10 Wellington - June

Wellington Junior Results for
Saturday 26 June:
10th GRADE A:
NW Spitfires          1    BNU Dust Devils       1
Miramar Eagles 0 Karori Rockets 10
Onslow Narbardas 2 Tawa Huskies 2
Bye __ Karori Phoenix __


10th GRADE B:
Miramar Hawks         4    Miramar Terns         2
IBU Sharks A 9 Karori Rovers 1
Onslow Kaukaus 9 IBU Snapper 0
Bye __ BNU Stormers __

10th GRADE C:
Miramar Helfens       3    IBU Kingfish          0
Seatoun Eagles 1 IBU Porpoises 3
Olympic Helios __ Onslow Spencers __
BNU Dynamos 1 IBU Cods 2


10th GRADE D:
Hataitai Tigers       5    Onslow Kims           3
Onslow Raroas 2 IBU Orcas 1
Karori Eagles 0 Onslow Ganges 1
BNU Turbines 3 Onslow Calcuttas 1


10th GRADE E:
Karori Wanderers      2    Miramar Tuis         10
Karori Swifts __ Bye __
Miramar Wekas 2 Miramar Brentwood 0
Karori City 0 Karori Hawks 8

Saturday 19 June:

10th GRADE A:

 

 

 

BNU Dust Devils __ Bye __

 

Karori Phoenix 0 Onslow Narbardas 5

 

Tawa Huskies 10 Miramar Eagles 0

 

Karori Rockets 9 NW Spitfires 3

 

 

 

 

 

 

10th GRADE B:

 

 

 

Miramar Terns __ Bye __

 

BNU Stormers 2 Onslow Kaukaus 4

 

IBU Snapper 1 IBU Sharks A 11

 

Karori Rovers 0 Miramar Hawks 5

 

 

 

 

 

 

10th GRADE C:

 

 

 

IBU Kingfish 1 BNU Dynamos 3

 

IBU Cods 3 Olympic Helios 4

 

Onslow Spencers 6 Seatoun Eagles 3

 

IBU Porpoises 2 Miramar Helfens 5

 

 

 

 

 

10th GRADE D:

 

Onslow Kims 5 BNU Turbines 3

 

Onslow Calcuttas 5 Karori Eagles 3

 

Onslow Ganges 5 Onslow Raroas 1

 

IBU Orcas 0 Hataitai Tigers 8

 

 

10th GRADE E:

 

 

 

Miramar Tuis 6 Karori City 1

 

Karori Hawks 0 Miramar Wekas 5

 

Miramar Brentwood 1 Karori Swifts 3

 

Bye __ Karori Wanderers __

 

 

 

 

 

 

 

Saturday 5 June:
 
10th GRADE A:
BNU Devils  1 Onslow Narbardos 4
IBU Sharks A 2 Miramar Hawks 2
Karori Rockets 4 Tawa Huskies 2
NW Spitfires Bye

10th GRADE B:
Miramar Terns 6 IBU Porposies 2
BNU Stormers 1 Karori Phoenix 1
IBU Kingfish 1 IBU Snapper 7
Miramar Bye
               
10th GRADE C:
Miramar Helfens 3 BNU Dynamos 7
Karori Rovers 7 Hataitai Tigers 4
IBU Cods 1 Seatoun Eagles 5
Onslow Kauakus 8 IBU Orcas 2
10th GRADE D:
Olympic Helios 7 Karori Wanderers  1
Miramar Tuis 1 Karori Eagles 3
Onslow Spencers 2 Onslow Ganges 1
Onslow Raroas Bye

10th GRADE E:

BNU Turbines 3 Karori City 0
Onslow Kims 4 Miramar Wekas 1
Karori Hawks 2 Karori Swifts 3
Onslow Calcuttas 4 Miramar Brentwood 2