VFL Teams - Round 2

North Ballarat vs. Bendigo Bombers (ABC TV)
Saturday 9th April
Eureka Stadium at 1:10 PM

North Ballarat

B

Greig

L. Delaney

Tate

HB

Hoy

Tyler

Pratt

C

Lynch

Garlett

Anthony

HF

Norris

Evans

Micallef

F

George

A. Edwards

Walker

R

Conroy

Sewell

McKenzie

Int

C. Delaney

Nicholls

Slabbert*

 

Cunnington

Linke

 

Emg

Hughes

Bell

Struth

 

Brayshaw

   

Bendigo Bombers

B

Shinners

T. Slattery

Davis

HB

Reimers

Carlisle

Welsh

C

Dyson

Silverlock

Prismall

HF

Davey

Gumbleton

Colyer

F

Dickson

Little

Steinberg

R

Campbell

Duscher

Lovett-Murray

Int

Ross

Williams

Neagle

 

Quinn

Browne

Thompson

 

Liddle

Maddern

Dennis*

 

Freezer

Webster

Stewart


Port Melbourne vs. Casey Scorpions
Saturday 9th April
TEAC Oval at 2:00 PM 

Port Melbourne

B

Edwards

Dalton

Dillon

HB

M. Johnston

Pleming

T. Johnston

C

Batsanis

Valenti

Bentick

HF

Dwyer

Sandilands

Nixon

F

Rose

Galea

Lynch

R

Fanning

Cain

McMahon

Int

Burge

Scipione

Langford

 

Purcell

Deluca

Martin

 

Burstin

Keely

 

Casey Scorpions 

B

Bell

Warnock

Morton

HB

Fieldsend

Mohr

Macdonald

C

Bate

Evans

J. Wall

HF

McGough

Dunn

Petterd

F

Cook

Newton

Jetta

R

Spencer

Blease

Stockdale

Int

Jones

Watts

Nicholson

 

McShane

McDonald

Maric

 

Howe

Lawrence

Strauss

 

Gawn

Lindsay*

Riseley

Northern Bullants vs. Collingwood
Saturday 9th April

 Visy Park at 2:00 PM

Northern Bullants

B

Joseph

Dare

McInnes

HB

Lucas

Bower

Tuohy

C

O'Keefe

McCorkell

Iacobucci

HF

Twomey

Henderson

Marcon*

F

Thomas

Austin

Saad

R

Casboult

McLean

Cachia

Int

Armfield

Kerr

A. Gianfagna

 

Carter

Ellard

McCarthy

 

Meese

Lincoln

White

Collingwood

B

Young

Pendlebury

Gordon

HB

Stubbs

Keeffe

Dick

C

Goldsack

Rounds

Bolton

HF

MacAffer

Perham

Farmer

F

McNamara

Reilly

Reed

R

Wood

McCarthy

Fasolo

Int

Eddy

Bull

Sundberg

 

Ceglar

Condy

Cribbin

 

Seedsman

Ugle

 


Geelong vs. Werribee Tigers (AFL C/R)
Sunday 10th April
Skilled Stadium at 10:40 AM

Geelong

B

Bathie

Gillies

Guthrie

HB

Firman

West

Cowan

C

Motlop

T. Selwood

Simpkin

HF

Duncan

Vardy

Menzel

F

Schroder

Podsiadly

Simpson

R

Blake

Hogan

Christensen

Int

Barham

Tutungi

Walker

 

Elliott

Corrigan

Biemans

 

Hollmer

McLean

Maas

 

Sheringham

Burbury

Phillips

Werribee Tigers

B

Castello

MacMillan

Wormald

HB

Scott

Hartigan

Rockefeller

C

Speight

Harper

O'Dwyer

HF

Warren

Still

McKinley

F

Gleeson

Daw

Martiniello

R

Pedersen

Harding

Ross

Int

S. Kennedy

Prismall

Ruggles*

 

Sodomaco

Sharp

Sullivan

 

Lunardi

Mangan

Dickson

Frankston vs. Sandringham
Sunday 10th April
Frankston Oval at 2:00 PM

Frankston

B

Campisano

Thoolen

J. Miller

HB

M. Clark

W. Miller

Baguley

C

Marusic

Potts

Douglas

HF

Kennedy

Haretuku

L. Clark

F

Simpson

Gabriel

Doria

R

McCallum

Hockey

Bosward

Int

Greeley

McGrath

Bitters

 

Proctor

Clements

Mitchem

 

Crowe

Boland*

 

Sandringham

B

Ferguson

Walsh

Hallahan

HB

Eddy

Simpkin

Lynch

C

Gallagher

Magner

Wade

HF

Ferraro

Siposs

Heyne

F

Andrews

Johnson

Lourey

R

Dore

Irving

McQualter

Int

Michaliades

Blake

Stapleton

 

Jetta*

Andreoli

Stanley

 

Winmar

C. Jones

Schneider

 

Koschitzke

Gamble

Smith

North Ballarat vs. Box Hill Hawks (Reserve Grade)
Saturday 9th April
Eureka Stadium at 10:10 AM 

North Ballarat 

B

Suban

Barber

Brayshaw

HB

Currie

Anderson

Linke

C

Towers

Giampaolo

Keeble

HF

Orr

Ross-Smith

Bell

F

Dobson

Curnow

Hughes

R

Dillon

Jones

Struth

Int

Jewell

Fitzgerald

McDermott

 

Lenehan

McMahon

Darmody

Emg

Phillips

Wiltshire

 

Box Hill Hawks

B

Neil

Van Unen

Thompson

HB

Cheney

T. Murphy

Guerra

C

Breust

Whitecross

X. Murphy

HF

Johns

Kennedy

Andrews

F

Phelps

Monkhorst

Wallace

R

Ralph

Sketcher

Nye

Int

D. Cooper

Bolton

J. Cooper

 

Allen

Wilsen

Carroll

 

Iliov

Tobin

Cassidy

Port Melbourne vs. Casey Scorpions (Reserve Grade)
Saturday 9th April
TEAC Oval at 11:00 AM

Port Melbourne

B

O'Sullivan

Noonan

Henderson

HB

Francis

Oakley

Thornton

C

Wall

Baird

Smith

HF

Scipione

Pitt

Sengstock

F

Mullins

Burstin

Allan

R

Martin

Woods

Purcell

Int

Dermott

Furey

Muling

 

O'Farrell

Lello

Gordon

 

C. Johnston

Free

Castricum

Casey Scorpions 

B

Tynan

Patti

Davis

HB

Gent

McNamara

Fevola

C

Collins

Bell

Bolton

HF

Pollard

Purves

Weekes

F

Petropoulos

Fitzpatrick

Howe

R

Cleven

Dowse

Allen

Int

Carew

Riseley

Dearaugo

 

Salton

Harrison

Corry

 

J. Costigan

Purdy

 

Northern Bullants vs. Werribee Tigers (Reserve Grade)
Saturday 9th April
Visy Park at 11:00 AM 

Northern Bullants

B

Carter

Gale

Wills

HB

Delbridge

Valladares

Carroll

C

Lincoln

Toman

Overman

HF

Kerr

McCarthy

Church

F

Dorman

Arrowsmith

Caspersz

R

Marchbank

Nesbitt

Bransgrove

Int

German

Byrne

Jenkins

 

Way

C. Gianfagna

Soncin

 

Biffin

Di Rago

Dufficy

Werribee Tigers 

B

S. Kennedy

Dickson

Saker

HB

Mangan

Halloran

Moloney

C

Treloar

SHARP

Sodomaco

HF

Perkins

Tighe

Mather

F

Priest

Allwright

Risol

R

Sullivan

Prismall

Lunardi

Int

McCormack

Paliouras

Magnabosco

 

Laracy

Harrison

Schroder

 

James

Davis

Caldow

Frankston vs. Sandringham (Reserve Grade)
Sunday 10th April
Frankston Oval at 11:00 AM 

Frankston

B

Wise

Beech

Barton

HB

Bateman

Appleford

Bitters

C

Collison

Proctor

Cole

HF

Clements

Crowe

Jaroszczuk

F

Stratton

West

Lean

R

McGrath

Mitchem

Greeley

Int

Morey

Cottrell

Anwyl

 

Uzarevic

Schepis

Elton

 

Bywater

Chin

Bleeker

 

Hayes

Hughes

 

Sandringham

B

Fleming

Plostins

Waller

HB

McBain

Orr

Smith-Cameron

C

Curren

De Blecourt

Grant

HF

Barnes

McMahon

Meehan

F

Newton

Boland

Rist

R

D. Jones

Fermanis

Crocker

Int

Bowles

Quick

Bruin

 

Andreoli

Siakavelis

Mavric

 

Michaliades

Stapleton

 

 




Comments

Comment Guidelines: The SportsTG Network is made up of players, families and passionate sports followers like you who have a strong opinion about sport. That's great - we want you to have your say and share your thoughts with the world. However, we have a few rules that you must follow to keep it fun for all. Please don't be rude, abusive, swear or vilify others. Apart from some pretty serious sport sanctions, we also can ban you and report you if things get out of hand. So play fair and have fun, and thanks for your contribution.