2010 Capital Tables

2010 Men's League Tables

LOTTO CENTRAL LEAGUE:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic                    18 16  1  1  68  26  49
Miramar Rangers       18 15  0  3  60  21  45
Wairarapa United      18 11  1  6  41  28  34
Petone                     18  8  2  8  38  38  26
Lower Hutt City          18  7  2  9  37  43  23
Western Suburbs       18  7  1 10  28  37  22
Napier City Rovers     18  7  0 11  40  44  21
Tawa                        18  5  2 11  27  51  17
Palm Nth Marist         18  4  4 10  25  48  16
Team Taranaki          18  2  3 13  25  53   9

INTER-FEDERATION PLAY OFF:
Maycenvale            3    Upper Hutt City       0

INTER-FEDERATION PLAY OFF:
Upper Hutt City       1    Maycenvale            4
Maycenvale won 7-1 on Aggregate

MENS CENTRAL LEAGUE PLAY OFF:
Maycenvale            1    Team Taranaki         0

MENS CENTRAL LEAGUE PLAY OFF:
Team Taranaki         0    Maycenvale            4
Maycenvale won 5-0 on Aggregate

2010 O'Brien Shield

MONDAY 5 APRIL
Olympic               7    Petone                2

SUNDAY 18 APRIL
Olympic               3    Miramar Rangers       6

SATURDAY 24 APRIL
Miramar Rangers       2    Tawa                  1

SATURDAY 8 MAY
Miramar Rangers       2    Team Taranaki         1

SATURDAY 22 MAY
Miramar Rangers       7    Lower Hutt City       0

SATURDAY 26 JUNE
Miramar Rangers       0    Olympic               3

SUNDAY 11 JULY
Olympic               3    Tawa                  2

SUNDAY 8 AUGUST:
Olympic               7    Team Taranaki         1

SATURDAY 28 AUGUST:
Olympic               4    Lower Hutt City       1

FOOTBALL CENTRAL PREMIER LEAGUE:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
Upper Hutt City        18 14  1  3  43  16  43
Wellington United     18 10  4  4  55  24  34
Waterside Karori       18 10  4  4  41  27  34
Stop Out                  18 10  2  6  48  29  32
Miramar Rangers       18  9  2  7  37  25  29
Island Bay United      18  8  2  8  29  33  26
Marist                      18  7  2  9  28  29  23
Western Suburbs       18  6  2 10  31  56  20
Kapiti Coast United    18  4  2 12  36  54  14
Naenae                    18  1  1 16  16  71   4

CAP PREMIER CAP 1 PLAY OFF:
Kapiti Coast Utd      2    Olympic               3

CAPITAL 1:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainuiomata           18 13  2  3  43  25  41
Olympic                   18 12  3  3  69  25  39
Karori Dreamers       17  9  3  5  42  35  30
Lower Hutt City          18  8  4  6  44  37  28
Miramar Rangers       18  8  4  6  43  49  28
North Wellington        18  8  2  8  38  31  26
Wellington United      18  7  5  6  30  24  26
Petone                     18  3  5 10  16  35  14
Island Bay United      17  2  4 11  22  46  10
Brooklyn Northern      18  1  4 13  14  54   7

CAP 1/2 PLAY OFF:
Brooklyn Northern     0    University 1st XI     0
Brooklyn won 5-3 on penalties

CAPITAL 2:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wellington United     18 12  4  2  35  15  40
University 1st XI       18 10  6  2  31  14  36
Tawa A                    18 11  2  5  49  24  35
Stop Out                  18  8  4  6  28  23  28
Uni Gossies              18  5  6  7  27  36  21
Upper Hutt City         18  6  3  9  27  38  21
Olympic                   18  6  2 10  30  37  20
Tawa B                    18  5  5  8  22  34  20
Marist                      18  5  4  9  24  30  19
Karori Vistas             18  2  4 12  22  44  10

CAPITAL 3:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun                  18 12  2  4  42  21  38
Waikanae               18 10  3  5  41  28  33
Island Bay              18  8  4  6  24  29  28
Lower Hutt City        18  6  9  3  27  27  27
Petone                    18  7  5  6  31  27  26
Douglas Villa            18  7  4  7  38  31  25
Kapiti Coast United   18  6  6  6  28  23  24
North Wellington      18  6  2 10  25  36  20
Karori Cougars         18  2  9  7  19  27  15
Brooklyn Northern     18  2  4 12  15  41  10

CAPITAL 4:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
LH Ancient Ones       18 15  1  2  55  18  46
Petone Armanis        18 14  2  2  60  25  44
Island Bay HHH        18  9  4  5  33  28  31
Uni Scarfies              18  8  2  8  41  42  26
Wainuiomata           18  8  1  9  30  33  25
Wairarapa United      18  6  3  9  46  45  21
Island Bay United     18  6  3  9  44  48  21
Naenae                    18  5  6  7  28  33  21
Stokes Valley            18  4  3 11  33  79  15
Eastbourne               18  1  3 14  26  45   6

CAPITAL 5:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Devilz                18 15  0  3  73  16  45
Island Bay Massey      18  9  5  4  32  28  32
Brooklyn Northern       18  8  5  5  47  35  29
Karori Sealords          18  9  2  7  40  34  29
Upper Hutt City          18  8  4  6  46  32  28
Upper Hutt RJ's          18  7  5  6  50  36  26
Wgtn United Arms      18  7  2  9  30  43  23
North Wellington        18  7  1 10  41  45  22
Miramar Rangers       18  3  2 13  34  74  11
Marist Inter               18  3  2 13  28  78  11

CAPITAL 6:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Marist Town               14 10  3  1  48  20  33
Karori Magpies           14 10  2  2  61  22  32
Wainui Undertakers    14  9  2  3  36  22  29
North Wellington         14  7  4  3  47  30  25
Lower Hutt Sangham    14  6  1  7  45  48  19
BNU Pilsner                 14  3  3  8  31  33  12
Petone Chicago           14  2  3  9  21  44   9
Miramar Rangers         14  0  0 14  13  83   0

CAPITAL 6 CUP FINAL:
Marist Town           3    Karori Magpies        1

CAPITAL 6 GOLD:
                                  P  W  D  L  GF  GA  Pts
Marist Town                  3  2  0  1  10   6   6
North Wellington           3  2  0  1  11   8   6
Petone Chicago            3  2  0  1   4   7   6
Lower Hutt Sangham     3  0  0  3   5   9   0

CAPITAL 6 BLACK:
                                  P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Magpies              3  3  0  0  14   4   9
Wainui Undertakers       3  2  0  1  12   6   6
BNU Pilsner                   3  1  0  2   6   9   3
Miramar Rangers           3  0  0  3   2  15   0

CAPITAL 7:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
University 4th XI     14  9  2  3  34  26  29
Uni Stallions           14  7  5  2  32  21  26
Marist Cobras         14  7  4  3  38  28  25
Lower Hutt City       14  6  3  5  42  37  21
Wgtn United Elite    14  5  3  6  30  33  18
Nth Wgtn Varsity     14  4  5  5  31  29  17
Uni Raiders           14  4  0 10  23  45  12
SV Killer Bees        14  2  2 10  31  42   8

CAPITAL 7 CUP FINAL: 
Uni Raiders           2    Nth Wgtn Varsity      3

CAPITAL 7 GOLD:
                            P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Raiders            3  3  0  0   9   4   9
Marist Cobras          3  2  0  1   9   6   6
University 4th XI      3  1  0  2   5   7   3
SV Killer Bees         3  0  0  3   4  10   0

CAPITAL 7 BLACK:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
Nth Wgtn Varsity       3  3  0  0  13   6   9
Uni Stallions             3  2  0  1   8   6   6
Lower Hutt City         3  1  0  2  11  14   3
Wgtn United Elite      3  0  0  3   8  14   0

CAPITAL 8:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs       14 13  1  0  83  15  40
Naenae Hypocrites     14  8  2  4  43  21  26
Olympic                     14  8  2  4  32  12  26
Tawa Saintz               14  5  5  4  30  22  20
Marist Skins               14  5  4  5  25  19  19
Petone Dreamers       14  3  2  9  15  43  11
Karori Aces                14  2  3  9  21  65   9
Wgtn Utd Terrace      14  1  3 10   8  60   6

CAPITAL 8 CUP FINAL:
Tawa Saintz           0    Olympic               3

CAPITAL 8 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Saintz            3  3  0  0   9   2   9
Western Suburbs        3  2  0  1  11   6   6
Marist Skins           3  0  1  2   4   8   1
Petone Dreamers        3  0  1  2   3  11   1

CAPITAL 8 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic                3  3  0  0  15   2   9
Naenae Hypocrites      3  2  0  1   9   3   6
Karori Aces            3  1  0  2   5  16   3
Wgtn Utd Terrace       3  0  0  3   3  11   0

CAPITAL 9:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa AC United        14 13  0  1  48  13  39
Stop Out              14 10  1  3  44  20  31
Upper Hutt Saints     14  9  1  4  45  31  28
Wgtn Utd Legends      14  7  1  6  40  26  22
Tawa Bears            14  7  0  7  35  30  21
Seatoun Gulls         14  5  1  8  23  43  16
Wgtn Utd Salmon       14  2  1 11  20  50   7
Petone Stewsmums      14  0  1 13  11  53   1

CAPITAL 9 CUP FINAL:
Wgtn Utd Legends      1    Tawa AC United        0

CAPITAL 9 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wgtn Utd Legends       3  2  1  0  10   2   7
Stop Out               3  1  2  0   6   3   5
Seatoun Gulls          3  1  1  1   7   9   4
Petone Stewsmums       3  0  0  3   0   9   0

CAPITAL 9 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa AC United         3  2  1  0  11   3   7
Upper Hutt Saints      3  2  0  1   6   5   6
Wgtn Utd Salmon        3  1  0  2   6  12   3
Tawa Bears             3  0  1  2   4   7   1

CAPITAL 10:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Beavers           14 10  2  2  51  16  32
Petone Chuggers       14  9  4  1  34  12  31
Brooklyn Northern     14  5  6  3  30  25  21
Naenae Speights       14  6  3  5  28  25  21
Karori Rovers
        14  5  1  8  24  40  16
Nth Wgtn Victory      14  4  1  9  21  36  13
Island Bay JJs        14  4  1  9  26  45  13
IBU The Reds          14  4  0 10  24  39  12

CAPITAL 10 CUP FINAL:
Uni Beavers           7    Island Bay JJs  3

CAPITAL 10 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Beavers            3  3  0  0  16   2   9
Nth Wgtn Victory       3  2  0  1   6  11   6
Brooklyn Northern      3  1  0  2   4   7   3
Karori Rovers          3  0  0  3   4  10   0

CAPITAL 10 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Island Bay JJs         3  1  2  0  10   7   5
Naenae Speights        3  1  2  0   4   2   5
Petone Chuggers        3  1  1  1   8   6   4
IBU The Reds           3  0  1  2   3  10   1

CAPITAL 11:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic TFTs          14 11  3  0  45   8  36
Karori Tonners        14  9  4  1  41  20  31
Stop Out              14  8  2  4  46  45  26
Karori Stags          14  6  2  6  51  38  20
Uni Rangers           14  3  4  7  26  42  13
UH Marauders          14  3  3  8  32  40  12
Nth Wgtn Phat Boys    14  2  3  9  23  45   9
Brooklyn Northern     14  2  3  9  19  45   9

CAPITAL 11 CUP FINAL:
Stop Out              1    Karori Tonners        2

CAPITAL 11 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out               3  3  0  0  12   6   9
Karori Stags           3  2  0  1  14   9   6
Olympic TFTs           3  1  0  2   6   7   3
Brooklyn Northern      3  0  0  3   5  15   0

CAPITAL 11 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Tonners         3  3  0  0  14   0   9
Nth Wgtn Phat Boys     3  1  0  2   7  10   3
UH Marauders           3  1  0  2   6  10   3
Uni Rangers            3  1  0  2   8  15   3

CAPITAL 12:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Meke           14 12  1  1  45  17  37
Uni Unicorns          14 10  1  3  50  27  31
Upper Hutt Army       14  6  3  5  30  27  21
Western Suburbs       14  5  2  7  36  45  17
Petone Stonecutters   14  5  1  8  33  36  16
Lower Hutt SGs        14  4  3  7  22  28  15
LH Roundballs         14  3  4  7  21  27  13
Olympic               14  3  1 10  23  53  10

CAPITAL 12 CUP FINAL:
Western Suburbs       3    Karori Meke           7

CAPITAL 12 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs        3  2  1  0   9   5   7
Upper Hutt Army        3  2  0  1   9   4   6
Lower Hutt SGs         3  1  0  2   3  10   3
Olympic                3  0  1  2   2   4   1

CAPITAL 12 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Meke            3  2  0  1  12   4   6
Petone Stonecutters    3  2  0  1   7   6   6
LH Roundballs          3  1  0  2   3   4   3
Uni Unicorns           3  1  0  2   5  13   3

CAPITAL 13:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
LH Ballkickers        14 11  1  2  59  17  34
Seatoun               14 10  1  3  46  20  31
Porirua City          14  9  3  2  43  13  30
Brooklyn Northern     14  6  2  6  20  29  20
Karori Irish          14  5  1  8  22  29  16
Uni Wanderers         14  5  1  8  17  56  16
University Brow       14  3  2  9  17  30  11
Karori Swifts         14  1  1 12  14  44   4

CAPITAL 13 CUP FINAL:
Seatoun               4    LH Ballkickers        0

CAPITAL 13 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun                3  3  0  0  23   3   9
Porirua City           3  1  1  1   8   6   4
University Brow        3  1  1  1   5   7   4
Uni Wanderers          3  0  0  3   1  21   0

CAPITAL 13 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
LH Ballkickers         3  3  0  0   9   2   9
Karori Irish           3  2  0  1   4   3   6
Karori Swifts          3  1  0  2   4   6   3
Brooklyn Northern      3  0  0  3   1   7   0

CAPITAL 14:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Kittenz        14 13  1  0  88  22  40
Uni Honey Badgers     14  9  1  4  51  37  28
Karori Stevedores     14  8  2  4  47  35  26
Island Bay Piglets    14  5  3  6  45  40  18
Marist Loaded         14  6  0  8  41  50  18
Stokes Valley CINA    14  3  4  7  33  50  13
Nth Wgtn Sinners      14  4  1  9  30  49  13
IBU Rampage           14  1  2 11  29  81   5

CAPITAL 14 CUP FINAL:
Island Bay Piglets    4    IBU Rampage          2

CAPITAL 14 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
IBU Rampage            3  2  0  1  14   7   6
Uni Honey Badgers      3  2  0  1  14   7   6
Stokes Valley CINA     3  2  0  1  12  12   6
Marist Loaded          3  0  0  3   5  19   0
(IBU Rampage beat Uni Honey Badgers in the Cup games)

CAPITAL 14 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Island Bay Piglets     3  2  1  0  22   9   7
Karori Kittenz         2  1  1  0   7   6   4
Karori Stevedores      2  1  0  1   8  13   3
Nth Wgtn Sinners       3  0  0  3   4  13   0

CAPITAL 15:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic               14 11  3  0  54  13  36
Island Bay Hotspurs   14  9  2  3  34  27  29
Western Suburbs       14  8  2  4  34  30  26
Wainui Halfbaked      14  8  0  6  35  27  24
Nth Wgtn Fiji         14  6  4  4  44  27  22
Uni Goldenrods        14  3  1 10  27  62  10
Lower Hutt DDs        14  3  0 11  23  46   9
Brooklyn Northern     14  1  2 11  25  44   5

CAPITAL 15 CUP FINAL:
Olympic               3    Western Suburbs       0

CAPITAL 15 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic                3  2  1  0   9   3   7
Brooklyn Northern      3  1  1  1   6   8   4
Island Bay Hotspurs    3  1  0  2   4   6   3
Wainui Halfbaked       3  0  2  1   5   7   2

CAPITAL 15 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs        3  2  0  1  13   5   6
Lower Hutt DDs         3  2  0  1  10   6   6
Nth Wgtn Fiji          3  2  0  1   6   5   6
Uni Goldenrods         3  0  0  3   0  13   0

CAPITAL 16:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Trust House Seatoun   13 13  0  0  81   7  39
Naenae Nighthawks     13 10  1  2  42  16  31
Porirua City          13  8  1  4  48  30  25
Uni Cycles            13  7  2  4  37  24  23
Eastbourne            13  7  2  4  41  33  23
SV Destroyers         13  7  2  4  38  31  23
Brooklyn Pints        13  6  1  6  25  26  19
Nth Wgtn Bombers      13  5  3  5  34  45  18
Petone Prowlerz       13  4  2  7  28  46  14
Stokes Valley         13  4  1  8  34  39  13
IBU Vauxhalls         13  2  5  6  23  44  11
UH Slayers            13  3  1  9  33  63  10
Wgtn Indian Sports    13  2  2  9  24  50   8
Nth Wgtn Stella       13  1  1 11  14  48   4

MASTERS 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs       14 10  2  2  50  20  32
IBU Originals         14  9  4  1  41  19  31
Marist Cavaliers      14  8  3  3  41  20  27
Porirua City          14  7  2  5  37  37  23
North Wellington      14  5  3  6  33  35  18
Eastbourne            14  4  5  5  26  39  17
Brooklyn Northern     14  0  4 10  17  43   4
Miramar Rangers       14  1  1 12  17  49   4

MASTERS 1 CUP FINAL:
Porirua City          0    Marist Cavaliers  3

MASTERS 1 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           3  3  0  0  12   5   9
Western Suburbs        3  2  0  1   8   8   6
Brooklyn Northern      3  0  1  2   6   8   1
Eastbourne             3  0  1  2   3   8   1

MASTERS 1 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Marist Cavaliers       3  2  1  0   8   2   7
IBU Originals          3  2  0  1   5   5   6
Miramar Rangers        3  1  0  2   4   7   3
North Wellington       3  0  1  2   1   4   1

MASTERS 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Nth Wgtn Whiskeys     14 10  1  3  34  22  31
WU Diamond Dreamers   14  9  3  2  54  16  30
Brooklyn Northern     14 10  0  4  36  17  30
Nth Wgtn Vindaloos    14  7  2  5  31  25  23
Karori Fossils        14  3  4  7  35  38  13
Stop Out Reds         14  3  4  7  23  38  13
LH Longballs          14  3  3  8  24  40  12
Karori Turtles        14  2  1 11  16  57   7

MASTERS 2 CUP FINAL:
Brooklyn Northern     5    WU Diamond Dreamers   1

MASTERS 2 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Brooklyn Northern      3  2  1  0  11   4   7
LH Longballs           3  1  2  0   8   5   5
Karori Turtles         3  1  0  2   8  10   3
Nth Wgtn Vindaloos     3  0  1  2   2  10   1

MASTERS 2 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
WU Diamond Dreamers    3  3  0  0   8   0   9
Nth Wgtn Whiskeys      3  2  0  1   5   2   6
Stop Out Reds          3  1  0  2   3   7   3
Karori Fossils         3  0  0  3   3  10   0

MASTERS 3:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Grizzlies        14 12  1  1  80  26  37
North Wellington      14 12  1  1  51  10  37
Tawa Vets             14  8  2  4  45  24  26
Seatoun 99s           14  8  1  5  53  26  25
Tawa Blues            14  5  0  9  19  40  15
Wainui Pacifica       14  5  0  9  34  57  15
Western Suburbs       14  2  0 12  22  62   6
Island Bay United     14  1  1 12  15  74   4

MASTERS 3 CUP FINAL:
North Wellington      4    Wainui Pacifica       1

MASTERS 3 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
North Wellington       3  3  0  0  17   1   9
Tawa Vets              3  2  0  1  12   6   6
Western Suburbs        3  1  0  2   6  16   3
Island Bay United      3  0  0  3   1  13   0

MASTERS 3 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainui Pacifica        3  1  2  0   9   6   5
Seatoun 99s            3  1  2  0   6   4   5
Tawa Grizzlies         3  1  1  1   6   6   4
Tawa Blues             3  0  1  2   2   7   1

MASTERS 4:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Naenae Pace           14 10  2  2  51  23  32
Nth Wgtn Onslows      14  9  2  3  39  23  29
Uni Bombers           14  8  1  5  40  30  25
Seatoun PPL           14  6  4  4  23  25  22
Seatoun Originals     14  5  3  6  36  44  18
Stop Out Black        14  5  0  9  26  38  15
Brooklyn Northern     14  2  4  8  20  36  10
Western Suburbs       14  2  2 10  27  43   8

MASTERS 4 CUP FINAL:
Uni Bombers           0    Stop Out Black  0
Uni Bombers won 4 - 1 on pens

MASTERS 4 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Bombers            3  2  1  0   7   2   7
Seatoun Originals      3  1  1  1   4   4   4
Naenae Pace            3  1  1  1   5   6   4
Brooklyn Northern      3  0  1  2   2   6   1

MASTERS 4 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out Black         3  3  0  0   6   3   9
Nth Wgtn Onslows       3  2  0  1   7   4   6
Seatoun PPL            3  1  0  2   4   4   3
Western Suburbs        3  0  0  3   2   8   0

MASTERS 5:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
S/Valley Mentors      12  8  2  2  41  16  26
WU Newtown Diamonds   12  7  3  2  44  16  24
Petone Relics         12  7  1  4  32  17  22
S/Valley Snakes       12  6  2  4  36  23  20
Miramar Rangers       12  3  2  7  20  29  11
Marist Classics       12  3  2  7  22  41  11
Stop Out McCreadie    12  2  0 10  10  63   6

MASTERS 5 CUP FINAL:
WU Newtown Diamonds   1    S/Valley Mentors      1
S/V Mentors won 4 - 2 on pens

MASTERS 5 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
WU Newtown Diamonds    2  2  0  0   8   3   6
S/Valley Snakes        2  1  0  1   7   6   3
Miramar Rangers        2  0  0  2   1   7   0

MASTERS 5 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
S/Valley Mentors       3  3  0  0  15   4   9
Petone Relics          3  2  0  1   9   3   6
Marist Classics        3  1  0  2   3   9   3
Stop Out McCreadie     3  0  0  3   2  13   0

UNDER 21 A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wests Rovers           6  3  2  1  12   6  11
Petone                 6  3  1  2  13  10  10
North Wgtn City        6  3  1  2  16  19  10
Porirua Leste          6  1  0  5   8  14   3

UNDER 21 B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out               6  6  0  0  41   4  18
Wests Knights          6  4  0  2  21   9  12
Waterside Karori       7  4  0  3  26  30  12
North Wgtn United      6  2  0  4   9  14   6
North Wgtn Rovers      7  0  0  7   3  43   0

2010 Women's League Tables

YELLOW FEVER WCL:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Marist                14 10  2  2  59  17  32
Upper Hutt City       14 10  2  2  53  16  32
Massey                14  9  3  2  57  28  30
Waterside Karori      14  8  0  6  46  23  24
Seatoun               14  7  1  6  40  35  22
PN Girls High School  14  3  0 11  18  61   9
Wellington United     14  2  1 11   9  55   7
Lower Hutt City       14  2  1 11  12  59   7

YELLOW FEVER WCL PLAYOFF:
Lower Hutt City       3    Brooklyn Northern     0

YELLOW FEVER WCL PLAYOFF:
Brooklyn Northern     0    Lower Hutt City       3
Lower Hutt City won 6-0 on Aggregate   

FOOTBALL CENTRAL WOMENS PREMIER:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Brooklyn Northern     14 12  2  0  47   9  38
Waikanae              14 10  2  2  39   9  32
Tawa                  14  7  2  5  29  22  23
Marist                14  6  3  5  20  22  21
University Gold       14  5  2  7  24  27  17
Miramar Rangers       14  4  3  7  17  23  15
Upper Hutt City       14  3  1 10  16  40  10
Island Bay United     14  0  3 11   5  45   3

WOMENS RESULTS FOR ROUND 1:

WOMENS 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Eastbourne             6  4  1  1  12   4  13
Petone Pure            6  3  2  1   8   6  11
L-Hutt Zimmers         6  3  1  2  11  10  10
Stop Out               6  3  0  3  12   5   9
Nth Wgtn Blue          6  2  1  3   5   9   7
Nth Wgtn Villa         6  1  1  4   7  13   4
Brooklyn Northern      6  0  4  2   6  14   4
Bye                    0  0  0  0   0   0   0

WOMENS 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wgtn Utd Goldens       7  5  1  1  16   5  16
Seatoun                7  5  0  2  24   9  15
Wgtn United Clash      7  4  0  3  26   9  12
Marist Novas           7  4  0  3  14  13  12
University Green       7  4  0  3  10  11  12
Petone                 7  2  0  5   6  22   6
Stokes Valley          7  1  2  4   5  11   5
Paekakariki            7  1  1  5   6  27   4

WOMENS 3:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           6  5  0  1  18   7  15
Island Bay United      6  4  1  1  17  12  13
Karori Classics        6  3  2  1  28  11  11
Kapiti Coast United    6  3  1  2  23  14  10
North Wellington       6  2  1  3  12  13   7
Naenae                 6  1  1  4   6  11   4
Bye                    0  0  0  0   0   0   0
University 3rd XI      6  0  0  6   2  38   0

WOMENS 4:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Waikanae               7  7  0  0  38   3  21
Stop Out               7  6  0  1  51   5  18
Wainui Ziggyz          7  5  0  2  39   9  15
Brooklyn Northern      7  4  0  3  17  23  12
Tawa                   7  3  0  4  24  20   9
Petone Pulse           7  2  0  5  17  25   6
Wgtn Utd Radlers       7  1  0  6   9  39   3
Wainuiomata            7  0  0  7   2  73   0

WOMENS RESULTS FOR ROUND 2:

WOMENS 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out               7  7  0  0  18   1  21
Eastbourne             7  4  1  2  18   8  13
Nth Wgtn Blue          7  3  1  3   8   8  10
Petone Pure            7  3  1  3   8   9  10
Wgtn Utd Goldens       7  3  1  3   8   9  10
L-Hutt Zimmers         7  3  0  4  13   9   9
Seatoun                7  1  2  4   5  13   5
Nth Wgtn Villa         7  1  0  6   4  25   3

WOMENS 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Brooklyn Northern      6  6  0  0  22   2  18
University Green       6  4  0  2  13   9  12
Wgtn United Clash      6  3  1  2   9  10  10
Marist Novas           6  3  0  3  23  12   9
Porirua City           6  2  2  2  18  10   8
Island Bay United      6  1  0  5   7  36   3
Petone                 6  0  1  5   4  17   1
Bye                    0  0  0  0   0   0   0

WOMENS 3:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out               7  6  0  1  21   4  18
Karori Classics        7  5  0  2  32  14  15
Kapiti Coast United    7  4  2  1  19   9  14
North Wellington       7  3  2  2  17  14  11
Waikanae               7  3  1  3  14  16  10
Naenae                 7  1  2  4   8  13   5
Stokes Valley          7  1  1  5   9  29   4
Paekakariki            7  0  2  5   6  27   2

WOMENS 4:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainui Ziggyz          7  7  0  0  40   7  21
Wgtn Utd Radlers       7  6  0  1  30  11  18
Petone Pulse           7  5  0  2  30  11  15
Tawa                   7  3  0  4  21  22   9
Brooklyn Northern      7  3  0  4  20  21   9
Wainuiomata            7  2  0  5  11  28   6
University 3rd XI      7  1  1  5   9  22   4
Petone Pumas           7  0  1  6   5  44   1

KELLY CUP FINAL:   
Marist               2   Brooklyn Northern       0

EXECUTIVE PLATE FINAL:
Upper Hutt City      5    Waikanae               0

WOMENS PREMIER CUP FINAL:   
University Gold      4    Marist                 2

WOMENS 1 CUP FINAL:
Stop Out             1    Petone Pure            0

WOMENS 2 CUP FINAL:
Both teams were in breach of the playing regulations.   
Brooklyn Northern    0    Wgtn United Clash      0
Brooklyn Northern won 2 - 0 on pens

WOMENS 3 CUP FINAL:
Karori Classics       6    Kapiti Coast Utd      2

WOMENS 4 CUP FINAL:
Wainui Ziggys         3    Petone Pulse          0

83rd CHATHAM FINAL 12 SEPTEMBER:
Bay Olympic           1     Miramar Rangers       3
Nathan Strom 34'            Tim Schaeffers 12'
                            Campbell Parkin 20'
                            Michael White 75'

SEMI FINAL 15 AUGUST:
Miramar Rangers       2     East Coast Bays       1  
Eagar 35' (pen)             Peat 19' (pen)
Parkin 55'

QUARTER FINAL Sunday 25 JULY:
Miramar Rangers       3     Wellington United     1
Campbell Parkin 20'         OG 51' Tim Schaffers (Miramar)
John Sutherland 37' (pen)
Dave Johnston 78'

ROUND 4 3/4 JULY
Upper Hutt            0     Wellington United    4
                            Trent Watson 42'
                            Emiliano Tade 82', 90', 90+4'
 
Napier City Rovers    1     Miramar Rangers      2  
Andy Pickering 84'          Gary McDermott 44'
                            John Sutherland 59'

ROUND 3 19 JUNE:
Upper Hutt            2     Palm Nth Marist      1
New Plymouth Rangers  0     Wellington United    4  
Miramar               3     Lower Hutt City      2

Round 2 7 June:
Miramar               3    Wairarapa United      2
Western Suburbs       2    Lower Hutt            2 
Wellington United     2    Olympic               1 
Upper Hutt            3    Marist                1

ROUND 1 15/16 MAY:
Miramar               9    Naenae                0
Rongotai College      0    Marist                3                    
Petone                1    Lower Hutt            2
Upper Hutt            1    Stop Out              0
Western Suburbs       4    Levin                 0
Olympic               3    Tawa                  1                      
Wellington United     5    Waterside Karori      1          
Wairarapa             7    Wellington College    0

QUALIFICATION ROUND 24/25 April: 
Upper Hutt            3    University            0
Wellington United     3    Island Bay            1
Wainuomata            0    Rongotai College      1
Seatoun               0    Marist                4
Naenae                1    Douglas Villa         0
Brooklyn Northern     0    Levin                 0
AET 0-0 Levin 4-3 on Penalties
North Wellington      0    Waterside Karori      4
Wellington College    4    Waikanae              0
Stop Out              1    Kapiti Coast United   1
AET 1-1 Stop Out 4-2 on Penalties

PRELIMINARY ROUND MONDAY 5 APRIL:
Eastbourne            1    Rongotai College      4
Paekakariki           0    Wellington College    1
Porirua City          0    Levin                 6

NZF WOMENS KO CUP:

SEMI FINAL SUNDAY 8 AUGUST:
Marist                0    Three Kings           4                          

QUARTER FINAL SUNDAY 4 JULY:
Marist win by DEFAULT Red Sox Manawatu

ROUND 2 SUNDAY 27 JUNE:
Seatoun               0    Marist                3                          

ROUND 1 SUNDAY 13 JUNE:
Seatoun               1    Lower Hutt City       0
Brooklyn North        0    Marist                4                          


PRELIMINARY ROUND SUNDAY 23 MAY:
Brooklyn Northern     2    Wellington United     0
Seatoun               4    Upper Hutt            2                  
Marist                4    Waterside Karori      1                               
Miramar Rangers       0    Lower Hutt            1


IVAN ENGLAND FINAL:
Petone                1    Kapiti Coast Utd      1
Kapiti Coast won 2-1 AET

IVAN ENGLAND SEMI FINALS:
Island Bay            2    Petone                4
Wainuiomata           0    Kapiti Coast United   1