Dragon Tails

UPCOMING DATES

Next few weeks info...more

more

2016 VOLUNTEERS REGISTRATION

Volunteers in any role please register using the Volunteers Register now buttonmore

UPCOMING COURSES

Details of NRL Education Coursesmore

CUSTOM MADE MOUTHGUARDS

The Club strongly encourages all players to wear a mouthguard while playing. Here is an offer from the CSU Dental Clinic at Waggamore

Meetings for 2016

Committee meetings are held of the first Monday night of each month at the Terminus Hotel at 7.30pmmore

FACEBOOK USAGE

GUIDELINES FOR ENGAGEMENT IN TSBRLC FACEBOOK PAGEmore

2016 SEASON INFORMATION

Updated Club information for 2016more

TRAINING TIMES 2016

Training days and times will be updated at they are decidedmore

COCK OF THE WALK/CHOOK AWARD 2014

COCK OF THE WALK - ZAC LOMAX
CHOOK AWARD - KATE DAHLENBURGmore

REFEREE OF THE YEAR 2014

NIC ELWINmore

WYNN BROTHERS TROPHY 2014

JACKSON BUSHELLmore

UNDER 16 LEAGUE TAG PREMIERS 2014!

more

UNDER 16 LEAGUE TAG AWARDS 2014

Best & Fairest - Cassidy Robinson
Runner Up - Emily Perrot, Bree Madden
Most Improved - Katie McKinnon
Most Consistent - Hannah Gillard
Coach's Award - Emily Perrotmore

UNDER 15 AWARDS 2014

Best & Fairest - Daniel Fisher, Jimmy Stewart
Runner Up - Zac Lomax, Will Stewart
Most Improved - Kip McCrone
Most Consistent - Isaac Collins
Coach's Award - Matt Stimson, Zane Gregorymore

UNDER 14 AWARDS 2014

Best & Fairest - Blake Hargrave
Runner Up - Jesse Hartwig
Most Improved - Tyrone Bushell
Most Consistent - Angelo Balon
Coach's Award - Jack Moroneymore

UNDER 13 LEAGUE TAG AWARDS 2014

Best & Fairest - Hayley McRae
Runner Up - Cheyanne Trindall
Most Improved - Melika Durham
Most Consistent - Claudia Bushell
Coach's Award - Andrea Colemanmore

UNDER 13 AWARDS 2014

Best & Fairest - Cody Lynch
Runner Up - Tyler Madden
Most Improved - Zac Martin
Most Consistent - James Lockley
Coach's Award - Bryce Cornford & Ryan Cainmore

UNDER 12 AWARDS

Best & Fairest - Jacson Reardon
Runner Up Matt O'Rafferty
Most Improved - Ryan Meschi
Most Consistent - Billy Reardon
Coach's Award - Drew Robinsonmore

UNDER 11 AWARDS 2014

Best & Fairest - Joshua McGregor
Runner Up - Liam Wood
Most Improved - Adam New
Most Consistent - Jeremy Davenport
Coach's Award - Max Gidleymore

UNDER 10 AWARDS 2014

Best & Fairest - Charlie Bent
Runner Up- Charlie Guymer
Most Improved - Nick McRae
Coach's Award - Liam Sinclairmore
[click here for archives]

Volunteers Register Now

Photo Gallery

Ladder

2015 G9 Northern U15's
POS TEAM PTS
1 Cootamundra 27
2 Tumut 23
3 Kangaroos 21
4 Temora 15
5 Young 14
6 Harden/Boorowa 8

Ladder

2015 G9 Northern U14's
POS TEAM PTS
1 Young 28
2 Tumut 22
3 Cootamundra 17
4 Kangaroos 16
5 Temora 15
6 Magpies 10

Ladder

2015 G9 Northern U13's
POS TEAM PTS
1 Tumut 28
2 Young 23
3 Kangaroos 19
4 Temora 18
5 Cootamundra 12

Ladder

2015 G9 Northern U12's
POS TEAM PTS
1 Young 28
2 Kangaroos 22
3 Tumut 21
4 Cootamundra 14
5 Kangaroos Blue 9
6 Harden/Boorowa 8
7 Temora 8
8 Magpies 2

Ladder

2015 G9 Northern U11's
POS TEAM PTS
1 Kangaroos 28
2 Temora 19
3 Tumut 19
4 Young 17
5 Cootamundra 13
6 Kangaroos Blue 7
7 Harden/Boorowa 5
8 Magpies 4

Ladder

2015 G9 Northern U10's
POS TEAM PTS
1 Young 25
2 Cootamundra 22
3 Temora 21
4 Magpies 18
5 Kangaroos 14
6 Tumut 8
7 Harden/Boorowa 4
8 Kangaroos Blue 0

Ladder

2015 G9 Northern Int L/T
POS TEAM PTS
1 Tumut 23
2 Temora 20
3 Cootamundra 19
4 Young 17
5 Harden/Boorowa 16
6 Kangaroos 13

Ladder

2015 G9 Northern Mod L/T
POS TEAM PTS
1 Kangaroos 26
2 Kangaroos Blue 22
3 Temora 18
4 Young 16
5 Harden/Boorowa 13
6 Tumut 10
7 Magpies 5
8 Cootamundra 2