Busters   def.   Supa Strikers
22/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 1     Green Lightning   def. by   Emmanuel FC
22/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 1     Stormtroopers   def. by   lil bois
24/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 1     You Kante   def. by   The Kickers
24/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 2     All Sorts   def. by   AC alittlesilhouetteof Milan
24/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 3     Team WOW   vs   All Blacks
24/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 5     FIFA Foes   def.   Goalstones United
24/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) 8     Dave's Kebabs   def.   Kiss Therapy
29/03/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 4     Red Strikers   def.   Speedy Demons
29/03/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 3     Southern Starlets   def.   Tiger Quolls
29/03/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 1     Juventus Zebras   def. by   Ogilvie Gosnell
29/03/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div A) 5     Skillers   def.   Ninjas
29/03/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 3     Tornadoes   def.   Stormtroopers
31/03/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 4     All Blacks   def. by   You Kante
31/03/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 1     All Sorts   vs   The Kickers
31/03/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 1     FIFA Foes   def. by   Team WOW
31/03/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 10     AC alittlesilhouetteof Milan   def.   Goalstones United
31/03/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div B) Dave's Kebabs   def. by   Pugnacious Cucumbers 10 
05/04/19 (Fri) 16:30 (Futsal U8 Boys) 1     Snipers   def. by   Meteors
05/04/19 (Fri) 17:05 (Futsal U10 Girls) 1     Southern Strikers Two SHPS   def. by   Perfect Players
05/04/19 (Fri) 17:40 (Futsal Youth Girls) 1     Ogilvie Chalker   def. by   Ogilvie Diamonds
05/04/19 (Fri) 18:15 (Futsal U12 Boys Div B) 5     Lions   def.   Emmanuel FC
05/04/19 (Fri) 18:50 (Futsal U14 Boys) 5     lil bois   def.   Tornadoes
07/04/19 (Sun) 16:30 (Futsal Mixed Social) 2     Team WOW   def. by   All Sorts
07/04/19 (Sun) 17:15 (Futsal Mixed Social) 5     AC alittlesilhouetteof Milan   def.   The Kickers
07/04/19 (Sun) 18:00 (Futsal Mixed Social) 3     FIFA Foes   def. by   All Blacks
07/04/19 (Sun) 18:45 (Futsal Mixed Social) 9     You Kante   def.   Goalstones United
07/04/19 (Sun) 19:30 (Futsal Social Men Div D) 7     Low Expectations   def.   Clive Rose
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal U8 Boys) 7     Super Strikers   def.   Red Strikers
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:05 (Futsal U12 Boys Div A) 5     Ninjas   def.   Southern Strikers B
12/04/19 (Fri)
(Semi Final 2)
17:40 (Futsal U13 Boys) 3     The Amigos   def.   Sonic Strikers
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
18:20 (Futsal U10 Boys ) 4     All Stars   def.   Strike Kings
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
19:00 (Futsal U12 Boys Div B) 3     Scorpios   def.   Lansdowne Legends
12/04/19 (Fri)
(Grand Final)
19:40 (Futsal U15/16 Boys) 3     Take the L   def. by   Came to see Tasmania Play
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 2)
16:30 (Futsal Mixed Social) 8     You Kante   def.   All Sorts
14/04/19 (Sun)
(Semi Final 2)
17:15 (Futsal Social Men Div A) 3     Space Aliens   def.   Dutchies