Best & Fairest

 

 Seniors

 Reserves

Under 18 

 Netball

1947

J. Commerford

     

1950

R. Adams

     

1957

W. Clinton

     
1958        

1959

M. Carter

     

1960

M. Carter

     
1961 K. Shanks      
1962 G. Hubbard      
1963 M. Hubbard      
1964 M. Hubbard      

1965

       

1966

D. Ayres 

 

 

 

1967

P. Jonson 

 

 

 

1968

P. Jonson 

D. Ayres 

 

 

1969

J. Hunt 

L. Olney 

 

 

1970

P. Jonson 

W. Duff 

 

 

1971

P. Jonson 

K. Pritchett

 

 

1972 

P. Jonson 

S. McLaine 

 

 

1973 

C. Williamson 

S. Wakefield 

 

 

1974 

L. Williamson 

J. Gosling 

 

 

1975 

G. Paul 

T. Pritchard 

 

 

1976 

J. Herbert 

W. Edwards 

 

 

1977 

P. Luff 

K. Hare 

 

 

1978 

C. Dunn 

R. Groat 

 

 

1979 

J. Schulz 

S. Pritchard 

 

 

1980 

G. Paul 

M. Adams 

 

 

1981 

K. Cantle 

B. Simmons 

 

 

1982 

K. Cantle 

W. Fenner 

 

 

1983 

P. Wandin 

K. Don
J. Herbert 

 

 

1984 

G. Dalton 

G. Moore 

 

 

1985 

S. Nelson 

L. Taber 

 

 

1986 

T. Bateman 

D. Olney 

 

 

1987 

R. Lochrie 

J. Orren
C. Freeman 

 

 

1988 

G. Scott 

B. Edwards 

 

 

1989 

T. Bateman 

D. Bennett 

 

 

1990 

T. Bateman 

D. Taber 

 

 

1991 

T. Bateman 

B. Nelson 

 

 

1992 

D. Ashcroft 

D. Cameron 

 

 

1993 

T. Bateman 

M. Taylor 

 

 

1994 

T. Bateman 

D. Cameron 

 

 

1995 

T. Bateman 

M. Taylor 

 

 

1996 

J. Cousins 

G. Moore

 

 

1997 

J. Cousins

T. Davey
S. Patterson 

 

 

1998 

T. Edwards 

G. McKenzie 

 

 

1999 

T. Bateman 

G. McKenzie 

 

 

2000 

D. Edwards 

S. Freeman 

 

 

2001 

T. Edwards 

M. Grey 

 

 

2002 

T. Edwards 

S. Freeman 

 

 

2003 

S. King 

P. Herkel 

 

 

2004 

P. Moate 

C. Foster 

 

 

2005 

A. Bright 

A. Haack 

 

 

2006 

J. Simmonds 

G. Thwaites 

S. Amy 

F. Course (A) 

2007 

P. Moate 

J. Orren 

L. Hoffman 

 

2008 

E. Shaw

P. Hayes

M. Ashton

R. Bateman (A)
C. Birchall (B)

2009
D. Watt
P. Hayes
  M. Carter (A)
A. Edwards (B)
2010
P. Moate
S. Twite-Moore
A. Medley
M. Carter (A)
N. Moate (B)
2011 L. Hoffman C. Hewish B. Ashton T. Smedley (A)
M. Young (B)
N. Taylor (C)
2012 D. Watt B. Hart C. Moate S. Moate (A)
M. Carter (AR)
M. Young (B)
2013 L. Hoffman
D. Hurley
A. McMahon   C. Birchall (A)
K. Stewart (AR)
T. Watt (B)
M. Rule (BR)
2014 J. Baughan C. Moate  

N. Braden (A)
S. Adams (AR)
M. Dale (AR)
S. Gray (B)
B. Jones (BR)
S. Minifie (BR)

2015 D. Hurley K. Booth B. Muurling

P. Fay (A)
S. Gray (B)
M. Young (C)
S. Adams (D)
N. Fay (D)

2016 L. Telford P. Teijeiro A. Smith

G. Taylor (A)
S. Gray (B)
E. Taylor (C)
S. Minifie

Photo Gallery

NOTICE BOARD

MAJOR EVENTS:

April 2nd - YGFNC Sportsman Night

April 16th - PRIDE CUP (Round 1)