10 Combined - June

Combined League Results Saturday 26 June:
11th GRADE A:
Onslow Birlas         2    IBU Stingrays         1
Tawa Tigers 3 NW Jaguars 4
Onslow Sataras 1 Miramar Jaguars 4

11th GRADE B:
Miramar Lions         1    IBU Makos             1
Onslow Kabuls 7 NW Lions 0
Karori Vipers 4 Wgtn Utd Dynamos 0
Karori Raptors __ Wests Torpedoes __

11th GRADE C:
Karori Spitfires     __    Bye                  __
Wests Rockets 0 BNU Typhoons 1
Porirua Leste Robin 1 Tawa Panthers 1
11th GRADE D:
Miramar Pumas         3    Onslow Karamus        2
Wests Tomahawks 4 Seatoun Giants 1
BNU Hurricanes 1 Olympic Iris 1
Karori Chargers 3 Onslow Punjabs 3
12th GRADE A:
Olympic Kronos       __    Bye                  __
Onslow Cashmeres 12 IBU Tigers 1
Karori Storm 2 Pukerua Stingrays 3
Wests Wildcats 4 Miramar Cyclones 2
 
12th GRADE B:
NW Fury               1    Tawa Hawks            9
Onslow Barodas 4 Miramar Tornadoes 3
Bye __ Seatoun Storm __

12th GRADE C:
Miramar Stormers      6    Karori Hurricanes     0
Wests Eagles 1 Onslow Ambalas 6
NW Glory 1 IBU Mokis 11

12th GRADE D:
NW Roar               6    Hataitai Leopards     3
BNU Los Tormentos 0 Bishop Viard 5
BNU Stormers 3 Tawa Harriers 0
Karori Monsoons 6 Karori Cyclones 1

13th GRADE A:
Nth Wgtn Gators      __    Bye                  __
Wgtn Coll Gold 1 Seatoun Lions 2
Onslow Amapurs 1 Wests Phoenix 1
Onslow Ramas 1 Miramar Goblins 2

13th GRADE B:
Bye                  __    Karori Blackbirds    __
IBU Morays 3 Wgtn Coll Black 8
Tawa Saints 0 IBU Barracudas 4

13th GRADE C:
Wests Lakers          1    Miramar Hobbits       0
Karori Kakas 4 Olympic Ares 4
Wests Rovers 0 Karori Bellbirds 6
Tawa Strikers 0 Wgtn Utd Eagles 0

Saturday 19 June:

 

11th GRADE A:

 

 

 

Miramar Jaguars 2 Tawa Tigers 1

 

NW Jaguars 4 Onslow Birlas 0

 

IBU Stingrays 0 Onslow Sataras 1

 

 

 

 

 

11th GRADE B:

 

 

 

NW Lions 1 Miramar Lions 7

 

IBU Makos 0 Karori Raptors 1

 

Wgtn Utd Dynamos __ Onslow Kabuls __

 

Wests Torpedoes 1 Karori Vipers 4

 

 

 

 

 

11th GRADE C:

 

 

 

Wests Rockets 2 Porirua Leste Robin 3

 

BNU Typhoons 2 Karori Spitfires 2

 

Bye __ Tawa Panthers __

 

 

 

 

 

 

11th GRADE D:

 

 

 

Seatoun Giants 3 Miramar Pumas 6

 

Onslow Karamus 1 Karori Chargers 2

 

Olympic Iris 0 Wests Tomahawks 5

 

Onslow Punjabs 3 BNU Hurricanes 8

 

 

 

 

 

 

12th GRADE A:

 

 

 

Miramar Cyclones __ Bye __

 

Olympic Kronos 5 Tawa Hawks 0

 

Onslow Cashmeres 1 Pukerua Stingrays 0

 

Wests Wildcats 0 Karori Storm 9

 

 

 

 

 

 

 

12th GRADE D:

 

 

 

NW Roar __ Bye __

 

BNU Los Tormentos 8 Hataitai Leopards 5

 

IBU Mokis 3 Bishop Viard 3

 

Onslow Ambalas 8 Karori Monsoons 2

 

 

 

 

13th GRADE A:

 

 

 

Miramar Goblins __ Bye __

 

Nth Wgtn Gators 7 Tawa Saints 0

 

Wgtn Coll Gold 5 Wests Phoenix 1

 

Onslow Ramas 2 Onslow Amapurs 4

 

 

 

 

13th GRADE C:

 

 

 

Wgtn Utd Eagles 3 Miramar Hobbits 0

 

Wests Lakers 2 Olympic Ares 8

 

Karori Kakas 1 Karori Bellbirds 4

 

Tawa Strikers 0 IBU Barracudas 4

 

 

 

 

14th GRADE:

 

 

 

Wgtn Coll Elliot 3 Wgtn High 2

 

footballRC 4 Wgtn Coll Burton 0

 

Wgtn Coll Oughton 4 Miramar Dynamoes 3

 

NW Tornadoes 1 Tawa Martians 2

 

Bye __ Onslow Kapils __

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saturday 12 June:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11th GRADE B:

Miramar Lions 0 Onslow Kabuls 8

Wests Torpedoes 2 Wgtn Utd Dynamos 0

Karori Vipers 2 IBU Makos 2

Karori Raptors 2 NW Lions 3

 

 

11th GRADE C:

Tawa Panthers 3 BNU Typhoons 1

Karori Spitfires 4 Wests Rockets 3

Porirua Leste Robin __ Bye __

 

 

11th GRADE D:

Miramar Pumas 0 Wests Tomahawks 1

Onslow Punjabs 0 Olympic Iris 1

BNU Hurricanes 3 Onslow Karamus 0

Karori Chargers __ Seatoun Giants __

 

 

Saturday 5 June:

11th GRADE A:

 

 

 

Onslow Birlas 1 Miramar Jaguars 6

 

IBU Stingrays 2 NW Jaguars 2

 

Tawa Tigers 4 Onslow Sataras 4

 

 11th GRADE B:

 

 

 

Onslow Kabuls 3 Karori Raptors 0

 

NW Lions 0 Karori Vipers 4

 

IBU Makos 1 Wests Torpedoes 1

 

Wgtn Utd Dynamos 6 Miramar Lions 2

 

 

 

 

 

11th GRADE C:

 

 

 

Wests Rockets 1 Tawa Panthers 3

 

Porirua Leste Robin 1 Karori Spitfires 7

 

BNU Typhoons __ Bye __

 

 

11th GRADE D:

 

 

 

Wests Tomahawks 5 Karori Chargers 1

 

Seatoun Giants 3 BNU Hurricanes 2

 

Onslow Karamus 5 Onslow Punjabs 0

 

Olympic Iris 2 Miramar Pumas 0

 

 

 

12th GRADE A:

 

 

 

Karori Storm 2 Onslow Cashmeres 1

 

Pukerua Stingrays 2 Olympic Kronos 2

 

Tawa Hawks 0 Miramar Cyclones 4

 

Bye __ Wests Wildcats __

 

 

 

 

Grades 12 B & C were friendlies.

 

 

 

12th GRADE D:

 

 

 

Karori Monsoons 3 IBU Mokis 4

 

Bishop Viard 7 BNU Los Tormentos 6

 

Hataitai Leopards 4 NW Roar 1

 

Bye __ Onslow Ambalas __

 

 

 

 

13th GRADE A:

 

 

 

Onslow Amapurs 0 Wgtn Coll Gold 8

 

Wests Phoenix 1 Nth Wgtn Gators 1

 

Tawa Saints 0 Miramar Goblins 5

 

Bye __ Onslow Ramas __

 

  

 

Grade 13 B were friendlies

 

 

 

13th GRADE C:

 

 

 

IBU Barracudas 3 Karori Kakas 0

 

Karori Bellbirds 8 Wests Lakers 1

 

Olympic Ares 3 Wgtn Utd Eagles 2

 

Miramar Hobbits 3 Tawa Strikers 4

 

 

 

 

14th GRADE:

 

 

 

Wgtn Coll Oughton 2 footballRC 3

 

Wgtn Coll Burton 3 Wgtn Coll Elliot 3

 

Wgtn High __ Bye __

 

Miramar Dynamoes 0 Tawa Martians 9

 

Onslow Kapils 0 NW Tornadoes 3