2011 Capital Tables

LOTTO MENS CENTRAL LEAGUE:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Rangers       18 10  6  2  43  23  36
Napier City Rovers     18 10  4  4  30  19  34
Wairarapa Utd           18  9  4  5  37  26  31
Western Suburbs       18  8  3  7  29  35  27
Olympic                    18  7  5  6  41  34  26
Petone                     18  6  4  8  29  35  22
Lower Hutt City          18  5  6  7  25  26  21
Tawa                        18  6  3  9  38  43  21
Maycenvale               18  6  3  9  31  38  21
PN Marist                  18  3  2 13  24  48  11

MENS CENTRAL LEAGUE PLAY OFF:

SATURDAY 27 AUGUST:
Red Sox Manawatu      0    Wellington United     1
                           Emiliano Tade  

SATURDAY 3 SEPTEMBER:
Wellington United     4    Red Sox Manawatu      1
Emiliano Tade (2)          Abe McPherson
Max Weston
Sam Greene

Wellington United won 5 - 1 on aggregate

FOOTBALL CENTRAL PREMIER LEAGUE:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wellington United      18 14  1  3  54  25  43
Upper Hutt City         18 13  1  4  51  20  40
Stop Out                  18 10  3  5  41  19  33
Miramar Rangers       18  8  3  7  28  30  27
Waterside Karori       18  7  5  6  27  20  26
Island Bay United     18  8  2  8  27  28  26
Olympic                   18  7  3  8  31  32  24
Marist                      18  4  4 10  17  30  16
Wainuiomata            18  1  8  9  14  38  11
Western Suburbs       18  1  4 13  18  66   7

CAPITAL 1:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Waterside Karori        18 10  4  4  41  30  34
Petone                     18 10  2  6  32  22  32
Wellington United      18  8  5  5  38  28  29
Miramar Rangers       17  8  4  5  37  37  28*
North Wellington        18  8  3  7  31  25  27
Lower Hutt                18  7  5  6  43  36  26
Island Bay United      18  7  4  7  35  29  25
Brooklyn Northern      18  7  2  9  24  30  23
Kapiti Coast Utd        17  3  5  9  21  41  14
Naenae                    18  3  2 13  29  53  11
*Miramar Rangers v KCU match abandoned - not replyed

CAPITAL 2:
                             P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa                     18 13  3  2  44  19  42
University               18 13  2  3  44  17  41
Stop Out                18 10  2  6  34  22  32
Uni Gossies            18  7  4  7  47  42  25
Waikanae              18  8  0 10  27  49  24
Tawa Bulldogs         18  6  4  8  31  29  22
Wellington United     18  7  1 10  30  39  22
Olympic                  18  5  5  8  22  31  20
Upper Hutt City        18  4  7  7  28  36  19
Seatoun                  18  2  2 14  16  39   8

CAPITAL 3:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Paekakariki              18 13  3  2  58  27  42
Douglas Villa            18 11  2  5  61  37  35
Petone Armanis        18 10  2  6  57  33  32
Marist                      18  7  6  5  37  32  27
Lower Hutt City          18  8  3  7  35  41  27
Island Bay United      18  8  2  8  44  41  26
Karori Barcodes         18  7  2  9  28  30  23
North Wellington        18  6  3  9  28  47  21
Petone                     18  4  3 11  29  65  15
Kapiti Coast Utd        18  2  2 14  21  45   8

CAPITAL 4:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Cougars         18 12  2  4  45  23  38
Uni Scarfies              18 11  4  3  68  30  37
Wairarapa United      18 11  4  3  52  25  37
Wainuiomata           18  9  3  6  44  27  30
LH Ancient Ones       18  6  8  4  48  39  26
Island Bay HHH        18  8  1  9  44  53  25
Island Bay Massey     18  6  4  8  34  42  22
Island Bay United      18  6  2 10  34  53  20
Tawa Devilz              18  5  2 11  44  48  17
Brooklyn Northern      18  0  2 16  14  87   2

CAPITAL 5:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
Upper Hutt City       18 13  2  3  59  16  41
Karori Magpies        18 12  4  2  48  27  40
Stokes Valley          18 11  2  5  49  24  35
Naenae                  18 10  4  4  46  22  34
Karori Boomers        18  8  3  7  29  35  27
Marist Town             18  7  2  9  41  39  23
Brooklyn Northern     18  6  3  9  35  48  21
Eastbourne               18  3  4 11  21  48  13
Wgtn United Arms      18  2  5 11  24  51  11
Upper Hutt RJ's          18  3  1 14  21  63  10

CAPITAL 6:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Accies                18 12  1  5  56  33  37
Petone Chicago        18 10  3  5  43  23  33
Uni Stallions             18  9  5  4  32  25  32
North Wellington       18  9  4  5  39  29  31
North Wgtn Villa        18  7  3  8  36  33  24
Brooklyn Northern      18  7  2  9  29  39  23
Miramar Rangers       18  6  4  8  48  52  22
Lower Hutt Sangham    18  6  4  8  30  39  22
Wainui Undertakers    18  5  2 11  29  48  17
Marist Inter               18  4  2 12  42  63  14

CAPITAL 7:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs       14 14  0  0  94  16  42
Uni Raiders               14  9  1  4  40  31  28
Nth Wgtn Varsity        14  8  2  4  41  21  26
Marist Cobras            14  7  2  5  37  40  23
Naenae Hypocrits       14  7  0  7  31  42  21
Wgtn United Elite       14  4  2  8  31  37  14
Lower Hutt City          14  3  1 10  28  64  10
Miramar Rangers       14  0  0 14  15  66   0

CAPITAL 8:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic                   14 10  4  0  41  14  34
Tawa Saintz              14  9  1  4  33  17  28
Tawa AC United        14  8  2  4  41  21  26
SV Killer Bees           14  7  2  5  39  44  23
Stop Out                  14  6  3  5  31  27  21
Karori Aces               14  3  3  8  28  38  12
Marist Skins              14  3  1 10  22  39  10
Petone Dreamers       14  1  2 11  13  48   5

CAPITAL 9:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Upper Hutt Saints      14 11  1  2  65  24  34
Seatoun Gulls            14 10  1  3  38  16  31
Uni Beavers              14  8  3  3  47  19  27
Tawa Bears               14  7  3  4  32  19  24
Petone Chuggers       14  3  5  6  30  28  14
Wgtn Utd Legends      14  2  6  6  24  45  12
Wgtn Utd Salmon       14  3  3  8  23  51  12
Wgtn Utd Terrace       14  0  2 12  12  69   2

CAPITAL 10:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic TFTs           14 12  0  2  36  13  36
Karori Tonners         14  7  2  5  38  27  23
Brooklyn Northern     14  6  4  4  34  26  22
IBU JJs                    14  7  0  7  42  33  21
Petone for Sure        14  6  3  5  36  31  21
Naenae Speights       14  5  4  5  28  30  19
North Wellington       14  4  1  9  30  40  13
Karori Rovers            14  1  2 11  12  56   5

CAPITAL 11:
                                  P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Meke                 14 12  1  1  55  19  37
Uni Unicorns                 14 10  1  3  53  29  31
Stop Out Werewolves     14  8  2  4  46  29  26
Karori Stags                 14  6  2  6  45  46  20
IBU The Reds                14  5  3  6  39  39  18
Nth Wgtn Phat Boys       14  3  2  9  26  50  11
Uni Rangers                  14  3  1 10  27  64  10
UH Marauders                14  2  2 10  31  46   8

Promotion for the top two teams at the completion of the second round:

CAPITAL 12 - Rd 2:
                                   P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Stonecutters       7  7  0  0  32   7  21
Brooklyn Northern          7  4  2  1  19  17  14
Seatoun                       7  4  1  2  29  26  13
LH Ballkickers                7  3  1  3  19  19  10
Karori Kittenz                 7  2  2  3  26  22   8
Porirua City                   7  1  3  3  12  17   6
Upper Hutt Defence        7  1  2  4  12  21   5
LH Roundballs               7  0  1  6  12  32   1

CAPITAL 12 - Rd 1:
                                   P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Stonecutters       7  5  1  1  27   6  16
Brooklyn Northern          7  5  1  1  22   8  16
Seatoun                        7  4  3  0  15   7  15
LH Ballkickers                7  3  1  3  18  13  10
Upper Hutt Defence        7  2  1  4   8  18   7
LH Roundballs                7  1  2  4   6  13   5
Lower Hutt SGs               7  1  2  4   5  24   5
Western Suburbs            7  1  1  5   5  17   4

CAPITAL 13 - Rd 2:
                                  P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic AKA                 7  6  0  1  28  17  18
Western Suburbs           7  5  1  1  29  16  16
Lower Hutt SGs              7  5  0  2  15   9  15
Karori Stevedores          7  2  2  3  18  26   8
Uni Aidans Amigos         7  2  1  4  16  13   7
Olympic                        7  2  0  5  17  20   6
University Brow              7  1  2  4  10  19   5
Uni Wanderers               7  1  2  4  14  27   5

CAPITAL 13 - Rd 1:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Kittenz               7  7  0  0  37   6  21
Porirua City                  7  5  0  2  18   8  15
Olympic                       7  4  1  2  12  14  13
Uni Wanderers              7  4  0  3  16  15  12
Uni Aidans Amigos         7  2  2  3  13  17   8
University Brow              7  2  0  5  16  17   6
Karori Irish                   7  2  0  5  11  19   6
Brooklyn Northern          7  0  1  6  10  37   1

CAPITAL 14 - Rd 2:
                                    P  W  D  L  GF  GA  Pts
Trust House Seatoun       7  7  0  0  40   6  21
Island Bay Hotspurs        7  6  0  1  27   8  18
Island Bay Piglets            7  3  1  3  20  15  10
Naenae Nighthawks          7  3  1  3  19  16  10
Stokes Valley CINA          7  3  0  4  20  27   9
Karori Irish                      7  2  1  4  19  31   7
Karori Swifts                     7  1  1  5   9  30   4
Brooklyn Northern             7  1  0  6   9  30   3

CAPITAL 14 - Rd 1:
                                P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Stevedores      7  6  0  1  24  17  18
Olympic AKA            7  5  1  1  29  13  16
Island Bay Hotspurs    7  4  0  3  31  12  12
Island Bay Piglets     7  4  0  3  21  15  12
Karori Swifts          7  3  0  4  13  16   9
Stokes Valley CINA     7  2  1  4  12  20   7
Marist Loaded          7  2  0  5  20  36   6
Nth Wgtn Sinners       7  1  0  6  14  35   3

CAPITAL 15 - Rd 2:
                              P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           7  7  0  0  34  10  21
Wainuiomata            7  5  0  2  25  10  15
Marist Loaded          7  4  0  3  19  16  12
Petone Prowlerz        7  4  0  3  19  23  12
Western Suburbs        7  3  0  4  18  19   9
Nth Wgtn Fiji          7  3  0  4  18  25   9
Nth Wgtn Sinners       7  1  1  5  12  22   4
Uni Cycles             7  0  1  6  11  31   1

CAPITAL 15 - Rd 1:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Trust House Seatoun    7  6  1  0  41   9  19
Naenae Nighthawks      7  5  1  1  25  12  16
Wainuiomata            7  4  1  2  30  15  13
Western Suburbs        7  3  1  3  18  16  10
Uni Cycles             7  3  1  3  18  28  10
Nth Wgtn Fiji          7  2  1  4  16  23   7
Lower Hutt DDs         7  1  0  6   8  32   3
IBU Rampage            7  0  2  5  12  33   2

CAPITAL 16 - Rd 2:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Mysterions     7  6  0  1  40  12  18
WU Honey Badgers       7  6  0  1  33  12  18
IBU Rampage            7  4  1  2  28  27  13
Brooklyn Northern      7  3  1  3  19  21  10
Uni Goldenrods         7  3  0  4  24  27   9
Lower Hutt DDs         7  2  0  5  18  42   6
SV Destroyers          7  1  1  5  11  21   4
Brooklyn Pints         7  1  1  5   7  18   4

CAPITAL 16 - Rd 1:
                               P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           7  7  0  0  43   6  21
Petone Prowlerz        7  6  0  1  22  11  18
Brooklyn Northern      7  5  0  2  22  22  15
Brooklyn Pints         7  4  0  3  22  19  12
SV Destroyers          7  3  0  4  19  21   9
Uni Goldenrods         7  2  0  5  16  19   6
Stokes Valley          7  1  0  6  16  29   3
Nth Wgtn Bombers       7  0  0  7   5  38   0

CAPITAL 17 - Rd 2:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Massey University FC   7  6  1  0  36   6  19
Wainuiomata A          7  5  1  1  34  15  16
BNU Plankers           7  4  3  0  33   8  15
Stokes Valley          7  3  1  3  22  23  10
Brooklyn Northern      7  2  2  3  25  32   8
Lower Hutt City        7  2  1  4  24  26   7
Nth Wgtn Bombers       7  1  1  5   8  27   4
UH Slayers             7  0  0  7   9  54   0

CAPITAL 17 - Rd 1:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
WU Honey Badgers       6  4  2  0  16   2  14
Miramar Mysterions     6  4  1  1  34  14  13
Lower Hutt City        6  3  1  2  13   8  10
Wainuiomata A          6  3  1  2  18  13  10
UH Slayers             6  3  0  3  18  32   9
IBU Vauxhalls          6  1  1  4  16  27   4
Wgtn Indian Sports     6  0  0  6   8  27   0

CAPITAL 18 - Rd 2:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
IBU Great Whites       8  6  1  1  18   7  19
Upper Hutt Creeps      8  5  2  1  23  12  17
Naenae Allstars        8  5  1  2  19  11  16
Tawa Stus lot          8  3  3  2  17  13  12
Tawa Kingz             8  3  1  4  18  16  10
Wainuiomata            8  3  0  5  20  28   9
Wgtn Indian Sports     8  2  1  5  17  20   7
Stop Out               8  2  1  5  16  29   7
IBU Vauxhalls          8  2  0  6  20  32   6

CAPITAL 18 - Rd 1:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
Massey University FC   6  6  0  0  45   3  18
BNU                    6  4  0  2  21   9  12
IBU Great Whites       6  4  0  2  26  19  12
Tawa Stus lot          6  3  0  3  17  17   9
Tawa Kingz             6  1  1  4   8  23   4
Upper Hutt Creeps      6  1  1  4   9  36   4
Wainuiomata            6  1  0  5  11  30   3

MASTERS 1:
                                   P  W  D  L  GF  GA  Pts
WU Diamond Dreamers   14 14  0  0  64   4  42
Marist Cavaliers      14  9  0  5  40  25  27
Western Suburbs       14  8  1  5  33  25  25
Porirua City          14  6  1  7  29  48  19
IBU Originals         14  4  1  9  28  38  13
North Wellington      14  4  1  9  24  54  13
Eastbourne            14  3  3  8  23  33  12
Nth Wgtn Whiskeys     14  3  3  8  25  39  12

MASTERS 2:
                                 P  W  D  L  GF  GA  Pts
BNU Black             14 12  2  0  69  20  38
Tawa Grizzlies        14  9  2  3  67  38  29
BNU Red               14  8  3  3  46  35  27
Stop Out Reds         14  6  2  6  29  37  20
North Wellington      14  6  1  7  33  45  19
Karori Fossils        14  5  0  9  42  43  15
Nth Wgtn Vindaloos    14  2  2 10  30  53   8
Miramar Rangers       14  1  2 11  19  64   5

MASTERS 3:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun 99s           14 10  2  2  41  21  32
LH Longballs          14 10  2  2  41  22  32
Tawa Vets             14  8  3  3  39  21  27
Karori Turtles        14  7  4  3  35  14  25
Tawa Blues            14  3  3  8  20  32  12
Nth Wgtn Onslows      14  3  3  8  15  36  12
Wainui Pacifica       14  3  1 10  17  34  10
Naenae Pace           14  2  2 10  14  42   8

MASTERS 4:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun PPL           14  9  2  3  37  16  29
S/Valley Mentors      14  9  2  3  40  25  29
WU Newtown Diamonds   14  6  4  4  25  20  22
Island Bay United     14  5  4  5  24  25  19
Western Suburbs       14  4  6  4  24  19  18
Uni Bombers           14  4  4  6  18  24  16
Stop Out Black        14  3  4  7  20  39  13
Seatoun Originals     14  2  2 10  17  37   8

MASTERS 5:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Leftover Stu   18 14  2  2  67  14  44
Western Suburbs Capt  18 12  3  3  73  23  39
S/Valley Snakes       18 11  3  4  62  30  36
Western Suburbs Red   18 11  3  4  45  25  36
Petone Mighty Master  18  9  6  3  56  26  33
Marist Classics       18  7  1 10  31  57  22
Brooklyn Northern     18  5  2 11  26  49  17
Miramar Rangers       18  5  0 13  27  73  15
Tawa Dads Army        18  3  2 13  21  61  11
Stop Out McCreadie    18  1  2 15  20  70   5

UNDER 21 A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Rangers        6  6  0  0  28   9  18
Island Bay             6  3  0  3  28  15   9
Western Suburbs        6  2  0  4   9  19   6
Wellington United      6  1  0  5   8  30   3

UNDER 21 B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Nth Wgtn Rovers        5  4  0  1  20  12  12
Nth Wgtn United        5  3  1  1  16  15  10
University             5  3  0  2  26  12   9
Nth Wgtn Athletic      5  3  0  2  16  15   9
Nth Wgtn City          5  1  1  3   8  18   4
Tawa                   5  0  0  5   6  20   0

UNDER 21 - Rd 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Rangers        7  7  0  0  56   8  21
Western Suburbs        7  5  1  1  27   9  16
Nth Wgtn United        7  4  0  3  23  22  12
University             7  4  0  3  15  18  12
Nth Wgtn Rovers        7  3  0  4  25  29   9
Nth Wgtn City          7  2  0  5   9  37   6
Tawa                   7  1  2  4  13  16   5
Nth Wgtn Athletic      7  0  1  6   7  36   1

UNDER 17:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs       10  9  0  1  72  16  27
Lower Hutt City       10  8  0  2  65  12  24
Kapiti Coast Utd      10  6  1  3  47  28  19
Waterside Karori      10  4  1  5  35  20  13
Stop Out              10  2  0  8  14  46   6
Petone                10  0  0 10   2 113   0

MENS CUP COMPETITIONS:

CAPITAL 7/8 GOLD A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs        3  3  0  0  25  10   9
Tawa AC United         3  2  0  1  11   7   6
Marist Cobras          3  1  0  2   7  18   3
Tawa Saints            3  0  0  3   1   9   0

CAPITAL 7/8 BLACK A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
SV Killer Bees         3  2  1  0   8   6   7
Uni Raiders            3  1  1  1   6   6   4
Nth Wgtn Varsity       3  1  1  1   5   5   4
Olympic                3  0  1  2   7   9   1

CAPITAL 7/8 A CUP FINAL:
Western Suburbs       4    SV Killers Bees       2

CAPITAL 7/8 GOLD B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Naenae Hypocrits       3  2  1  0   7   5   7
Marist Skins           3  2  0  1   6   4   6
Miramar Rangers        3  0  2  1   5   6   2
Karori Aces            3  0  1  2   3   6   1

CAPITAL 7/8 BLACK B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Lower Hutt City        3  2  1  0   5   2   7
Stop Out               3  1  2  0   5   3   5
Petone Dreamers        3  1  1  1   5   4   4
Wgtn United Elite      3  0  0  3   4  10   0

CAPITAL 7/8 B CUP FINAL:
Lower Hutt City       4    Naenae Hypocrits     10

CAPITAL 9/10 GOLD A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Bears             3  3  0  0  13   6   9
Upper Hutt Saints      3  2  0  1  14   8   6
Brooklyn Northern      3  1  0  2   6  14   3
Karori Tonners         3  0  0  3   6  11   0

CAPITAL 9/10 BLACK A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Beavers            3  3  0  0  12   5   9
Seatoun                3  2  0  1  11   4   6
Olympic TFT's          3  1  0  2   7  10   3
IBU JJ's               3  0  0  3   3  14   0

CAPITAL 9/10 A CUP FINAL:
Tawa Bears            3   Uni Beavers            3
Uni Beavers won 5 - 4 on penalites

CAPITAL 9/10 GOLD B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Naenae Speights        3  3  0  0  18   5   9
North Wellington       3  1  1  1  13  13   4
Petone Chuggers        3  1  1  1   7   8   4
Wgtn Utd Terrace       3  0  0  3   2  14   0

CAPITAL 9/10 BLACK B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone for Sure        3  2  1  0   9   5   7
Wgtn Utd Legends       3  1  2  0  13   6   5
Wgtn Utd Salmon        3  1  1  1   9   6   4
Karori Rovers          3  0  0  3   1  15   0

CAPITAL 9/10 B CUP FINAL:
Naenae Speights       2   Petone For Sure        3

CAPITAL 11/12 GOLD A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun                3  2  1  0  10   8   7
Karori Meke            3  2  0  1  11   9   6
Karori Stags           2  0  1  1   4   5   1
Brooklyn Northern      2  0  0  2   4   7   0

CAPITAL 11/12 BLACK A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Stone Cutters   3  3  0  0  10   4   9
Stop Out Werewolves    3  2  0  1   7   6   6
Uni Unicorns           3  1  0  2   5   6   3
LH Ballkickers         3  0  0  3   2   8   0

CAPITAL 11/12 A Cup Final:
Seatoun               2    Petone Stone Cutters  3

CAPITAL 11/12 GOLD B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           3  3  0  0  11   2   9
IBU The Reds           3  2  0  1   8   7   6
Upper Hutt Defence     3  1  0  2   3   7   3
UH Marauders           3  0  0  3   3   9   0

CAPITAL 11/12 BLACK B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Kittens         3  3  0  0  11   6   9
Nth Wgtn Phat Boys     3  2  0  1   6   4   6
LH Roundballs          3  1  0  2   4   6   3
Uni Rangers            3  0  0  3   3   8   0

CAPITAL 11/12 B CUP FINAL:
Karori Kittens        2    Porirua City          8

CAPITAL 13/14 GOLD A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic AKA            3  3  0  0   8   2   9
Island Bay Hotspurs    3  2  0  1   6   5   6
Island Bay Piglets     3  1  0  2   8  10   3
Karori Stevedores      3  0  0  3   2   7   0

CAPITAL 13/14 BLACK A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Trust House Seatoun    3  3  0  0  14   6   9
Western Suburbs        3  2  0  1  11   8   6
Lower Hutt SGs         3  1  0  2  13  13   3
Naenae Nighthawks      3  0  0  3   2  13   0

CAPITAL 13/14 A CUP FINAL:
Olympic AKA           2    Trust House Seatoun   2
Trust House Seatoun won 5 - 4 on penalites

CAPITAL 13/14 GOLD B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Aidens Amigo       3  3  0  0   7   2   9
Uni Wanderers          3  2  0  1  15   4   6
Karori Swifts          3  1  0  2   5  11   3
Karori Irish           3  0  0  3   2  12   0

CAPITAL 13/14 BLACK B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Olympic                3  3  0  0   5   0   9
University Brow        3  1  1  1  11   4   4
Stokes Valley CINA     3  1  1  1   7   5   4
Brooklyn Northern      3  0  0  3   2  16   0

CAPITAL 13/14 B CUP FINAL:
Uni Aidens Amigo      4    Olympic               1

CAPITAL 15 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Porirua City           3  3  0  0  22   2   9
Petone Prowlerz        3  2  0  1   5   6   6
Marist Loaded          3  1  0  2   4   9   3
Nth Wgtn Fiji          3  0  0  3   0  14   0

CAPITAL 15 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainuiomata            3  3  0  0   7   3   9
Uni Cycles             3  1  1  1   4   4   4
Nth Wgtn Sinners       3  1  0  2   7   8   3
Western Suburbs        3  0  1  2   2   5   1

CAPITAL 15 CUP FINAL:
Porirua City          0   Wainuiomata            2

CAPITAL 16/17 GOLD A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Mysterions     3  2  1  0   9   5   7
BNU Plankers           2  1  1  0  10   7   4
Wainuiomata A          1  0  0  1   2   4   0
IBU Rampage            2  0  0  2   4   9   0

CAPITAL 16/17 BLACK A:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Massey University FC   3  3  0  0  17   2   9
WU Honey Badgers       3  1  0  2   6   9   3
Brooklyn Northern      3  1  0  2   5  10   3
Stokes Valley          3  1  0  2   8  15   3

CAPITAL 16/17 A CUP FINAL:
Miramar Mysterions    4    Massey University FC  3

CAPITAL 16/17 GOLD B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Uni Goldenrods         3  3  0  0   7   2   9
Lower Hutt City        3  2  0  1   7   7   6
SV Destroyers          3  1  0  2   5   5   3
Nth Wgtn Bombers       3  0  0  3   4   9   0

CAPITAL 16/17 BLACK B:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Brooklyn Pints         3  3  0  0   9   2   9
Lower Hutt DD's        3  1  0  2   8   9   3
UH Slayers             2  1  0  1   7   9   3
Brooklyn North (17)    2  0  0  2   2   6   0

CAPITAL 16/17 B CUP FINAL:
Uni Goldernrods       2    Brooklyn Pints        0

MASTERS 1 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
WU Diamond Dreamers    3  2  1  0   7   3   7
Eastbourne             3  1  2  0   8   7   5
IBU Originals          3  1  0  2   9   7   3
Marist Cavaliers       3  0  1  2   4  11   1

MASTERS 1 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs        3  3  0  0  11   3   9
Nth Wgtn Whiskeys      3  2  0  1  10   8   6
Porirua City           3  1  0  2   4   7   3
North Wellington       3  0  0  3   2   9   0

MASTERS 1 CUP FINAL:
WU Diamond Dreamers   3    Western Suburbs       2

MASTERS 2 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Grizzlies         2  2  0  0  12   4   6
Stop Out Reds          2  1  0  1   8   6   3
BNU Red                1  1  0  0   2   0   3
Nth Wgtn Vindaloos     3  0  0  3   1  13   0

MASTERS 2 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
BNU Black              3  2  1  0  12   4   7
Karori Fossils         3  1  1  1  11   7   4
North Wellington       3  1  0  2   6   7   3
Miramar Rangers        3  1  0  2   5  16   3

MASTERS 2 CUP FINAL:
Tawa Grizzlies        2    BNU Black             3

MASTERS 3 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Tawa Vets              3  2  1  0  13   3   7
Seatoun 99s            3  2  1  0   9   3   7
Naenae Pace            3  1  0  2   5   7   3
Nth Wgtn Onslows       3  0  0  3   3  17   0

MASTERS 3 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainui Pacifica        3  3  0  0   9   2   9
LH Longballs           3  2  0  1   6   3   6
Karori Turtles         3  1  0  2   8   5   3
Tawa Blues             3  0  0  3   1  14   0

MASTERS 3 CUP FINAL:
Wainui Pacifica       3    Tawa Vets             4

MASTERS 4 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Seatoun PPL            2  2  0  0  14   4   6
Western Suburbs        2  1  0  1   5   4   3
WU Newtown Diamonds    2  1  0  1   6   6   3
Stop Out Black         2  0  0  2   2  13   0

MASTERS 4 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Island Bay United      3  3  0  0   8   0   9
Uni Bombers            2  1  0  1   5   4   3
S/Valley Mentors       2  1  0  1   3   6   3
Seatoun Originals      3  0  0  3   4  10   0

MASTERS 4 CUP FINAL:
Seatoun PPL           4    Island Bay Utd        1

LOTTO WOMENS CENTRAL LEAGUE:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Waterside Karori      14 13  1  0  91  10  40
Massey                14 11  2  1  75  16  35
Marist                14 10  1  3  33  15  31
Seatoun               14  5  1  8  30  30  16
Wellington United     14  3  4  7  21  58  13
Lower Hutt            14  4  0 10  10  39  12
Brooklyn Northern     14  2  3  9  10  52   9
Upper Hutt City       14  1  2 11  15  65   5

WOMENS CENTRAL LEAGUE PLAY OFF:

SUNDAY 2 OCTOBER:
Valeron Wanderers     3    Stop Out              0
Rachel Dowse
Torijan Lyne-Lewis
Renee Wadsworth                                     

SUNDAY 9 OCTOBER:
Stop Out              0    Valeron Wanderers     2
                           Nina Lower
                           Casey ChettleBurgh

Valeron Wanderers won 5 - 0 on aggregate

FOOTBALL CENTRAL WOMENS PREMIER LEAGUE:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out              14 10  3  1  41  13  33
Waikanae              14  8  4  2  44  14  28
North Wellington      14  8  4  2  32   9  28
University            14  8  2  4  35  23  26
Miramar Rangers       14  6  4  4  24  18  22
Marist                14  3  2  9  19  34  11
Tawa                  14  2  2 10  15  40   8
Petone Pure           14  0  1 13   8  67   1

Promotion for the top two teams at the completion of the second round:

WOMENS 1 - Rd 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Classics        7  6  1  0  28  11  19
Brooklyn Northern      7  5  1  1  20   4  16
Marist Novas           7  5  0  2  20  14  15
Wgtn Utd Sapphires     7  3  2  2  20   9  11
Seatoun                7  3  0  4  13  20   9
North Wellington       7  1  2  4   9  15   5
University             7  1  1  5  13  22   4
Eastbourne             7  0  1  6   4  32   1

WOMENS 1 - Rd 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wgtn Utd Sapphires     7  6  1  0  16   5  19
Brooklyn Northern      7  5  1  1  22   4  16
University             7  4  0  3  15  14  12
Seatoun                7  3  1  3  13  12  10
Eastbourne             7  3  0  4  11  16   9
Karori Classics        7  2  0  5  21  22   6
Upper Hutt City        7  1  2  4   9  19   5
LH Zimmers             7  1  1  5   8  23   4

WOMENS 2 - Rd 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Stop Out               7  6  1  0  33  13  19
Wainui Ziggyz          7  5  1  1  23  10  16
LH Zimmers             7  5  0  2  16   7  15
Petone Pins            7  4  0  3  24  25  12
Kapiti Coast United    7  3  0  4  27  15   9
Stokes Valley          7  3  0  4  14  14   9
Upper Hutt City        7  1  0  6  12  50   3
Island Bay United      7  0  0  7   8  23   0

WOMENS 2 - Rd 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
North Wellington       7  5  1  1  19   7  16
Marist Novas           7  5  0  2  28   5  15
Stop Out               7  5  0  2  29   9  15
Petone Pins            7  4  1  2  12   8  13
Island Bay United      7  3  1  3  10  23  10
Kapiti Coast United    7  3  0  4  18  15   9
Wgtn Utd Emeralds      7  1  1  5   8  24   4
Porirua City           7  0  0  7   3  36   0

WOMENS 3 - Rd 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wgtn Utd Emeralds      7  6  0  1  26  11  18
Waikanae               7  5  1  1  25  15  16
Porirua City           7  3  2  2  15   8  11
Paekakariki            7  3  0  4  12  22   9
North Wellington       7  2  2  3  11  11   8
Stop Out               7  2  1  4  15  17   7
Western Suburbs        7  2  1  4  15  21   7
Naenae                 7  1  1  5   6  20   4

WOMENS 3 - Rd 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainui Ziggyz          7  7  0  0  34   6  21
Stokes Valley          7  6  0  1  24   9  18
North Wellington       7  5  0  2  27  13  15
Waikanae               7  4  0  3  17  16  12
Naenae                 7  3  0  4  14  14   9
Paekakariki            7  2  0  5  11  19   6
Wgtn Utd Rubys         7  1  0  6   4  24   3
Petone Pulse           7  0  0  7   4  34   0

WOMENS 4 - Rd 2:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Nth Wgtn Vixins        7  5  1  1  27   9  16
University             7  4  2  1   9   4  14
Brooklyn Northern      7  3  3  1  24  10  12
Tawa                   7  3  2  2  19   6  11
Petone Pulse           7  3  1  3  19  16  10
Wgtn Utd Rubys         7  3  1  3   8  10  10
Wainuiomata            7  1  2  4   5   9   5
Petone Pumas           7  0  0  7   1  48   0

WOMENS 4 - Rd 1:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Western Suburbs        7  7  0  0  36   9  21
Stop Out               7  5  0  2  47   7  15
Tawa                   7  4  0  3  21   7  12
Nth Wgtn Vixins        7  3  1  3  16  25  10
University             7  3  0  4  13  19   9
Wainuiomata            7  2  2  3   9  24   8
Brooklyn Northern      7  2  1  4  14  17   7
Petone Pumas           7  0  0  7   0  48   0

WOMENS CUP COMPETITIONS:

WOMENS PREMIER GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
University             3  3  0  0  18   3   9
Waikanae               3  2  0  1  11   3   6
Marist                 3  1  0  2   5  13   3
Petone Pure            3  0  0  3   0  15   0

WOMENS PREMIER BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Miramar Rangers        2  2  0  0   3   0   6
North Wellington       2  1  0  1   2   2   3
Tawa                   2  0  0  2   0   3   0

WOMENS PREMIER CUP FINAL:
University            3    Miramar Rangers       0

WOMENS 1 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Karori Classics        3  3  0  0   6   2   9
Marist Novas           3  2  0  1   7   3   6
North Wellington       3  1  0  2   6   6   3
Seatoun                3  0  0  3   2  10   0

WOMENS 1 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
University             3  3  0  0   7   4   9
Wgtn Utd Sapphires     3  2  0  1  10   2   6
Brooklyn Northern      3  1  0  2   9   9   3
Eastbourne             3  0  0  3   0  11   0

WOMENS 1 CUP FINAL:
Karori Classics       8    University            0

WOMENS 2 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Pins            3  3  0  0  14   0   9
Stop Out               3  2  0  1  13   3   6
Stokes Valley          3  1  0  2   2   9   3
Upper Hutt City        3  0  0  3   2  19   0

WOMENS 2 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wainui Ziggys          3  2  0  1   9   3   6
Kapiti Coast Utd       3  2  0  1   4   3   6
Island Bay Utd         3  2  0  1   5   5   6
LH Zimmers             3  0  0  3   3  10   0

WOMENS 2 CUP FINAL:
Petone Pins           2    Wainui Ziggys         2
Petone Pins won 4 - 3 on penalites

WOMENS 3 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Wgtn Utd Emeralds      3  2  0  1   7   1   6
Porirua City           2  2  0  0   2   0   6
North Wellington       2  0  1  1   4   6   1
Western Suburbs        3  0  1  2   4  10   1

WOMENS 3 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Waikanae               3  2  1  0  10   3   7
Naenae                 3  2  0  1  10   3   6
Stop Out               3  1  0  2   3  13   3
Paekakariki            3  0  1  2   1   5   1

WOMENS 3 CUP FINAL:
Wgtn Utd Emeralds     2    Waikanae              4

WOMENS 4 GOLD:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Nth Wgtn Vixins        3  2  0  1   3   5   6
Tawa                   3  1  2  0   5   1   5
Wainuiomata            3  1  1  1   2   2   4
University             3  0  1  2   1   3   1

WOMENS 4 BLACK:
                       P  W  D  L  GF  GA  Pts
Petone Pulse           3  2  1  0  17   2   7
Brooklyn Northern      3  2  0  1   8   3   6
Wgtn Utd Rubys         3  1  1  1   3   3   4
Petone Pumas           3  0  0  3   1  21   0

WOMENS 4 CUP FINAL:
Nth Wgtn Vixins       1    Petone Pulse          1

2011 O'Brien Shield:

SUNDAY 3 APRIL:
Olympic               4    Napier City Rovers    1

SUNDAY 10 APRIL:
Olympic               3    Petone                2

FRIDAY 22 APRIL:
Olympic               3    Tawa                  4

MONDAY 25 APRIL:
Tawa                  2    Napier City Rovers    2

SATURDAY 7 MAY:
Tawa                  4    Wairarapa Utd         2

SATURDAY 21 MAY:
Tawa                  0    Western Suburbs       1

SATURDAY 28 MAY:
Western Suburbs       1    Olympic               5

SUNDAY 3 JULY:
Olympic               0    Miramar Rangers       4

SATURDAY 9 JULY:
Miramar Rangers       0    Napier City Rovers    2

SUNDAY 17 JULY:
Napier City Rovers    2    Maycenvale            1

SUNDAY 31 JULY:
Napier City Rovers    2    PN Marist             1

SUNDAY 7 AUGUST:
Napier City Rovers    2    Petone                1

2011 ASB CHATHAM CUP:

FINAL:

SUNDAY 28 AUGUST:

Napier City Rovers    1    Wairarapa United      2
Fergus Neil                Seule Soromon
                           Pita Rabo

SEMI FINALS:

SUNDAY 14 AUGUST:
Bay Olympic           0    Wairarapa United      1
                           Seule Soromon

Napier City Rovers    2    Caversham             1
Stu Wilson                 Evan Jones
Josh Stevenson

QUARTER FINALS:

SUNDAY 24 JULY:
Wairarapa United      4    Waitakere City        1
Carl Shailer (2)           Keegan Linderboom
Adam Cowen
Waisaki Sabatu

Napier City Rovers    3    Manurewa              2
Stu Wilson (2)             Jon Broadman
Matt Single                Graham Kay

ROUND 4:

SATURDAY 2 JULY:
Wellington United     0    Wairarapa United      0
(Wairarapa Utd won 1-0 AET)
                           Seule Soromon
SUNDAY 3 JULY:
Napier City Rivers    3    Palmerston Nth Marist 0
Danny Wilson
Andy Bevin
Fergus Neil

ROUND 3:

SATURDAY 18 JUNE:
Petone                 0    PN Marist            2
Wellington United      5    Upper Hutt City      2

SUNDAY 19 JUNE:
Red Sox Manawatu       0    Wairarapa United     6
Stop Out               0    Napier City Rovers   1

ROUND 2:

MONDAY 6 JUNE:
Palmerston Nth End    0    Wellington United     3
Palm Nth Marist       3    Island Bay Utd        0
Napier City Rovers    5    Miramar Rangers       0
New Plymouth Rangers  0    Petone                4
Upper Hutt City       2    Tawa                  0
Red Sox Manawatu      2    Taradale              1
Stop Out              5    Inglewood             0
Lower Hutt City       1    Wairarapa Utd         2

ROUND 1:

SATURDAY 14 MAY:
Wainuiomata           1    Wairarapa Utd         6
Wellington Utd        2    Olympic               0
Tawa                  4    North Wellington      3
AET 3 - 3 Full Time
Upper Hutt            2    Waterside Karori      0
Waikanae              1    Island Bay            4
Lower Hutt            3    Western Suburbs       0
Petone                3    KCU                   0
Stop Out              7    Stokes Valley         0

QUALIFYING ROUND:

SUNDAY 8 MAY:
Levin                 0    North Wellington      4

QUALIFYING ROUND:

MONDAY 25 APRIL:
Greytown              1    Waikanae              3
Wainuiomata           3    Seatoun               0
Naenae                0    Stop Out              4
Island Bay            3    Marist                2
Paekakariki           3    Kapiti Coast Utd      8
Eastbourne            0    Wellington Utd       15
Waterside Karori      6    Wellington College    0
Douglas Villa         1    Stokes Valley         3
University            2    Upper Hutt            7

PRELIMINARY ROUND:

SATURDAY 26 MARCH:
Porirua City       1    Wellington College  7

ASB NZF WOMENS KNOCK OUT CUP:

SEMI FINALS:

SUNDAY 20 AUGUST:
Coastal Spirit        1    Waterside Karori      1
(Coastal Spirit win 5-4 penalties)
Monique Barker             Terri-Amber Carlson

QUARTER FINALS:

TUESDAY 3 AUGUST:
Waterside Karori      6    Marist                1
Renee Leota (3)            Sharne Schmidt
Briar Palmer
Maxine Cooper
Emma Humphries
 
ROUND 2:

SUNDAY 24 JULY:
Seatoun               0   Marist   0
(Marist won 4-2 on penalites)

SUNDAY 10th July:
Waterside Karori      5   Massey                 2

ROUND 1:
Brooklyn Northern     0   Massey                10
Valeron Wanderers     0   Waterside Karori      14
Marist                4   Lower Hutt City        0
Seatoun               2   Wellington United      0

SUNDAY 22 MAY:
 
QUALIFICATION ROUND:
Upper Hutt City       1   Brooklyn Northern      2
Lower Hutt City       3   Stop Out               0
Waikanae              2   Valeron Wanderers      3
Seatoun              10   North Wellington       0

KELLY CUP:

KELLY CUP FINAL:
Marist                0    Karori                7

KELLY CUP SEMI FINALS:
Seatoun               0    Waterside Karori      4
Wellington United     0    Marist                2

KELLY CUP:
Marist                5    Stop Out              0
Lower Hutt            2    Wellington United     2
(Wgtn Utd won 2-3 AET)
Waterside Karori      7    Brooklyn Northern     0
Upper Hutt            0    Seatoun               3

EXCUTIVE PLATE:

EXCUTIVE PLATE FINAL:
Lower Hutt City       1    Upper Hutt City       1
(Upper Hutt City won 3-2 on penalities)

EXECUTIVE PLATE SEMI FINAL:
Lower Hutt City       6    Stop Out    0
Upper Hutt City       2    Brooklyn Northern  0

IVAN ENGLAND:

SATURDAY 1 OCTOBER:   
   
FINAL:   
Lower Hutt       3    Tawa                  2

SATURDAY 24 SEPTEMBER:   

SEMI FINALS:   
IBU Paul Muollo XI    1    Lower Hutt          2
Tawa               6    Petone          1