Teams in *Independent Team

Click on the Team Name to load their page

Mac n Cheesin(Friday Junior League)

'05 Giants(Thursday Men Div 3)

10/10's(Wednesday Men Div 5)

Air Gordos(Friday Junior League)

Airballers(Wednesday Men Div 3)

Previously Associated Competitions

Airballers(Wednesday Men Div 6)

Alcoballics(Wednesday Men Div 5)

All Stars(Wednesday Grade 5/6 Gold)

Ashby(Sunday Mixed Div 3)

Avg(Tuesday Men Div 4)

Ballers(Tuesday Women Div 1/2)

Ballerz(Tuesday Men Div 3)

Belmont Celtics (Wednesday Men Div 2)

Big Buck Hunter(Wednesday Men Div 6)

Big Snakes(Tuesday Men Div 2)

BLUE THUNDER(Saturday Super 16s Boys (W17))

BogdogBallers(Tuesday Men Div 4)

Bottoms up(Tuesday Women Div 3)

Brick City(Sunday Mixed Div 2)

Bucket squad (Friday Junior League)

Bull Pelicans (Thursday Men Div 6)

CBF(Sunday Mixed Div 1)

Celtics(Wednesday Men Div 2)

Ceres PS(Wednesday Grade 5/6 Silver)

Chubby Boys(Thursday Men Div 5)

Circle Dirk(Thursday Men Div 1)

Crabs(Thursday Men Div 5)

Previously Associated Competitions

Crabs(Thursday Men Div 6)

D14 All-Stars(Thursday Men Div 6)

Dads team(Sunday Mixed Div 1)

Previously Associated Competitions

Dads team(Sunday Mixed Div 2)

Deakin Ballers(Tuesday Women Div 1/2)

Deakin Black(Tuesday Women Div 3)

Deakin Blue(Wednesday Men Div 6)

Deakin Blue(Tuesday Women Div 3)

Deakin Dinosaurs(Wednesday Men Div 3)

Deakin Dragons(Sunday Mixed Div 2)

Deakin Green(Tuesday Women Div 1/2)

Deakin Green(Wednesday Men Div 6)

Deakin Mixed(Sunday Mixed Div 3)

Deakin White(Tuesday Women Div 3)

Denver McNuggets(Wednesday Men Div 7)

Diggers S14/15(Thursday Men Div 4)

Dilligaf(Tuesday Women Div 3)

Dookies(Wednesday Men Div 6)

Double Droppers(Wednesday Men Div 1)

Doug Jr(Thursday Men Div 3)

Dream Cream(Thursday Men Div 6)

Duck Rockaz(Thursday Men Div 2)

Eagles(Wednesday Men Div 7)

Previously Associated Competitions

Eagles(Wednesday Men Div 6)

Earthworm Jims(Wednesday Men Div 3)

East Geelong Superstars(Wednesday Grade 5/6 Silver)

El Torros(Tuesday Men Div 4)

Flint Tropics(Thursday Men Div 7)

Flyte(Wednesday Men Div 5)

Previously Associated Competitions

Flyte(Thursday Men Div 5)

Friendly Fire(Wednesday Men Div 6)

FTPM(Thursday Men Div 7)

funky town tigers(Tuesday Women Div 1/2)

Fur Bikinis(Wednesday Men Div 4)

Garden State Warriors(Wednesday Men Div 3)

Previously Associated Competitions

Garden State Warriors(Wednesday Men Div 2)

GeeTroit Misfits(Wednesday Men Div 5)

Geetroit Pistons(Wednesday Men Div 5)

Go Go's(Friday Daytime Ladies)

Good Morning(Tuesday Men Div 2)

Goonies (Thursday Men Div 5)

Hogs(Tuesday Men Div 3)

Hoodlums(Wednesday Men Div 3)

I Get Buckets(Tuesday Men Div 2)

ITS GONNA HURT TOMORROW(Wednesday Men Div 5)

Previously Associated Competitions

ITS GONNA HURT TOMORROW(Wednesday Men Div 4)

Jetts(Tuesday Women Div 3)

John Wall-E(Tuesday Men Div 3)

Jugglers(Sunday Mixed Div 2)

Kardinia(Saturday U10 Mixed)

Kardinia 18s(Friday Junior League)

Kardinia 20s(Friday Junior League)

Kardinia Kangas(Wednesday Grade 3/4)

L.M.B(Wednesday Men Div 3)

Lazer Sharks(Wednesday Men Div 7)

Lebronsons(Wednesday Men Div 1)

Leopold Lakers(Wednesday Men Div 1)

Mavericks(Wednesday Men Div 5)

Mayhem(Wednesday Men Div 2)

Mervyn Heat(Wednesday Men Div 7)

Minions(Sunday Mixed Div 3)

MISFITS(Sunday Mixed Div 2)

Mount Duneed (Wednesday Grade 5/6 Gold)

Mountain Goats(Thursday Men Div 3)

Muffin Tops(Friday Daytime Ladies)

Old Knights(Tuesday Men Div 2)

Oldschool(Thursday Men Div 1)

Optimum Blues(Tuesday Men Div 3)

Packer Up Boys(Thursday Men Div 2)

Phoenix(Wednesday Men Div 4)

Pie People(Thursday Men Div 2)

Pigs Might Fly(Sunday Mixed Div 2)

PTRL(Wednesday Men Div 2)

Purple Beasts(Tuesday Women Div 1/2)

Rain Makers(Friday Junior League)

Rams(Thursday Men Div 2)

Raptors(Thursday Men Div 1)

Scallops(Tuesday Men Div 1)

Scoregasms(Wednesday Men Div 7)

Seth Curry(Thursday Men Div 4)

Shake and Bake(Sunday Mixed Div 1)

Short on Skills(Wednesday Men Div 6)

Skux(Wednesday Men Div 1)

Slambassadors(Thursday Men Div 6)

Slydogs(Thursday Men Div 1)

Smash Mouth(Wednesday Men Div 7)

Smoothe Moves(Friday Junior League)

South Geelong(Wednesday Grade 5/6 Gold)

South west (Wednesday Men Div 7)

Spartans(Thursday Men Div 7)

Splash Bros (Thursday Men Div 3)

St Margarets Kings(Wednesday Grade 5/6 Silver)

St Margarets Warriors(Wednesday Grade 5/6 Gold)

Stulle Samples(Thursday Men Div 4)

Sure Fit(Friday Daytime Ladies)

Swagger(Friday Daytime Ladies)

T.S.P.S Mutators(Wednesday Grade 5/6 Gold)

Taipans(Tuesday Women Div 1/2)

Team Australia(Tuesday Women Div 1/2)

Team Lads(Friday Junior League)

TENT MEN(Thursday Men Div 4)

The A-Team(Wednesday Men Div 2)

The Beaters(Wednesday Men Div 3)

The Beavers(Tuesday Men Div 2)

The Big O(Sunday Mixed Div 3)

The Boys(Wednesday Men Div 6)

Previously Associated Competitions

The Boys(Wednesday Men Div 5)

The Bruces(Wednesday Men Div 7)

The Foundlings(Tuesday Women Div 1/2)

The Generals(Tuesday Men Div 2)

The Hacks(Tuesday Men Div 3)

The Monstars(Wednesday Men Div 4)

The Predators(Thursday Men Div 5)

The Regulators(Thursday Men Div 1)

The Runaways(Tuesday Women Div 3)

The runners(Wednesday Men Div 5)

The Sloths(Sunday Mixed Div 2)

The Tropics(Thursday Men Div 2)

Tigers(Tuesday Women Div 1/2)

Titans(Thursday Men Div 1)

Toro Pelicano (Wednesday Men Div 2)

Previously Associated Competitions

Toro Pelicano (Wednesday Men Div 3)

Travellers(Sunday Mixed Div 1)

TRT(Wednesday Men Div 4)

Tune Squad(Wednesday Men Div 7)

Uncle Drew's(Thursday Men Div 3)

Up&Go(Sunday Mixed Div 1)

Violet Warriors(Wednesday Men Div 5)

Waikikamukau(Tuesday Men Div 1)

Warriors(Thursday Men Div 3)

Previously Associated Competitions

Warriors(Thursday Men Div 2)

Warriorz(Sunday Mixed Div 3)

Weapon X(Wednesday Men Div 1)

WHITE POINTERS(Thursday Men Div 3)

Wildcats(Friday Junior League)

XO's(Sunday Mixed Div 3)

Yeah(Wednesday Men Div 4)

Previously Associated Competitions

Yeah(Wednesday Men Div 3)

Young Bloods(Tuesday Men Div 3)

Youngbloods(Wednesday Men Div 1)