Awards - 2015

Special Awards

HSA Club Championship - Yerrinbool-Bargo

HSA Fair Play Award - Mittagong

HSA Service Award - Cathie Campbell, Mark Johnson, Scott McKeown

HSA Referee of the Year - Dave Noble

 

Senior Competition

All Age Men Premier League:-

Minor Premiers - Hill Top

Grand Final Winner - Moss Vale

Runner Up - Yerrinbool-Bargo

Player of the Year - John Friedewald

Golden Boot - Daniel Aliffi

Golden Gloves - Keegan Lee

Darryl Kill Memorial Trophy - Yerrinbool-Bargo

 

All Age Women Premier League:-

Minor Premiers - Yerrinbool-Bargo G

Grand Final Winner - Yerrinbool-Bargo G

Runner Up - Moss Vale R

Player of the Year - Sarah Rech

Golden Boot - Sarah Rech

Golden Gloves - Kelsea Moore

Noelene Munro Cup - Moss Vale R

 

All Age Men Reserve Grade:-

Minor Premiers - Mittagong

Grand Final Winner - Mittagong

Runner Up - Yerrinbool-Bargo G

Player of the Year - Scott Hilliard

Golden Boot - Kyle Smith

Golden Gloves - Adam French

Liberale Trophy - Mittagong

 

All Age Women Reserve Grade:-

Minor Premiers - n/a

Grand Final Winner - Crookwell

Runner Up - Moss Vale B

Player of the Year - Alyssa McMahon

Golden Boot - Alyssa McMahon

Golden Gloves - Tabitha Will

 

All Age Men Third Grade:-

Minor Premiers - Yerrinbool-Bargo

Grand Final Winner - Yerrinbool-Bargo

Runner Up - Robertson-Burrawang

Player of the Year - Axel Friedrich, Paul Halloran

Golden Boot - Edward Capel, Axel Friedrich, Paul Halloran

Golden Gloves - Lindsay McDonald

George Auld Cup - Yerrinbool-Bargo

 

All Age Men Youth Grade:-

Minor Premiers - Crookwell

Grand Final Winner - Crookwell

Runner Up - Moss Vale

Player of the Year - Reece Cole

Golden Boot - Lachlan Lewin, Luke O'Brien

Golden Gloves - Samuel Kent

HSA Cup - Chevalier B

 

Junior Competition

Under 15s:-

Minor Premiers - Bundanoon

Grand Final Winner - Hill Top

Runner Up - Bundanoon

Jan Plain Cup - Hill Top

 

Under 13s:-

Minor Premiers - Yerrinbool-Bargo G

Grand Final Winner Div 1 - Yerrinbool-Bargo G

Runner Up Div 1 - Moss Vale R

Grand Final Winner Div 2 - Robertson-Burrawang G

Runner Up Div 2 - Hill Top

Antony Liberale Memorial Trophy - Yerrinbool-Bargo G

 

Under 11s:-

Michael Sant Cup - Bowral

 

Under 10s:-

Beryl Fitzgerald Memorial Cup - Exeter

 

 

 

 

 

 

 

Photo Gallery

YouTube