FIXTURES





Important message

Hi All,

Welcome to the EPDBA Winter Domestic Competition Grand Final Week.

Please note.... ALL U'10 presentations are at 940am on Court One.

ALL GRAND FINALS  presentations will be held on Court One directly after each game. East Perth board members will be there to present the presentations.

Melissa  will be there as Games Controller for the day, along with Rob O'Neill as East Perth's Referee co ordinator. Mum will be there to collect all game fees as usual.

Good Luck to you all for the Grand Finals.  

Summer season commences on the 14th of October 2017.

 

Kind Regards

Dianne

 




2017 Winter Grand Finals - 16 September @ Morley

 

Time

Court 1

Court 2

Court 3

8am

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

 

 

 

 

 

8.50

U10

MR CRATORS

 

Maylands MAGIC 2

 

U10

BN CYCLONES

 

ST P BLAZERS

 

U10

ST P BULLETS

 

MR HEAT

 

 

 

 

9.40am

 

ALL U10 TEAMS

PRESENTATIONS

At 940am

 

BYE

Maylands MAGIC 1

Presentations time

9.40 ALL TEAMS

 

 

 

 

 

 

 

10.15

Game

U10

B MAVERICKS

 

Dianella THUNDER

 

U10

MR JEDI

 

MR RAPTORS

 

U10

B TIGGERS

 

B SPHINX

 

 

 

 

11.30

U12B

MR SWISH

 

 B Leopard Cats

 

U12G

ST P HURRICANES

 

MR WARRIORS

 

U11B

MR BULLETS

 

BN BLAZE

 

 

 

 

   12.45pm

U14B

BN TORNADOES

 

B PUMAS

 

U14G

B JAGUARS

 

MR RED JETS

 

U13B

Dianella THUNDER

 

Maylands MAGIC 1

 

 

 

 

2pm

U15B

B TOPCATS

 

Mundaring Mustangs

 

U16G

BN WAVES

 

MR JAZZ

 

U16B

MR SUPERSONICS

 

B CLAWS

 

 

 

 

3.15pm

18/20

Boys

MR VADARS

 

WOLVES

 

18/20

Girls

MR FLAMES

 

SHIFT

 

 

 

 

 

 

 

  

PLEASE NOTE : ALL UNDER 10 TEAMS HAVE PRESENTATIONS AT 940AM on Court ONE.

 

Some U10’s  teams will have played before the presentations and some will play directly after. ALL U10’s TEAMS need to be at Court ONE by 9.40 am. Games due to commence at 10.15am.

 




2017 Winter Prelim Finals - 9 September @ Morley

 

Time

Court 1

Court 2

Court 3

8am

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

 

 

 

 

 

8.50

U10

ST P BLAZERS

 

B MAVERICKS

 

U10

MR CRATORS

 

ST P BULLETS

 

U10

Dianella THUNDER

 

Maylands Magic 2

 

 

 

 

9.40

U10

Maylands MAGIC 1

 

BN CYCLONES

 

U10

MR RAPTORS

 

B SPHINX

 

U10

MR JEDI

 

MR HEAT

 

 

 

 

10.30

U12B

Maylands Magic

 

B Leopards Cats

 

U12G

MR WARRIORS

 

Maylands Magic

 

U11B

BN BLAZE

 

MR JUGGERNAUTS

 

 

 

 

11.20

U14B

B CATS

 

B PUMAS

 

U14G

SD DREAMS

 

MR RED JETS

 

U13B

Maylands MAGIC 1

 

MR SUNS

 

 

 

 

12.10

U16B

MR GIANTS

 

B CLAWS

 

U16G

B LIONESSES

 

MR JAZZ

 

U15B

Mundaring Mustangs

 

B White Tigers

 

 

 

 

1pm

18/20

Boys

WOLVES

 

B ROAR

 

18/20

Girls

SHIFT

 

SD STARS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BYES   U10                   B TIGGERS

 

 

 

CONGRATULATIONS to the following teams who have qualified to the GRAND FINALS

 

11B        MR BULLETS                  U12B     MR SWISH                     U12G ST P Hurricanes

 

U13B     Maylands MAGIC 1          U14B     BN TORNADOES           U14G   B JAGUARS

 

U15B     B TOPCATS                      U16B     MR SUPERSONICS      U16G   BN WAVES

 

18/20B   MR VADARS                    18/20G   MR FLAMES

 




2017 Winter Semi Finals - 2 September @ Morley

Time

Court 1

Court 2

Court 3

8am

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

 

 

 

 

 

8.50

U10

Maylands Magic 2

 

ST P BLAZERS

 

U10

MR HEAT

 

MR RAPTORS

 

U10

MR JEDI

 

MR CRATORS

 

 

 

 

9.40

U12G

BN HURRICANES

 

MR WARRIORS

 

U11B

BN BLAZE

 

Maylands Magic 2

 

U10

BN CYCLONES

 

B TIGGERS

 

 

 

 

10.30

U12G

Maylands Magic

 

Mun Mustangs

 

U12B

Maylands MAGIC

 

MR APOLLO

 

 

 

 

 

 

 

11.20

U14B

BN TORNADOES

 

B CATS

 

U14B

Dianella Thunder

 

B PUMAS

 

U14G

Mun Mustangs

 

SD DREAMS

 

 

 

 

12.10

U15B

B TOPCATS

 

Mun Mustangs 1

 

U15B

MR NITRO

 

B WHITE TIGERS

 

U16G

B LIONESSES

 

SD GALAXY

 

 

 

 

 

WINNER of 1 v 2 to the Grand Final 16/9   LOSER to play 9/9

WINNER of 3 v 4 to play 9/9 LOSER OUT

 

 

BYE   U10     B SPHINX

 




2017 Winter Semi Finals - 2 September @ The Rise

Time

Court 1

Court 2

8.50

U10

DIANELLA THUNDER

 

ST P BULLETS

 

U10

Maylands MAGIC 1

 

B MAVERICKS

 

 

 

9.40

U11B

MR JUGGERNAUTS

 

MR BULLETS

 

 

 

 

 

 

10.30

U13B

Dianella THUNDER

 

Maylands MAGIC 1

 

U12B

MR SWISH

 

B Leopard Cats

 

 

 

11.20

U14G

B JAGUARS

 

MR RED JETS

 

U13B

EASTERN SWANS

 

MR SUNS

 

 

 

12.10

U16G

BN WAVES

 

MR JAZZ

 

 

 

 

 

 

1pm

U16B

MR SUPERONICS

 

MR GIANTS

 

U16B

B CLAWS

 

B WILDCATS

 

 

 

1.50

18/20Girls

SHIFT

 

MR FLAMES

 

18/20

Boys

MR VADARS

 

WOLVES

 

 

 

2.40

18/20

Girls

SD STARS

 

MR REBELS

 

18/20

Boys

MR BOOMERS

 

B ROAR

 

 

 




2017 Winter Week 14 - 26 August @ Morley

Time

Court 1

Court 2

Court 3

8am

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

4 – 7 YRS OLD

 

U10

MR HEAT

 

B SPHINX

 

 

 

 

8.50

U10

ST P BLAZERS

 

ST P BULLETS

 

U10

B MAVERICKS

 

B TIGGERS

 

U10

MR RAPTORS

 

MR CRATORS

 

 

 

 

9.40

U13B

EASTERN SWANS

 

MR BOOSTERS

 

U11B

SD STORM

 

B MEERKATS

 

U13B

Maylands MAGIC 2

 

MR SUNS

 

 

 

 

10.30

U14B

BN TORNADOES

 

Dianella THUNDER

 

U14B

B COUGARS

 

B CATS

 

U14B

Mun MUSTANGS 2

 

B PUMAS

 

 

 

 

11.20

U14G

SD DREAMS

 

BREAKERS

 

U15B

MR PHOENIX

 

Mun MUSTANGS 1

 

U14B

Mun MUSTANGS 1

 

MR PITBULLS

 

 

 

 

12.10

U15B

Morley WARRIORS

 

MR NITRO

 

U15B

BN STRIKE

 

Mun MUSTANGS 2

 

U15B

EP EAGLES U14B

 

B WHITE TIGERS

 

 

 

 

1pm

U15B

MR ASTEROIDS

 

B TOPCATS

 

U15B

B BALLERS

 

B PANTHERS

 

U14G

Mun MUSTANGS

 

MR RED JETS

 

 

 

 

1.50

U16G

SD GALAXY

 

BN WAVES

 

18/20

Girls

MR REBELS

 

BREAKERS

 

U16B

B WILDCATS

 

HORNETS

 

 

 

 

2.40

18/20

Girls

SD STARS

 

SHIFT

 

18/20

Girls

MR FLAMES

 

B PINK PANTHERS

 

18/20

Boys

B LEOPARDS

 

MR BULLS

 

 

 

 

 

 

 

 

BYES

 

U10                 BN CYCLONES                                           U12B              MR SWISH

U11B              Maylands MAGIC 2                                     U13B              B BOBCATS

U12G              Mundaring MUSTANGS                




2017 Winter Week 13 - 19 August @ The Rise

Time

Court 1

Court 2

8.50

U10

Maylands MAGIC 2

 

B TIGGERS

 

U10

Maylands MAGIC 1

 

ST P BULLETS

 

 

 

9.40

U11B

Maylands MAGIC 2

 

B MEERKATS

 

U11B

Maylands MAGIC 1

 

BN BLAZE

 

 

 

10.30

U12G

Maylands MAGIC

 

SD DIAMONDS

 

U12G

Mun MUSTANGS

 

ST P HURRICANES

 

 

 

11.20

U12B

EP EAGLES U12G

 

Maylands MAGIC

 

U13B

Maylands MAGIC 1

 

B BOBCATS

 

 

 

12.10

U14B

Mun MUSTANGS 2

 

B CATS

 

U13B

Maylands MAGIC 2

 

EASTERN SWANS

 

 

 

1pm

U14B

Mun MUSTANGS 1

 

Dianella THUNDER

 

U14G

SD DREAMS

 

Mun MUSTANGS

 

 

 

1.50

U15B

EP EAGLES U14B

 

Mun MUSTANGS 2

 

U15B

MR NITRO

 

Mun MUSTANGS 1

 

 

 

2.40

18/20

Girls

MR REBELS

 

B PINK PANTHERS

 

U16G

SD GALAXY

 

Maylands MAGIC

 

 

 

3.30

U16B

MR SUPERSONICS

 

B SABERZ

 

18/20

Girls

SD STARS

 

MR FLAMES

 

 

 

4.20

18/20

Boys

MR STARS

 

B LIONS

 

18/20

Boys

MR BOOMERS

 

B FURBALLS

 

 

 

5pm

18/20

Boys

B LEOPARDS

 

B PANTHERS

 

18/20

Boys

B ROAR

 

MR BULLS

 

 

 




2017 Winter Week 13 - 19 August @ Morley

Time

Court 1

Court 2

Court 3

8am

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

4 – 7 YRS OLD

 

 

 

 

 

 

 

8.50

U10

MR JEDI

 

ST P BLAZERS

 

U10

BN CYCLONES

 

B SPHINX

 

U10

MR HEAT

 

MR CRATORS

 

 

 

 

9.40

U13B

MR SUNS

 

Dianella THUNDER

 

U11B

MR BULLETS

 

MR JUGGERNAUTS

 

U10

Dianella THUNDER

 

MR RAPTORS

 

 

 

 

10.30

U14B

BN TORNADOES

 

B PUMAS

 

U14B

B COUGARS

 

MR PITBULLS

 

U12B

MR SWISH

 

B LEOPARD CATS

 

 

 

 

11.20

U15B

MR PHOENIX

 

B PANTHERS

 

U15B

Morley WARRIORS

 

B WHITE TIGERS

 

U14G

Maylands MAGIC

 

BREAKERS

 

 

 

 

12.10

U15B

B TOPCATS

 

B BALLERS

 

U14G

MR RED JETS

 

B JAGUARS

 

U15B

BN STRIKE

 

MR ASTEROIDS

 

 

 

 

1pm

U16G

BREAKERS

 

DEVILS

 

U16G

BN WAVES

 

MR JAZZ

 

U16G

MR OPALS

 

B LIONESSES

 

 

 

 

1.50

U16B

B WILDCATS

 

MR GIANTS

 

18/20

Girls

SHIFT

 

BREAKERS

 

U16B

MR SLAMMERS

 

MR COMETS

 

 

 

 

2.40

18/20

Boys

MR VADARS

 

B JAGUARS

 

18/20

Boys

MINT

 

WOLVES

 

U16B

B CLAWS

 

HORNETS

 

 

 

 

 

BYES

 

U10                 B MAVERICKS                                           U12B              MR APOLLO

U11B              SD STORM                                                   U13B              MR BOOSTERS

U12G              MR WARRIORS                                                      




2017 Winter Week 12 - 12 August @ The Rise




2017 Winter Week 12 - 12 August @ Morley

 




2017 Winter Week 11 - 5 August @ The Rise




2017 Winter Week 11 - 5 August @ Morley




2017 Winter Week 10 - 29 July @ The Rise




2017 Winter Week 10 - 29 July @ Morley

 



2017 Winter Week 9 - 22 July @ The Rise




2017 Winter Week 9 - 22 July @ Morley




2017 Winter Week 14 - 1 July @ Morley (Relocated*)

 




2017 Winter Week 8 - 24 June @ Morley

 




2017 Winter Week 8 - 24 June @ The Rise




2017 Winter Week 7 - 17 June @ Morley




2017 Winter Week 7 - 17 June @ The Rise




2017 Winter Week 6 - 10 June @ Morley

 




2017 Winter Week 6 - 10 June @ The Rise




2017 Winter Week 5 - 27 May @ Morley




2017 Winter Week 5 - 27 May @ The Rise

 




2017 Winter Week 4 - 20 May @ Morley




2017 Winter Week 4 - 20 May @ The Rise




2017 Winter Week 3 - 13 May @ Morley




2017 Winter Week 3 - 13 May @ The Rise




2017 Winter Week 2 - 6 May @ Morley




2017 Winter Week 2 - 6 May@ The Rise




2017 Winter Week 1 - 29 April @ The Rise




2017 Winter Week 1 - 29 April @ Morley




Sponsors of the East Perth Eagles

EAGLES Major Sponsors

Photo Gallery