Honour Boards

 HONOUR BOARD

Year President Vice President Secretary  Treasurer Premierships
2005 David Ward Shaun Turnbull
Bob Hope Paul Coolican
 
2006 David Ward   Nicky Aldred Maureen Maloney
 
2007 David Ward Brett Gordon
Nicky Aldred Maureen Maloney
 
2008 David Ward Ian ODwyer Kylie Wisken Peter Thompson
 
2009 Brett Gordon Ian ODwyer Kylie Wisken Peter Thompson
 
2010 Brett Gordon   Kylie Wisken Megan Hewitt  
2011 Glen Farrow   Sharen Patey Megan Hewitt  
2012 Glen Farrow Lynden Griffiths Sharen Patey Megan Hewitt Under 12 Div 1
2013 Glen Farrow Lynden Griffiths Janelle Riddiford Frank Kraus Under 14 Div 2
2014 Lynden Griffiths Tim Morrow Janelle Riddiford  Russell Yule Under 16 Div 2
2015 Lynden Griffiths  Damien Glanville Melissa Burke  Glen Farrow  

 

       COACHES    
 
Year

Under 12 Div 1

Under 12 Div 2

Under 14

Under 16 Youth Girls
2005   Paul Le Carpentier No team No team  No team
2006 Mick Hamilton Phil Bamford No team No team  No team
2007   Scott Enright No team No team  No team
2008   Ian O'Dwyer Tim Boyd No team  No team
2009 No team Ian O'Dwyer and     Garry Brackley(Div2)  Brett Gordon(Div 3) Tim Boyd
Don Smith
No team  No team
2010 Brett Gordon   Peter Murray & Garry Brackley    No team
2011 Brett Gordon - Garry Brackley Craig Trahar  No team
2012 Lynden Griffiths Jon Riggs John Boykett Craig Trahar Randall Maher
2013 Lynden Griffiths Ian McKinven
Nick Kelly
Garry Brackley Randall Maher
Chris Ansell
2014 Peter Walsh U11 Gary Hunter

Andrew      Dickson

Ivan Franich

U15 John Duggan                         U18 Randall Maher

           
 Year  Under 11  Under 13  Under 15  Under 15 Girls  Under 18 Girls
 2015 Andrew Saw Russell Yule Lynden Griffiths    Chelsea Ansell Tim Boyd
           
           
COACHES
Year Under 8 Under 10
2005          Blue   George Baska          Blue   Jason Hucker
           Red Pete Murray          Red Phil Bamford
2006          Blue   Brett Gordon          Blue   David Ward
           Red Jason Hucker          Red Pete Murray
2007          Blue   Brett Gordon          Blue   Bob Hope/Ivan Franich
           Red Jason Williams          Red Ian O'Dwyer
2008          Tim Morrow               TBA
2009          Blue   Tim Morrow          Blue   Jesse Davis
           Red Lynden Griffiths          Red Rod Kriz
2010                              TBA          Blue   Tim Morrow
             Red Lynden Griffiths
2011                              TBA          Blue   Tim Morrow
             Red Lynden Griffiths
2012          Blue   Andrew Wood          Blue   Ian Mckinven
           Red Glen Farrow          Red Jud Little
2013          Blue   Greg Malic          Blue   Kym Anderson
           Red Clint McRae          Red Jud Little
           White Roger Delaney          White Darren Thompson
2014          Blue  Greg Stephens
         Blue  Andrew Saw
           Red Clint McRae          Red Russell Yule
           White Roger Delaney  
2015          Blue Michael Corboy

         Blue Roger Delaney

           Red Glen Farrow

         Red Scott Ellis

 

David Ward (Best Performer in a final's series) and President Awards

Winners (for overall contribution to the club)

 

Year David Ward Medal Presidents Award
2005   Kayleigh Wilson
2006 No finals participation Tom Spring
2007 No finals participation Ben Dickson
2008 No finals participation Thomas Maher
2009 Rohan Ward Thomas Kriz
2010 No finals participation Ash Boykett
2011 Jarred Parker Reid Gordon
2012 Tom Ansell Jack Mullett
2013 Connor Crofts Brianna Noel
2014 Nanine Stewart Rohan Ward
2015    

 

                                                TEAM BEST & FAIREST WINNERS

Year      Under 12 Div 1        U12 Div 2         Under 14       Under 16              Youth Girls
2005     No Team  No Team  No Team 
2006

Carter Hamilton &  Bradley Cvilikas

Joshua Bamford No Team  No Team No Team 
2007  Alex Thomas   No Team No Team No Team
2008 Riley O'Dwyer    Bradley Cvilikas  No Team  No Team 
2009  No Team  Jack Mullet Tyra Smith-McLauchlan  No Team No Team
2010     Thomas Maher     No Team
2011 Reid Gordon - Blake Wisken   Liam Moyle   No Team
2012 Thomas Griffiths Keelan Turnbull Jordan Greggory Luke McKinney Chelsea Boyd
2013 Harry Burke/Thomas Griffiths
Kyle Ritossa
Tom Ansell
Sam Brackley
U15 Catrina Funch - U18 Chelsea Boyd
2014  Rory Cowling - Connor Crofts - Thomas Griffiths Ash Boykett U15 Catrina Funch - U18 Nanine Stewart
           
Year Under 11 Under 13 Under 15 Under 15 Girls Under 18 Girls
2015          

 

                                                    PREMIERSHIPS

Year Premierships Coach Captain
2012 Under 12 Division 1 Lynden Griffiths Tom Ansell
2013 Under 14 Division 2
Nick Kelly Ryan Astley - Connor  Crofts - Tom Ansell
2014
Under 16 Division 2 Ivan Franich Rohan Ward
       

Photo Gallery - Album Specific

Register Here