Reserves "B & F"

 Year  Winner:

Votes

 1948  Bernie Harty (Watchem-Corack)  
 1949  Bernie Harty (Watchem-Corack)   
 1950  Kevin Porter (Donald)   
 1951  Alec. Shearer (Donald)   
 1952  Allan Dunstan (L.C.L.)   
 1953  D. English (Watchem-Corack) 

13

   Ian Aston (St Arnaud) 

13

 1954  Ron Bell (Birchip) 

10

 1955  R. Sutton (Boort)

23

 1956  L. Jones (Boort) 

14

 1957  J. Mayberry (Boort) 

14

 1958  K. May (St Arnaud)

25

 1959  J. Storey (Wycheproof)   
 1960  J. Postlethwaite (St Arnaud) 

16

 1961  Alan Matheson (Narraport)   
 1962  Eddie Kick (Donald) 

20

 1963  C. Andrews (Wedderburn) 

19

 1964  J. Connelly (Wedderburn)   
 1965  J. Mayberry (Boort) 

12

 1966  K. Matheson (Wycheproof-Narraport)   
 1967  W. Kelly (Wycheproof-Narraport) 

12

 1968  Ian Jackson (Wedderburn)   
 1969  H. Mitchell (Birchip)

13

 1970  Kevin Connelly (Birchip) 

13

 1971  Doug Mitchell (Birchip) 

13

 1972  Graeme Johnson (St Arnaud) 

13

 1973  T. Davis (Boort)  
 1974  ** Peter Vallance (Watchem-Corack) 

16

 1975  Ross Loats (Donald) 

19

 1976  Frank Scarce (St Arnaud)

15

 1977  Barry Andrews (Wedderburn)

15

 1978  Kelvin Adamson (Donald) .    
 1979  Les Wilson (Birchip)

23

 1980  Kevin Ward (St Arnaud)

16

 1981  Greg McNally (St Arnaud)

18

 1982  Colin Franklin (Donald) 

14

 1983  Shane O'Donnell (Charlton)

11

   Royce Ross (Wedderburn)

11

   Carron Bourke (Watchem-Corack)

11

 1984  Bruce Campbell (Watchem-Corack)     
   John Lovell (St Arnaud)    
 1985  Rod Stevenson (Charlton) 

17

 1986  Bruce Campbell (Watchem-Corack)     
 1987  Bruce Campbell (Watchem-Corack)

22

 1988  Tony Stephenson (Donald)

14

 1989  Tom Turner (Wycheproof-Narraport)

17

 1990  Trevor Bell (Birchip) 

15

 1991  Danny Arnold (Wycheproof-Narraport) 

23

 1992  Trevor Bell (Birchip) 

23

 1993  Tony Meade (St Arnaud)

20

 1994  Kerrin Griffiths (Donald) 

22

 1995  Stephen Boyle (Boort) 

28

 1996  Stephen Boyle (Boort)

22

 1997  David Weaver (Boort)

17

 1998  Tim Hewitt (St Arnaud)

24

 1999  Rob Grundy (Leitchville-Gunbower) 

24

   Julian Storey (Charlton)

24

 2000  Alan Bish (Wycheproof-Narraport) 

26

 2001  Mark O'Shea (Leitchville-Gunbower)

20

 2002  Andrew Harris (Charlton) 

13

 2003  Alan Bish (Wycheproof-Narraport) 

21

 2004  Alan Last (Wedderburn)

16

 2005  Tim Lockhart (Wedderburn) 

20

 2006  Andrew Lee (Birchip-Watchem) 

17

 2007  Jim Sheahan (Birchip-Watchem)

21

 2008  Heath Griffith (Donald) 

15

 2009  Leigh Funcke (Donald)

15

 2010  Geoff Berry (Donald)

18 

 2011  Chris Duffy (Wycheproof-Narraport) 22
 2012  Wayne Maxted (Boort) 20
 2013  Beau Knight (St Arnaud) 22
 2014  Zach Notting(St Arnaud) 18 
 2015  Andrew Brett  (Wedderburn 24
 2016  Dion Hawkes  (Donald) 19 
   Nathan Gooding (Boort) 19

** In 1974 Peter Vallance (Watchem-Corack) won on a count-back from L. Mulquiny (Charlton)

 Home

Goldacres - Major Sponsor

Ladder - Seniors

2017 Seniors
POS TEAM % Won
1 Wycheproof-Narraport 100.00
2 Birchip-Watchem 100.00
3 Donald 50.00
4 Sea Lake Nandaly Tigers 50.00
5 Boort 50.00
6 Wedderburn 50.00
7 St. Arnaud 0.00
8 Charlton 0.00

Ladder - Reserves

2017 Reserves
POS TEAM % Won
1 Wedderburn 100.00
2 Boort 100.00
3 Wycheproof Narraport 100.00
4 Sea Lake Nandaly Tigers 50.00
5 Birchip Watchem 50.00
6 St Arnaud 0.00
7 Donald 0.00
8 Charlton 0.00

Ladder - Under 16s

2017 Under 16's
POS TEAM % Won
1 Donald 100.00
2 St Arnaud 100.00
3 Birchip-Watchem 100.00
4 Charlton 0.00
5 Sea Lake Nandaly Tigers 0.00
6 Wedderburn 0.00
7 Boort 0.00
8 Wycheproof-Narraport 0.00

Ladder - Under 13s

2017 Under 13's
POS TEAM % Won
1 Charlton 100.00
2 Donald 100.00
3 Sea Lake Nandaly Tigers 100.00
4 Birchip-Watchem 50.00
5 St Arnaud 50.00
6 Boort 0.00
7 Wedderburn 0.00
8 Wycheproof-Narraport 0.00