Bayside FA representative squads

Congratulations to the players chosen for the Bayside FA representative squads for the VIFA tournament. The VIFA tournament starts on Saturday 7 October 2017 at Casey Comets FC, Comets Stadium, O'Tooles Road, Cranbourne.

For those that don't know, the Victorian Independent Football Associations (VIFA) tournament brings together representative teams from the Bayside FA, Churches League, Chinese League and Vic Soccer to play in an annual tournament.

The Bayside FA representative squads are as follows:

BFA Men's open age Representative SquadCoach: Andy Cook
Asst Coach: Pat Dillon
Players:
Alastair McNair (Bayswater Strikers)
Jordan Stewart (Bayswater Strikers)
Kingsley Nwankwo (Bayswater Strikers)
Michael Pawson (Bayswater Strikers)
Dale Malone (Boronia)
Awal Kassim (Dandenong Tigers)
Chaiwat (James) Kothong [GK] (Dandenong Tigers)
Mohammed Ibrahim (Dandenong Tigers)
Najeeb Ali (Dandenong Tigers)
Blake Hicks (Rosebud)
Chris Parry (Rosebud)
Adam McKenzie [GK] (Seaford)
Connor Carson (Seaford)
Conor McFall (Seaford)
Mark Larner (Seaford)
Michael Bennett (Seaford)
Luke Carvell (TOPSA)
Rhys McDonagh (TOPSA)Kick off times for group games are: 10AM, 12AM & 2PM
Final at 4PMBFA Over 35s Representative SquadCoach: Steve Keenan
Manager: Clayton Lee
Players:
Steve Keenan (Peninsula Celebrities)
Arge Papasoulis (Chelsea)
Marc Lovelady (Casey Comets)
Mick Conway (Seaford Legends)
Aziz Abdulai (Seaford Vets)
John McAulley (Seaford Vets)
Brad Zealley (Doveton)
Richard Higgin (Peninsula Celebrities)
Ryan Lee (Peninsula Celebrities)
Fikret Korkaric (Peninsula Celebrities)
Paul Williams (Peninsula Celebrities)
Marsel Terzic (Peninsula Celebrities)One game only – Final at 11AM against VicSoccerBFA Women's Representative SquadCoach: Gordon Charteris
Players:
Emilia Osterberg (TOPSA)
Sally Radnell (TOPSA)
Bianca Scarola (Mornington)
Angelica Tourneur (Endeavour Hills Fire)
Jackie Crawford (Endeavour Hills Fire)
Alexia Le Millour (Endeavour Hills Fire)
Stacey Fong-To (Endeavour Hills Fire)
Samantha Sumsion (Bayswater Strikers)
Rotha Vinh (Phoenix) (Bayswater Strikers)
Jo Fitopoulos (Bayswater Strikers)
Laura Croft (Bayswater Strikers)
Veronica Castro (Bayswater Strikers)
Kat Schmidt (Rosebud)
Mel Osorio (Rosebud)
Jess Beddows (Rosebud)
Deb Scholelfield (Rosebud)
Sarsha Horne (Rosebud)
Jacinta Dortmans (Somerville Eagles)
Megan Easton (Somerville Eagles)Kick off times for group games are: 9AM, 11AM & 1PM
Final kicks off at 3PM

Club Links - Navbar

Choose a Club