10 Combined - August

Results Combined League Saturday 28 August:
11th GRADE A:
Miramar Jaguars       1    Onslow Sataras        0
NW Jaguars 3 Tawa Tigers 1
Wgtn Utd Dynamos 1 Onslow Kabuls 1

11th GRADE B:
Miramar Lions         0    Wests Torpedoes       2
Onslow Birlas __ IBU Makos __ No result supplied
Karori Spitfires 4 IBU Stingrays 1
Bye __ Karori Vipers __


11th GRADE C:
Wests Tomahawks       1    NW Lions              3
BNU Typhoons 0 Tawa Panthers 0
Karori Raptors 0 Porirua Leste Robin 2

11th GRADE D:
Seatoun Giants       __    Wests Rockets        __ No result supplied
Onslow Karamus 1 Miramar Pumas 1
Olympic Iris 1 BNU Hurricanes 3
Onslow Punjabs __ Karori Chargers __ No result supplied

12th GRADE A:
Karori Storm          6    Wests Wildcats        3
Pukerua Stingrays 0 Onslow Cashmeres 1
IBU Tigers 1 Olympic Kronos 7
Bye __ Miramar Cyclones __
12th GRADE B: These games were friendlies.
12th GRADE C: These games were friendlies.

12th GRADE D:
BNU Stormers          5    Karori Monsoons       3
Tawa Harriers 5 BNU Los Tormentos 1
Bishop Viard __ NW Roar __ No result supplied
Hataitai Leopards 3 Karori Cyclones 4


13th GRADE A:
Onslow Amapurs        2    Onslow Ramas          4
Wests Phoenix 0 Wgtn Coll Gold 12
Seatoun Lions 5 Nth Wgtn Gators 1
Bye __ Miramar Goblins __


13th GRADE B: These games were friendlies.
13th GRADE C:
Wests Rovers          1    Wests Lakers          0
Tawa Strikers 2 Karori Kakas 1
Karori Bellbirds 1 Wgtn Utd Eagles 3
Olympic Ares 13 Miramar Hobbits 1

14th GRADE:
These games were fiendlies.
Saturday 21 August:
11th GRADE A:
Onslow Kabuls         2    NW Jaguars            2
Tawa Tigers 1 Miramar Jaguars 1
Onslow Sataras 1 Wgtn Utd Dynamos 1
11th GRADE B:
Karori Spitfires     __    Onslow Birlas        __
IBU Makos 2 Miramar Lions 0
IBU Stingrays 0 Karori Vipers 1
Wests Torpedoes __ Bye __

11th GRADE C:
Tawa Panthers         3    Wests Tomahawks       2
NW Lions 3 Porirua Leste Robin 2
Karori Raptors __ BNU Typhoons __

11th GRADE D:
Miramar Pumas         0    Seatoun Giants        1
Wests Rockets 1 Olympic Iris 3
BNU Hurricanes 1 Onslow Punjabs 0
Karori Chargers __ Onslow Karamus __


12th GRADE A:
Miramar Cyclones      6    IBU Tigers            1
Olympic Kronos 1 Pukerua Stingrays 4
Onslow Cashmeres 6 Karori Storm 0
Wests Wildcats __ Bye __

12th GRADE B:
Tawa Hawks            8    NW Fury               0
Miramar Tornadoes 0 Onslow Barodas 5
Seatoun Storm __ Bye __


12th GRADE C:
Karori Hurricanes     1    Miramar Stormers      3
Onslow Ambalas 4 Wests Eagles 2
IBU Mokis __ NW Glory __


12th GRADE D:
Karori Cyclones      __    Bishop Viard         __
NW Roar 0 Tawa Harriers 0
BNU Los Tormentos 1 BNU Stormers 2
Karori Monsoons 2 Hataitai Leopards 4
 13th GRADE A:
Onslow Amapurs        1    Nth Wgtn Gators       3
Onslow Ramas 1 Wgtn Coll Gold 9
Wests Phoenix 3 Miramar Goblins 1
Seatoun Lions __ Bye __
13th GRADE B:
Wgtn Coll Black       2    Karori Blackbirds     2
Bye __ IBU Barracudas __
IBU Morays 4 Tawa Saints 2

13th GRADE C:
Wgtn Utd Eagles       5    Wests Rovers          0
Wests Lakers 1 Karori Kakas 5
Olympic Ares 1 Tawa Strikers 1
Miramar Hobbits 0 Karori Bellbirds 6

14th GRADE:
footballRC           __    Bye                  __
Wgtn Coll Oughton __ NW Tornadoes __game abandoned
Wgtn Coll Burton 2 Tawa Martians 4
Wgtn High 7 Onslow Kapils 0
Miramar Dynamoes 0 Wgtn Coll Elliot 8

Saturday 14 August:

1th GRADE A:
Miramar Jaguars       2    Onslow Kabuls         3
NW Jaguars 2 Wgtn Utd Dynamos 1
Onslow Sataras 0 Tawa Tigers 5

11th GRADE B:

Miramar Lions 1 Karori Spitfires 4
Onslow Birlas __ IBU Stingrays __ No results by Tuesday 12pm
Karori Vipers __ Wests Torpedoes __ No results by Tuesday 12pm
Bye __ IBU Makos __
                   
13th GRADE A:
Miramar Goblins       0    Onslow Amapurs        6
Nth Wgtn Gators 0 Wgtn Coll Gold 8
Seatoun Lions 6 Onslow Ramas 1
Bye __ Wests Phoenix __

Saturday 7 August:
11th GRADE A:
NW Jaguars            1    Miramar Jaguars       2
Onslow Kabuls 5 Onslow Sataras 0
Wgtn Utd Dynamos 1 Tawa Tigers 5
11th GRADE B:
Onslow Birlas         1    Miramar Lions         0
Karori Spitfires __ Bye __
IBU Makos 1 Karori Vipers 1
IBU Stingrays 1 Wests Torpedoes 1

11th GRADE C:
NW Lions              1    Tawa Panthers         4
Wests Tomahawks 1 Karori Raptors 0
Porirua Leste Robin 1 BNU Typhoons 2

11th GRADE D:
Wests Rockets         7    Miramar Pumas         1
Seatoun Giants 1 Karori Chargers 2
Onslow Karamus 8 BNU Hurricanes 0
Olympic Iris 4 Onslow Punjabs 2
                     
12th GRADE A:
Karori Storm          0    Olympic Kronos        1
Wests Wildcats 1 Onslow Cashmeres 5
Pukerua Stingrays 8 Miramar Cyclones 1
IBU Tigers __ Bye __

12th GRADE B:
Miramar Tornadoes     3    Tawa Hawks            3
NW Fury 3 Seatoun Storm 1
Onslow Barodas __ Bye __
12th GRADE C:
Onslow Ambalas        4    Karori Hurricanes     2
Miramar Stormers __ IBU Mokis __Game not played
Wests Eagles 2 NW Glory 1

12th GRADE D:
BNU Stormers          3    NW Roar               1
Karori Monsoons 3 BNU Los Tormentos 4
Tawa Harriers 4 Karori Cyclones 4
Bishop Viard 5 Hataitai Leopards 2
13th GRADE A:
Wgtn Coll Gold       10    Miramar Goblins       2
Onslow Amapurs __ Bye __
Onslow Ramas 1 Nth Wgtn Gators 1
Wests Phoenix 3 Seatoun Lions 9

13th GRADE B:
Karori Blackbirds     5    IBU Morays            0
Tawa Saints __ Bye __
IBU Barracudas 6 Wgtn Coll Black 3

13th GRADE C:
Karori Kakas          0    Wgtn Utd Eagles       4
Wests Rovers 9 Miramar Hobbits 0
Tawa Strikers 2 Wests Lakers 1
Karori Bellbirds 3 Olympic Ares 2
14th GRADE:
Wgtn Coll Elliot     __    Bye                  __
footballRC 2 NW Tornadoes 1
Wgtn Coll Oughton 4 Tawa Martians 3
Wgtn Coll Burton 3 Onslow Kapils 0
Miramar Dynamoes 3 Wgtn High 7