Award
|
Winner
|
Under 12s Division 2
|
|
Best & Fairest
|
Coomera - Jye Kelly
|
1st Runner Up Best & Fairest
|
Labrador - Alby Jones
|
Equal 2nd Runner Up Best & Fairest
Equal 2nd Runner Up Best & Fairest
|
Labrador - Brady Mackie
Surfers Paradise - Jakeb Shanley
|
|
|
Under 12s Division 1
|
|
Best & Fairest
|
Southport - Anthony Djurovitch
|
1st Runner Up Best & Fairest
|
PBC - Jake Burrows
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Burleigh - Jacob Dawson
|
|
|
Under 14s Division 2
|
|
Best & Fairest
|
Pacific Pines - Joel Baxter
|
Equal 1st Runner Up Best & Fairest
Equal 1st Runner Up Best & Fairest
|
Carrara - Lachlan Cummins
Southport - Mitchell Gourlay
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Surfers Paradise - Callum Holmberg
|
|
|
Under 14s Division 1
|
|
Best & Fairest
|
Labrador - Dyson Budarick
|
1st Runner Up Best & Fairest
|
Southport - Ethan Fava
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Broadbeach - Jack Mitchell
|
|
|
Under 16s Division 2
|
|
Best & Fairest
|
Carrara - Dale Maden
|
Equal 1st Runner Up Best & Fairest
Equal 1st Runner Up Best & Fairest
|
Surfers Paradise - Joshua Wood
Coomera - Rhys Truscott
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Carrara - Dylan Young
|
|
|
Under 16s Division 1
|
|
Best & Fairest
|
Southport - Jason Kish
|
1st Runner Up Best & Fairest
|
PBC - Shaun Wilson
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Broadbeach - Jarrod Coombs
|
|
|
Girls Comp
|
|
Best & Fairest
|
Carrara - Romy Bryant
|
1st Runner Up Best & Fairest
|
Carrara - Montanna Dove
|
2nd Runner Up Best & Fairest
|
Carrara - Jordan Membrey
|
|
|
Player of the Year
|
Labrador - Dyson Budarick
|
|
|
Club of the Year
|
Carrara
|
|
|
Coach of the Year – Auskick
|
Coomera - Nick Adams
|
|
|
Coach of the Year – Junior
|
Broadbeach - Darren Lambert
|
|
|
Coach of the Year – Youth
|
Tweed Coolangatta - Ian Fraser
|
|
|
Umpire Development Award – Junior
|
Labrador - Riley Watters
|
|
|
Umpire Development Award – Youth
|
Lincoln Jones
|
|
|
Junior Club Volunteer of the Year
|
Coomera - Wayne Johnstone
|
|
|
150 Game Medallions x 18
|
Sam Dick – Broadbeach
Lincoln Jones – Broadbeach
Lachlan Kern – Broadbeach
Nicky Richards – Broadbeach
Travis Stinson – Broadbeach
Taylor Sauer - Broadbeach
Dylan Lancaster – Burleigh
|
|
Samuel Baker – Carrara
|
|
Matthew Pellin – Coomera
|
|
Mitchell Mills – Labrador
|
|
Reid Sellars – PBC
|
|
Casey Phillips – Southport
|
|
Zane Smith – Southport
|
|
Joel Foster – Surfers Paradise
|
|
Harrison Fraser – Surfers Paradise
Bailey Fraser – Tweed Coolangatta
Lachlan McLeod – Tweed Coolangatta*
|
|
|
200 Game Medallions x 3
|
Corey Bedford - Broadbeach
Zac Jorgensen – Labrador
|
|
Taylor Barr – Surfers Paradise
|