KALANGADOO NETBALL CLUB - TROPHIES 2011 SEASON
A GRADE COACH - NARELLE RYAN
Lost Grand Final 43 - 44 Against Pt MacDonnell at Tantanoola
BEST & FAIREST
DONATED BY: JENNY WAUGH & IN MEMORY OF ROGER WAUGH
WON BY: JAYDE PEACOCK
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MR ROY DOWDELL
WON BY: AMANDA CASEY
A RESERVE COACH - KIRSTY EGAN
Finished 6th
BEST & FAIREST
DONATED BY: MRS WENDY LOWE
WON BY: LISA ILSLEY
MOST CONSISTENT
DONATED BY: JEAN CHUCK & IN MEMORY OF REG CHUCK
WON BY: CAITLIN BLACKMORE
B GRADE COACH - JUDY WILKINSON
Lost 1st Semi Final 42 - 47 against Tantanoola at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: THE MULRANEY FAMILY
WON BY: PRUE STAPLES-HILL
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MRS MARION HAWKE
WON BY: FELICITY DOWDELL
B RESERVE COACH - JENINE BOTT
Lost Preliminary Final 38 - 39 Against Hatherleigh at Nangwarry
BEST & FAIREST
DONATED BY: McMANUS BUILDERS
WON BY: HAYLEY ROGERS
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MARY & JOHN WILLIAMS
WON BY: KAREN LOCK
17 & UNDER COACH - JUDY HILL
Finished 7th
BEST & FAIREST
DONATED BY: NECIA & PETER EVANS
WON BY: MONIQUE MARTIN
BEST & FAIREST
DONATED BY: MARY LITTLE MEMORIAL TROPHY
WON BY: HAYLEY GREENFIELD
MOST IMPROVED
DONATED BY: REX WILKINS MEMORIAL AWARD
WON BY: JADE BRENNAN
15 & UNDER COACH - AMANDA CASEY
Lost 1st Semi Final 18 - 48 against Tantanoola at Robe
BEST & FAIREST
DONATED BY: MRS KATH MULES MEMORIAL TROPHY
WON BY: JADE LYTHGO
MOST CONSISTENT
DONATED BY: MARGARET CASEY MEMORIAL TROPHY
WON BY: KARA MARTIN
MOST IMPROVED
DONATED BY: MR & MRS B. YOUNG
WON BY: MEGAN LOCK
13 & UNDER COACH - PAULINE MULRANEY
Lost Grand Final 28 - 49 Against Hatherleigh at Tantanoola
BEST & FAIREST
DONATED BY: KALANGADOO LADIES COMMITTEE
WON BY: JORDY JONES
MOST CONSISTENT
DONATED BY: RYAN’S CONVEYORS
WON BY: MONIQUE BOWDEN
MOST IMPROVED
DONATED BY: LYNN & BRIAN DOYLE
WON BY: ALANNAH WRIGHT
JUNIORS COACH - JUNIOR 1 – LISA ILSLEY
- JUNIOR 2 – CHANDALIN MCELROY
Unofficial – No Finals
MOST CONSISTENT JUNIOR 1 PLAYER
DONATED BY: JUDY & FRED HILL
WON BY: LUCY WILLIAMS
MOST IMPROVED JUNIOR 1 PLAYER
DONATED BY: THE McELROY FAMILY
WON BY: DARNIELLE REDDAN
MOST CONSISTENT JUNIOR 2 PLAYER
DONATED BY: FIONA DIXON
WON BY: JAIMEE RYAN
MOST IMPROVED JUNIOR 2 PLAYER
DONATED BY: THE McELROY FAMILY
WON BY: EMILY MULRANEY
KALANGADOO NETBALL CLUB
JUNIOR PARTICIPATION AWARD
DONATED BY: NECIA & PETER EVANS (2 Trophies)
AWARDED TO: BRYDIE LEWIS
MICHELLE BYRNES
CLUB / MEMBER ACHIEVEMENTS 2011
Mid SE Netball Association Representative Teams
A Grade
Narelle Ryan (Coach), Kylie Allen (Captain), Tanya Coxon, Amanda Casey, Lisa Ilsley, Judy Hill (Manager)
B Grade
Carina Pitt (Manageress)
13 & Under
Jordy Jones, Kristen Redford
C Grade Umpiring Badges Awarded
Kirsty Egan, Amanda Casey, Helen Carlson