10 JPL Promo - July

JPL/PROMO Results for Saturday 31 July

10th PROMO:
Western Suburbs       0    IBU Sharks            4
Lower Hutt City 2 Petone 11
Miramar Rangers 4 UH Maidstone Sports 1
KCU 1 Karori 3
Levin 1 Onslow Bankots 5
Eastbourne 3 Stop Out 1
NW Bombers 1 Tawa K9s 3

11th PROMO A:
Western Suburbs      __    Bye                  __
Lower Hutt City 0 Island Bay 1
Miramar Rangers 3 Petone 0
KCU 3 UH Newbolds 0
Waikanae 1 Karori 4
Tawa Pumas 3 Onslow Warus 2
Stop Out 0 NW Pumas 4

11th PROMO B:
Western Suburbs       3    Eastbourne            2
Island Bay 2 KCU 1
Upper Hutt PSC 1 Onslow Ravis 2
BNU Turbines 2 Karori 4
Lower Hutt City 2 NW Rhinos 4

12th GRADE CUP:
Stop Out              5    Karori                2
Upper Hutt City 0 Miramar Rangers 1
Western Suburbs 3 KCU 2


12th GRADE PLATE:
Onslow Kanpurs        0    NW Phoenix            1
Karori 1 Lower Hutt City 3
Western Suburbs 0 IBU Sharks 2

12th GRADE BOWL:
Miramar Rangers       0    Petone                0
UH Car Sales 5 NW Jets 0
Douglas Villa 2 Waikanae 4

12th GRADE SHIELD:
Lower Hutt City       3    Wainuiomata           3
SO Van Baarle Constr 0 BNU Broncos 3
Bye __ KCU __
13th GRADE CUP:
Onslow Bandipurs      1    Petone                1
Tawa Hurricanes 7 Karori 1
Miramar Rangers 1 IBU Sharks 4
13th GRADE PLATE:
KCU                   5    Upper HUtt ADVKIT     2
Wairarapa/Carterton 4 Nth Wgtn Reds 0
Stop Out 0 Lower Hutt City 1


13th GRADE BOWL:
Wainuiomata           1    Karori                1
Western Suburbs 4 Upper Hutt United 2
Bye __ Tawa Raiders __

13th GRADE SHIELD:
KCU                   4    Petone                0
Onslow Ngatotos 6 IBU Piranhas 3
Bye __ Naenae Dolphins __

14th GRADE CUP:
Lower Hutt City       3    Onslow Imrans         1
Wellington College __ Miramar Rangers __
Tawa Orcas 0 Stop Out 0


14th GRADE PLATE:
KCU                   4    Levin                 2
UH Parapine 1 Stop Out 0
Bye __ Miramar Rangers __

14th GRADE BOWL:
Karori Tim Browns     2    WCFC Bertos           1
Porirua Leste Pukeko 0 Eastbourne 1
Bye __ Lower Hutt City __

14th GRADE SHIELD:
Western Suburbs       1    Rongotai College      2
Petone 5 NW Dragonz 1
Douglas Villa 3 Onslow Kamlas 1

12th JPL:
Miramar Rangers      10    IBU Sharks            0
Saturday 17 July:
10th PROMO:
Tawa K9s              1    Eastbourne            2
Stop Out 2 Levin 2
Onslow Bankots 6 KCU 0
Karori 2 Miramar Rangers 7
UH Maidstone Sports 7 Lower Hutt City 1
Petone 1 Western Suburbs 0
IBU Sharks 3 NW Bombers 1

11th PROMO A:
NW Pumas              1    Tawa Pumas            0
Onslow Warus 1 Waikanae 2
Karori 3 KCU 0
UH Newbolds 2 Miramar Rangers 2
Petone 1 Lower Hutt City 2
Island Bay 1 Western Suburbs 2
Bye __ Stop Out __

11th PROMO B:
KCU                   1    Western Suburbs       3
Eastbourne 2 Lower Hutt City 1
NW Rhinos 1 BNU Turbines 1
Onslow Ravis 0 Island Bay 0
Karori 0 Upper Hutt PSC 1


12th JPL:
Saturday 3 July:
Western Suburbs       5    NW Phoenix            2
Karori 2 Lower Hutt City 1
Miramar Rangers __ IBU Sharks __ To be Played Mon 19/7
Onslow Kanpurs 1 KCU 5
Stop Out 3 Upper Hutt City 2

12th PROMO GOLD:
Miramar Rangers       3    NW Jets               1
Lower Hutt City 2 Karori 6
Waikanae 8 KCU 0

13th GRADE CUP:
Onslow Bandipurs      6    Karori                0
IBU Sharks 1 Petone 3
Miramar Rangers 0 Tawa Hurricanes 0


13th GRADE PLATE:
KCU                   3    Nth Wgtn Reds         2
Lower Hutt City 5 Upper HUtt ADVKIT 6
Stop Out 1 Wairarapa/Carterton 5


13th GRADE BOWL:
Wainuiomata           2    Upper Hutt United     0
Tawa Raiders 0 Karori 4
Bye __ Western Suburbs __


13th GRADE SHIELD:
KCU                   5    IBU Piranhas          0
Naenae Dolphins 2 Petone 2
Bye __ Onslow Ngatotos __
 14th GRADE CUP:
Wellington College    2    Lower Hutt City       0
Onslow Imrans 3 Tawa Orcas 2
Miramar Rangers 0 Stop Out 2

14th GRADE PLATE:
UH Parapine           1    KCU                   7
Levin __ Bye __
Stop Out 0 Miramar Rangers 1


14th GRADE BOWL:
Porirua Leste Pukeko  7    Karori Tim Browns     1
WCFC Bertos __ Bye __
Eastbourne 4 Lower Hutt City 2

14th GRADE SHIELD:
Petone                4    Western Suburbs       2
Rongotai College 1 Douglas Villa 1
NW Dragonz 5 Onslow Kamlas 1
10th PROMO:
Western Suburbs       1    UH Maidstone Sports   2
Lower Hutt City 1 Karori 6
Miramar Rangers 4 Onslow Bankots 0
KCU 2 Stop Out 2
Levin 1 Tawa K9s 9
Eastbourne 1 NW Bombers 2
IBU Sharks 1 Petone 3


11th PROMO A:
Western Suburbs       1    Petone                0
Lower Hutt City 2 UH Newbolds 1
Miramar Rangers 0 Karori 0
KCU 0 Onslow Warus 1
Waikanae 2 NW Pumas 1
Tawa Pumas 4 Stop Out 1
Bye __ Island Bay __


11th PROMO B:
Western Suburbs       1    Island Bay            4
Karori 1 Onslow Ravis 3
Upper Hutt PSC 2 NW Rhinos 4
BNU Turbines 0 Eastbourne 3
Lower Hutt City 3 KCU 0


13th JPL:
Petone               __    Miramar Rangers      __ No results supplied
Wairarapa/Carterton 0 Onslow Bandipurs 4
IBU Sharks 0 Tawa Hurricanes 2
Upper Hutt ADVKIT 1 Karori 2
Nth Wgtn Reds 1 KCU 3


14th GRADE CUP:
Lower Hutt City       1    Miramar Rangers       0 played 23 Aug
Stop Out 2 Onslow Imrans 2 played 16 Aug
Tawa Orcas 2 Wellington College 5


14th GRADE PLATE:
KCU                   2    Miramar Rangers       1
Stop Out 2 Levin 4
Bye __ UH Parapine __

14th GRADE BOWL;
Karori Tim Browns     0    Eastbourne            5
Lower Hutt City 3 WCFC Bertos 5
Bye __ Porirua Leste Pukeko __


14th GRADE SHIELD:
Western Suburbs       5    NW Dragonz            1
Onslow Kamlas 2 Rongotai College 3
Douglas Villa 2 Petone 6