Teams in Christchurch Futsal

Click on the Team Name to load their page

Al-Shabab FC(Senior Mens Division 1)

All Shites(Wednesday Mens B)

Avonside Junior(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Black Thunder(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Black Thunder(Sunday Youth D)

BURN JUNIOR B(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool A)

BURN JUNIOR C(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool B)

BURN Y10A(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool D)

Cashmere Junior Boys(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool C)

Cashmere Junior Boys Maroon(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool A)

Catholic Cathedral College(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

CCCI(Wednesday Mens B)

CCCI(Wednesday Mens B)

Cesc in the city(Senior Mens Division 1)

Dad's Army(Wednesday Mens A)

Dragons(Sunday Junior B)

Previously Associated Competitions

Dragons(Sunday Junior C)

Expendables(Senior Mens Division 1)

FB Falcons(Sunday Junior D)

FC Banterlona (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

FC Banterlona (Sunday Youth B)

FC LUCE(Wednesday Mens A)

Previously Associated Competitions

FC LUCE(Wednesday Mens B)

Galcaticos(Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

Galcaticos(Sunday Youth B)

Goals R Us(Sunday Junior D)

GoldenBootz(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

GoldenBootz(Sunday Youth A)

Halswell Spitfires (Sunday Junior B)

Previously Associated Competitions

Halswell Spitfires (Sunday Youth C)

Hillview A(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool B)

Previously Associated Competitions

Hillview A(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Hillview B(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool C)

Lincoln Green(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

Lincoln Red(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool A)

Linwood College (Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

Madrid(Sunday Youth B)

Marian College(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Middleton Grange Y10(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool B)

Middleton Grange Y9(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool D)

Mighty 5(Sunday Youth A)

Mini B's(Senior Mens Division 1)

mishmash(Wednesday Mens B)

mishmash(Wednesday Mens B)

Not Sure(Wednesday Mens B)

Previously Associated Competitions

Not Sure(Wednesday Mixed)

nuts(Wednesday Mixed)

Papanui Junior Boys(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool D)

Papanui Senior Girls(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Previously Associated Competitions

Papanui Senior Girls(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool B)

Pogmahone(Sunday Junior B)

Possums(Senior Womens)

Power Pole FC(Senior Mens Division 1)

Predators(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Predators(Sunday Youth A)

Rebels(Wednesday Mens A)

Previously Associated Competitions

Rebels(Wednesday Mens B)

Riccarton Girls(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Royals Ashburton(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Royals Ashburton(Sunday Youth B)

SASFC Blue(Sunday Junior C)

SBHS A(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

SBHS B(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

Shirley Boys High School(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Shirley Boys High School(Sunday Youth C)

Shirley Boys High School - Gold(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool B)

Spirit 7(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Spirit 7(Sunday Youth B)

St Bede's College Year 10(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool C)

StAC 10A Boys (Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool A)

StAC Junior A (Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

StAC Junior A (Sunday Youth B)

StAC Junior B (Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

StAC Junior B (Sunday Youth B)

StAC Junior Girls (Wednesday Secondary Schools Girls Open)

StAC Senior Boys B (Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

StAC Senior Boys Thistles (Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

StAC u18 White(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

STC(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

STC(Sunday Youth A)

Steiner A(Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

Steiner A(Wednesday Secondary Schools Girls Open)

Steiner Jnr(Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 Pool C)

SUFC 10's(Sunday Junior C)

Previously Associated Competitions

SUFC 10's(Sunday Junior B)

SUFC 13a(Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

SUFC 13a(Sunday Youth B)

Supercharged(Sunday Junior D)

Previously Associated Competitions

Supercharged(Sunday Junior C)

Superflys(Sunday Junior D)

Team One(Sunday Youth A)

The Blue Assassins(Sunday Junior D)

Previously Associated Competitions

The Blue Assassins(Sunday Junior C)

The Lads FC(Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

The Lads FC(Sunday Youth B)

The Muppets(Wednesday Mens B)

The Team(Sunday Youth A)

The Titans(Sunday Junior A)

The Warriors(Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

The Warriors(Sunday Youth B)

the whale hunters(Sunday Youth D)

Previously Associated Competitions

the whale hunters(Sunday Youth A)

Waimak Wizards(Sunday Junior B)

Previously Associated Competitions

Waimak Wizards(Sunday Youth B)

Your Local Brewers(Senior Mens Division 1)