Teams in Christchurch Futsal

Click on the Team Name to load their page

*Cath Senior Boys(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

All Shites(Wednesday Mens B)

All Starz(Sunday Senior Mens)

Baby B's(Sunday Junior Red)

Black Thunder(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Black Thunder(Sunday Youth A)

BURN Senior(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

BURN Y9A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

BURN Y9B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

BURN Y9C(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

CATH Senior Boys (*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

Previously Associated Competitions

CATH Senior Boys (Wednesday Mens B)

Catunda FC(Sunday Senior Mens)

CCCI(Wednesday Mens B)

Christchurch Girls' High School A(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

CONTROLLA (Wednesday Mens A)

Fast Football(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Fast Football(Sunday Youth A)

FC LUCE(Wednesday Mens B)

Galcaticos(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Galcaticos(Sunday Youth A)

Golden Bootz(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Golden Bootz(Sunday Youth A)

Goonies(Sunday Youth A)

Hillview Junior A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Hillview Junior B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

J.D's(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

J.D's(Sunday Junior Red)

Junior Dragons(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

Junior Dragons(Sunday Youth A)

Lincoln High School(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

Lincoln High School(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

Lincoln High School Green(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Lincoln High School Juniors(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Lincoln High School Red(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Madrid(Sunday Youth A)

Marian College(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

Middleton Grange A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

Middleton Grange B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

Middleton Grange Jun A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Middleton Grange Jun B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Mini B's(Sunday Senior Mens)

Mini Bs(Sunday Senior Womens)

Mini Mini B's(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Mini Mini B's(Sunday Youth A)

mishmash(Wednesday Mens B)

Not Sure(Wednesday Mens A)

Possums(Sunday Senior Womens)

PPNU Junior Boys 1(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

PPNU Junior Boys 2(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

PPNU Open Girls(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

Pythons(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Pythons(Sunday Youth A)

Raging Ronaldos(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

Raging Ronaldos(Sunday Junior Red)

Rebels(Wednesday Mens B)

Riccarton High School(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

Rolleston College A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Rolleston College B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Rolleston College C(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

SASFC Blue(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

SASFC Blue(Sunday Junior Red)

SASFC Red(Sunday Junior Red)

SASFC White(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

SASFC White(Sunday Youth A)

SBHS A(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

SBHS B(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

Shirley Boys High School(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

Spirit 7(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

Spirit 7(Sunday Youth A)

St Bede's College Juniors(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

St Bede's College Seniors(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

St Thomas of Canterbury College(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

St Thomas of Canterbury College(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

StAC Junior Girls (*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

StAC Senior Boys(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

StAC Senior Development(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

StAC Thistles(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13)

StAC Youth A(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

StAC Youth A(Sunday Youth A)

StAC Youth Boys (*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

STC(Sunday Senior Mens)

STC 8(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

STC 8(Sunday Youth A)

SUFC 10's(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

SUFC 10's(Sunday Junior Red)

Supercharged(Sunday Junior Red)

Previously Associated Competitions

Supercharged(Sunday Youth A)

Team One(Sunday Youth A)

THE BYE FRIENDLY(*Wednesday Secondary Schools Girls OPEN GRADE)

THE BYE FRIENDLY(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 9-10 )

THE BYE FRIENDLY(*Wednesday Secondary Schools Boys Year 11-13 Full Court )

The Daves(Sunday Senior Mens)

The Go-Mads(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

The Go-Mads(Sunday Junior Red)

The Lads FC(Sunday Youth B)

Previously Associated Competitions

The Lads FC(Sunday Youth A)

The Muppets(Wednesday Mens A)

The Phantoms(Sunday Junior Red)

The players(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

The players(Sunday Youth A)

The Team(Sunday Youth A)

The Warriors(Sunday Youth C)

Previously Associated Competitions

The Warriors(Sunday Youth A)

Twenty Select(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

Twenty Select(Sunday Youth A)

Twenty Select(Sunday Junior Red)

Waimak Red Devils(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

Waimak Red Devils(Sunday Junior Red)

Waimak Scorchers(Sunday Junior Black)

Previously Associated Competitions

Waimak Scorchers(Sunday Junior Red)

Wizards(Sunday Junior Red)