Event 33  Women 200 LC Meter Butterfly

     SPGR: 2:25.92 R 6/1999  Diane Bui - Duyet        NEW CALEDONIA

    Name                   Team            Seed Time   Prelim Time

Preliminaries

  1 Lacken Malateste       Tahiti             2:36.59    2:40.91
  2 Marie-Michelle Horn    New Caledonia      2:37.98    2:44.14
  3 Diane Bui-Duyet        New Caledonia      2:29.72    2:44.16
  4 Charlotte Robin        New Caledonia      2:40.05    2:45.50
  5 Tracy Ann Route        FSM                NT         2:47.35
  6 Raina Vongue           Tahiti             2:37.63    2:49.08
  7 Tamiko Winkfield       Northern Marianas  2:48.92    2:55.89
  8 Krystle Babao          Papua New Guinea   2:49.46    2:56.10
  9 Melissa Coleman        Northern Marianas  2:59.16    2:56.94
 10 Raewyn Simpson         Team Fiji          3:05.00    3:09.29
 11 Jolyn Buadromo         Team Fiji          3:10.00    3:18.04


Event 34  Men 200 LC Meter IM

     SPGR: 2:08.24 R 6/1999  Diane Bui - Duyet        NEW CALEDONIA

    Name                   Team            Seed Time   Prelim Time

Preliminaries

  1 Olivier Saminadin      New Caledonia      2:06.43    2:17.66
  2 Dean Palacios          Northern Marianas  2:18.63    2:18.64
  3 Rainui Teriipaia       Tahiti             2:15.10    2:18.78
  4 Xavier Boulet          New Caledonia      2:21.25    2:20.93
  5 Sebastien Tailhan      New Caledonia      2:20.36    2:21.03
  6 David Palacios         Northern Marianas  2:24.93    2:21.39
  7 Ryan Pini              Papua New Guinea   2:14.38    2:22.24
  8 Daniel O'Keeffe        Guam               2:20.53    2:22.44
  9 Sean Chow              Team Fiji          2:23.45    2:24.22
 10 Connor Keith           Guam               2:33.21    2:27.15
 11 Jean - Marie Guyvet    Tahiti             2:44.70    2:28.24
 12 Chad Miller            Team Fiji          2:22.13    2:30.10
 13 Temano Oliver          Tahiti             2:23.44    2:30.62
 14 John Miller            Team Fiji          2:31.90    2:33.69
 15 Leo Biggs              Papua New Guinea   2:16.64    2:34.01
 16 Celestino Aguon        Guam               2:40.09    2:34.78


Event 35  Women 50 LC Meter Freestyle

     SPGR: 26.92 R 6/1999  Caroline Pickering       FIJI

    Name                   Team            Seed Time   Prelim Time

Preliminaries

  1 Caroline Pickering     Team Fiji           26.27       26.97
  2 Anna - Liza Mopio      Papua New Guinea    27.58       27.53
  3 Manina Tehei           New Caledonia       28.77       28.08
  4 Florence Alaux         New Caledonia       27.94       28.40
  5 Marie Simon            New Caledonia       28.02       28.77
  6 Vaea Sichan            Tahiti              30.90       29.77
  7 Nina Mosley            Northern Marianas   30.03       29.96
  8 Rachel Ah Koy          Team Fiji           28.19       30.04
  9 Tamiko Winkfield       Northern Marianas   29.68       30.11
 10 Nancy Lau              Tahiti              29.62       30.28
 11 Vuki Kuinikoro         Team Fiji           30.75       30.29
 12 Tracy Ann Route        FSM                 31.25       30.65
 13 Krystle Babao          Papua New Guinea    30.11       30.94
 14 Gina Tobin             FSM                 32.00       31.12
 15 Rachel Lannen          Guam                30.15       31.41
 16 Raina Vongue           Tahiti              29.30       31.56
 17 Nicole Ellsworth       Papua New Guinea    31.72       31.64
 18 Elize Taua             Samoa               30.00       32.21
 19 Minerva Cabrera        Northern Marianas   31.02       32.33
 20 Evelyn Otto            Team Palau             NT       35.00


Event 37  Women 200 LC Meter Backstroke

     SPGR: 2:27.67 R 9/1991  Diane Lacombe            TAHITI

    Name                   Team            Seed Time   PRelim Time

Preliminaries

  1 Delphine Bui-Duyet     New Caledonia      2:39.22    2:34.35
  2 Margaux Boyd           New Caledonia      2:34.07    2:35.34
  3 Caroline Pickering     Team Fiji          2:28.36    2:41.92
  4 Lacken Malateste       Tahiti             2:40.14    2:45.18
  5 Diane Bui-Duyet        New Caledonia      2:35.00    2:48.39
  6 Krystle Babao          Papua New Guinea   2:39.67    2:48.94
  7 Nancy Lau              Tahiti             2:43.29    2:49.38
  8 Jade Lee               Team Fiji          2:55.00    2:50.13
  9 Nina Mosley            Northern Marianas  2:57.02    2:52.45
 10 Jodie Barratt          Team Fiji          2:53.02    2:52.63
 11 Melissa Coleman        Northern Marianas  3:07.87    3:09.83