Round 2 - Peter Jackson VFL & AFL Vic Dev League

Geelong vs. Collingwood
Peter Jackson VFL
Saturday 31st March
Simonds Stadium at 1:00 PM 

Geelong

B

Bews

Gillies

Bathie

HB

Horlin-Smith

McLean

Eardley

C

Burbury

T. Selwood

Byrnes

HF

Simpkin

Hambling

Schroder

F

Gleeson

M. Brown

Stringer

R

Banjanin

Hogan

Cowan

Int

Barham

Raidme

Hollmer

 

B. Johnson

Condy

Maas

 

Shannahan

Gibbs

Sully*

Collingwood 

B

Stubbs

K. Pendlebury

Mooney

HB

Corr

Gault

Young

C

Williams

Buckley

Ugle

HF

Wellingham

Hartley

Cribbin

F

Hahn

Tarrant

Wood

R

Witts

Johnson

Beams

Int

Boland

Debruin

Cathcart

 

S. Williams*

Ceglar

McNamara

 

Doria

Ferraro

Seccull

Port Melbourne vs. Werribee Tigers (ABC TV)
Peter Jackson VFL
Saturday 31st March
North Port Oval at 1:10 PM 

Port Melbourne

B

Woods

Gale

Sandilands

HB

Dillon

Pleming

M. Johnston

C

Langford

Pinwill

Dwyer

HF

Cain

Pitt

Burstin

F

O'Farrell

Galea

Noonan

R

Skipper

Baird

Valenti

Int

Grice

Bonaddio

Dermott

 

Stack

Wooffindin*

Wall

 

C. Johnston

Muling

 

Werribee Tigers

B

Mangan

Grima

Sierakowski

HB

Sherlock

Hartigan

Lynch

C

Ross

Tuck

O'Dwyer

HF

Warren

Speight

Mather

F

Pedersen

McKinley

Castello

R

Sullivan

Gibson

Greenwood

Int

T. Harper

Priest

Wormald

 

Sheahan

Sharp

Wilson

 

Ruffles

Tudor*

Harding

Coburg Tigers vs. Casey Scorpions
Peter Jackson VFL
Saturday 31st March
Mantello Holden Oval at 2:00 PM 

Coburg Tigers

B

Webberley

Batchelor

Arnot

HB

White

Graham

Clifton

C

Elton

O'Hanlon

McGuane

HF

Rayson

Griffiths

Helbig

F

Wheeler

Browne

Contin

R

Derickx

Carnell

Dea

Int

Cartelli

Darrou

Verrier

 

McErlain

N. Maric*

Jordan

 

Venditti

Wright

Thomas

Casey Scorpions 

B

L. Tynan

Panozza

Sheahan

HB

Tapscott

Sellar

Davis

C

Riseley

Morton

Nicholls

HF

Gysberts

Fitzpatrick

Bennell

F

McGough

McDonald

Couch

R

Cleven

Dunn

Fieldsend

Int

Salton*

Gent

Pollard

 

Johnson

Collins

Plummer

 

Petropoulos

Lindsay

Lawrence


Northern Blues vs. Williamstown
Peter Jackson VFL
Saturday 31st March
Visy Park at 2:00 PM

Northern Blues

B

McCarthy

Jamison

Davies

HB

Heyne

White

Duigan

C

Gianfagna

McLean

Joseph

HF

Bootsma

Watson

McInness

F

Dale

Rowe

Bransgrove

R

Meese

Collins

Lambert

Int

Toman

Jenkins

Lincoln

 

DiRago

Carter

Marcon

 

Benbow*

Thomas

Marchbank

Williamstown

B

Vespremi

Mulligan

Gilbee

HB

Tutt

Wall

McNamara

C

Stockdale

Jolley

Sherman

HF

Djerrkura

Panos

Goodes

F

Dalhlaus

Skinner

Grant

R

Campbell

Liberatore

Wallis

Int

Lockwood

Witkowski

Jong

 

Cravino

Christodoulou*

Hooper

 

Talia

Pearce

Redpath

 

Roberts

Johannisen

Cordy

 

Hoghton

 

 


North Ballarat vs. Sandringham
Peter Jackson VFL
Sunday 1st April
Eureka Stadium at 2:00 PM 

North Ballarat

B

C. Delaney

L. Delaney

Greig

HB

Hoy

Searl

McKenzie

C

Urquhart

George

Richardson

HF

McMahon

Garlett

Austin

F

Driscoll

Black

Micallef

R

Mabon

Sewell

Peters

Int

Hughes

Dare

Warren

 

Keeble

Couch

Towers

 

Evans

Darmody

Schache*

Sandringham 

B

Curren

Simpkin

Shepheard

HB

Andreoli

Dowler

Ferguson

C

Newnes

Cockie

Winmar

HF

Ross

Archer

Shenton

F

Siposs

Dunell

Minchington

R

Sikora

Cook

Saad

Int

Hallahan

Irving

Michaliades

 

Markworth

Coleman*

Wilkes

 

Ray

Blake

Armitage

 

Cripps

Polo

Milera

 

Lourey

 

 

Frankston vs. Bendigo
Peter Jackson VFL
Sunday 1st April
Frankston Oval at 2:00 PM

Frankston

B

M. Clark

Irving

Sketcher

HB

Osborne

Van Unen

S. Marusic

C

Delahunty

Potts

W. Miller

HF

Bosward

Waite

L. Clark

F

Hockey

Haretuku

Clements

R

Forato

Kitchin

Martin

Int

J. Miller

Heddles

Buchan*

 

Matheson

Appleford

Ndongo

 

Greeley

Lombardozzi

Simpson

Bendigo 

B

Merrett

Shinners

Collins

HB

Freezer

Carlisle

Ladson

C

Baguley

Davis

Reimers

HF

Davey

O'Brien

Dell'olio

F

Slattery

Little

Steinberg

R

Bellchambers

Duscher

Dyson

Int

Williams

McCarty*

Putt

 

Lonergan

Kavanagh

Stroobants

Port Melbourne vs. Werribee Tigers
AFL Victoria Development League
Saturday 31st March
North Port Oval at 10:00 AM 

Port Melbourne 

B

Bond

J. Allan

C. Johnston

HB

Sutcliffe

D. Morris

Evans

C

Plant

McCarthy

O'Sullivan

HF

Muling

Ballard

Thornton

F

Williams

J. Purcell

Francellu

R

Oakley

Stack

Jawad

Int

Smith

Heath

Dureau

 

J. Morris

Michell

Forato

 

Pell

Newell

 

Werribee Tigers 

B

Fairley

Wilson

Wormald

HB

Harding

Graham

Laracy

C

Harrison

Sharp

Ruffles

HF

Priest

Kennedy

Purton-Smith

F

Treloar

Tom

Battaglia

R

Eade

T. Harper

Sheahan

Int

Sodomaco

Risol

Davis

 

Ruggles

McCormack

Paliouras

 

Keras

Moloney

Lucas

Coburg Tigers vs. Casey Scorpions
AFL Victoria Development League
Saturday 31st March
Mantello Holden Oval at 11:00 AM 

Coburg Tigers

B

Thomas

Iudica

Verrier

HB

Brandt

Fahey

Murphy

C

Egger

Masters

Saville

HF

O'Hanlon

Darrou

Groves

F

Venditti

Sortino

Uysal

R

Hore

Cartelli

Easton

Int

Robertella

Linton

Robinson

 

Zajac

Price

Cole

 

Grosso

Younan

Bamblett

Casey Scorpions 

B

K. Roberts

Smith

Page

HB

Corrigan

Thompson

Bolton

C

Bull

Pollard

Corry

HF

Plummer

Patti

McInnes

F

Johnson

Galvin

Allen

R

Hill

Gent

Lindsay

Int

Rosier

J. Roberts

Johnston

 

DeAraugo

Lawrence

Costigan

 

McGillivray-Smith

Eddy

Chin

Northern Blues vs. Williamstown
AFL Victoria Development League
Saturday 31st March
Visy Park at 11:00 AM 

Northern Blues

B

Karuro

DiRago

Yelland

HB

Petroro

Atta

Clark

C

Lincoln

McCann

Biffin

HF

Soncin

Kerton

Burgess

F

Bray

Currie

Totevski

R

Trigg

Toman

Jenkins

Int

Valladares

Dowse

Farrelly

 

Visser

Dorman

T. Wilson

 

O’Connor

Black

 

Williamstown 

B

Lockwood

Talia

Austin

HB

Hoghton

Witkowski

Sing

C

Pearce

Cravino

P. Smith

HF

Greenwood

Hill

McHarg

F

Jong

Redpath

Hooper

R

Hevern

Carr

Anastasio

Int

H. Hector

Fogarty

Walters

 

Georgiadis

Conway

Mead

 

Gray

Gray

J. Morris

 

McLeod

Charleston

Myors

 

Wyatt

 

 

North Ballarat vs. Sandringham
AFL Victoria Development League
Sunday 1st April
Eureka Stadium at 11:00 AM 

North Ballarat

B

Brayshaw

Mather

Kiel

HB

Lynch

Darmody

Keeble

C

Watchorn

T. Ross

Peel

HF

Valentine

Evans

Curnow

F

Eltringham

Ison

Wehrung

R

Conroy

Jones

Giampaolo

Int

Hughes

Whelan

Watson

 

L. Edwards

McInerney

Currie

 

Struth

J. Ross

 

Sandringham 

B

Shakallis

Barnhoorn

La Rocca

HB

Meehan

Crocker

Webster

C

Smith-Cameron

Maley

Soriano

HF

Mavric

Staley

Stapleton

F

Lever

Lourey

Brown

R

Beech

Waller

Bruno

Int

Buckley

Markworth

Stevens

 

T. McEvoy

Maitland

D. Jones

 

Archer

Sands

Plostins

 




Comments

Comment Guidelines: The SportsTG Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.