Sprint Winners

  Division 35-40

Division 45

 Division 50 Division 55   Division 60 Division Women's 30  Division Women's 38
2017  Matt Edgeworth - QLD Elio Doria  VC  David Jeffrey - VM  Ian McKie - VC  Peter Langdon - VC  Christine Green - BD Kristie Mackay  - NSW
 
  Division 35-40

Division 45

Division 50 Division 55 Division 60    
2016

Dan Nimmo - QLD

Hayden Wilson - Black Ducks Darren Handley - QLD Alan Williams - TAS Paul Duggan - VM    
 
 

Superules
(35-40)

100 metres

Masters
(40-45)

75 metres
Seniors
(45-50)

75 metres
SuperSeniors (50-55)
75 metres
Veterans (55+)
75 metres
Legends
(60+)

75 metres
 
2015

Mark Nichols

(TAS)

Stephen Jaeger

 (QLD)

Chris Doherty

(QLD)

Michael Gaffney

(TAS)

Ian Blakey

(SA)

 
2014 Dan Nimmo (QLD) Andy Petheridge (QLD) Rob Italia (VIC M) James O'Neil (TAS) Michael Gaffney (TAS) Chris Lyndon (NT)  
2013 Adam McDougall (NT) Andy Pethybridge (QLD) Gary Fuss (VC) Paul White (QLD) Ross Wall (SA) Chris Lyndon (NT)  
2012 Michael Newcombe (QLD) Jamie Bramble (VIC C) Doug Ward (QLD) Brett Morris (SA) Mark Petalus (VIC M) Allan McCarragher (VIC M)  
2011 Stuart Hicks (VC) Jimmy Boudsingkhone(VM) Darren Handley (QLD) Graham Harris (SA) Joe Collella (VM) Bob Morcom (SA)  
2010 Stuart Hinks (VC) Jimmy Boudsingkhone(VM) Ricky Norquay (TAS) Graham Harris (SA) John Lamb (ACT)    
2009 Michael Inglese (VM) Chris Allman (QLD) Darren Handley (QLD) Mark Petalas (VM) Chris Lyndon (NT)    
2008 Danny Gafa (VC) Peter Vaughan (VM) Graham Harris (SA) Mark Petalas (VM) John Lamb (ACT)    
2007 Wayne McNamara (WA) Andrew Kohlvusch (NSW) Graham Harris (SA) Mark Petalas (VM) John Lamb (ACT)    
2006 Peter Vaughan (VM) Ricky Norquay (TAS) Graham Harris (SA) Noel Waterman (QLD) John Lamb (ACT)    
2005 Chris Hogan (TAS) Doug Ward (QLD) Graham Harris (SA) Robert Dawson (SA)      
2004 Peter Vaughan (VM) Graham Harris (SA) Ross Wall (SA) Chris Lyndon (NT)      
2003 Rod Gillette (VM) Graham Harris (SA) Robert Dawson (SA) Bruce Cornish (NSW)      
2002 Tim Adams (WA) Ricky Holt (ACT) Mick Brown (VM) Barry Edwards (TAS)      
2001 Dennis Selvidge (VM) Paul Reball (QLD) Alan Sculthorpe (TAS) Barry Edwards (TAS)      
2000 Dennis Selvidge (VM) Ralph Hopstee (WA) Alan Sculthorpe (TAS)        
1999 Paul Reball (QLD) Mick Brown (VC) Alan Sculthorpe (TAS)        
1998 Paul Reball (QLD) Steve Clark (TAS) Ric Svanberg (QLD)        
1997 Lau Demaria (VM) Noel Emzin (QLD) Joe Tassone (WA)        
1996 Paul Reball (QLD) Bruce Tschirpig (WA) Alan Morris (NSW)        
1995 Tony Marinelli (VC) Noel Emzin (QLD) Russel Brewer (QLD)        
1994 Hayden Karutz (SA) P.Marks (VM)          
1993 Hayden Karutz (SA) Tich Edwards (TAS)          
1992 Neol Emzin (QLD) Roley Daw (WA)          
1991 T.Hefferman (TAS) Roley Daw (WA)          
1990 Charlie Ardonetto (VC) John Davies (Umpire)          
1989 Peter Lloyd (TAS) Roley Daw (WA)          
1988 Gary Moat (VM) Roley Daw (WA)          
1987 Warwick Heathcote (QLD) Tich Edwards (TAS)          
1986 Peter Van Helden (WA) Tich Edwards (TAS)          

YouTube