B&F Honour Board

YEAR SENIORS RESERVES 3RDS Netball A grade Netball B Grade Netball C Grade

2014

Jackson Casey Mark Lacey Lachie Gill-Renouf Jayde Mason Rebecca Harper Stephanie Matthews

2013

Ricky Ferraro Nick Alexandrou Jackson Sole Jayde Mason Tracey Dillon Rebecca Harper

2012

 M.Tyrell/T.Payton  R.Ferri Jackson Sole      

2011

 Shane McDonald  A.Biszko  B.Hicks      

2010

 Shane McDonald  D. Hankin T.Payton      

2009

Troy Mackenzie Heath Whiteside Ashley Simpson      
2008 Shane McDonald Scott Ferguson Charlie Hogan      
2007 Shane McDonald Scott Ferguson David Marshall      
2006 Daniel Smith Scott Ferguson Kane McQueen      
2005 Damian Carroll Luke D Smith  J.Collins      
2004 Kane Batzloff Dale Banfield Luke Cormick      
2003 Daniel Smith Heath Whiteside Gary Carpenter      
2002 George Gorozidis Steve Capp Shane Bound      
2001 Shawn Scurrah Martin O'Donnell Scott Ferguson      
2000 George Gorozidis Heath Whiteside Cameron Heyes      
1999 Kevin Cox Damian Jervious Chris Ellis      
1998 Jamie Watkins Ben Earnshaw Chris Ellis      
1997 Jamie Watkins Ant Solomon Mark Fitcher      
1996 Scott Daniels Clint Mighell Steve Norman      
1995 Reed Cooper Paul Egan Steve Capp      
1994 Scott McLean Scott Colquhoun No Team      
1993 Scott McLean Alfie Archer Brett Anstey      
1992 Scott McLean Chris Weiland Anthony Dalrymple      
1991 Reed Cooper John Archer David Sell      
1990 Reed Cooper Greg Diamond Scott Colquhoun      
1989 Scott McLean Ray Danckert Troy Gaskell      
1988 Darren Lane Tim Hogan Troy Gaskell      
1987 Herman Van De Beek Andy Stephens Scott McLean      
1986 Peter Ades Jim Bell Scott McLean      
1985 Neil Jamieson Mick Harker Darren Lane      
1984 Chris Bull          
1983 Graham Spillard Peter Hogan Neil Jamieson      
1982 Greg Coughlan Peter Hogan Mark McCullagh      
1981 Peter Salter Don Taylor Jeff Van Echteld      
1980 Dale Carpenter Joey Capp Peter Ades      
1979 Phil Villers          
1978 Peter Salter          
1977 Shane O'Donnell Peter Hogan Dale Carpenter      
1976 Mick Lappin          
1975 Peter Salter   Peter Hogan      
1974 Shane O'Donnell   David Carson      
1973 Shane O'Donnell          
1972            
1971 Tony Wearne          
1970 Tony Wearne          
1969 Tony Wearne          
1968     Shane O'Donnell      
1967            
1966            
1965 Ray Blake Sam Newman        
1964 Max King          
1963 Ray Blake          
1962 Max King          
1961 Max King          
more -->

Photo Gallery

Ladder - Sidebar

Peninsula Seniors
POS TEAM PTS
1 Frankston YCW 66
2 Mt Eliza 56
3 Pines 44
4 Bonbeach 44
5 Edi-Asp 34
6 Seaford 34
7 Mornington 32
8 Karingal 22
9 Langwarrin 20
10 Chelsea 8

Ladder - Sidebar

Peninsula Reserves
POS TEAM PTS
1 Mt Eliza 68
2 Frankston YCW 56
3 Bonbeach 52
4 Langwarrin 48
5 Seaford 40
6 Karingal 32
7 Chelsea 32
8 Mornington 12
9 Edi-Asp 12
10 Pines 8

Ladder - Sidebar

Peninsula U/19
POS TEAM PTS
1 Mt Eliza 60
2 Langwarrin 56
3 Frankston YCW 52
4 Karingal 48
5 Seaford 44
6 Edi-Asp 36
7 Mornington 32
8 Bonbeach 20
9 Chelsea 12
10 Pines 0