10 Hutt Valley August

Results for Saturday 28 August:

10th GRADE A TO D were all friendlies
11th GRADE A:
SO McCreadie          0    Wainui Villages       5
Naenae Rurus 3 UH United 1
UH Mortgage Link 3 Petone Travellers 2
11th GRADE B:
UH Silverstream       0    Petone Nomads         3
SO Malcolmson __ E/Bourne Lions __
LH Eagles 2 SV Sharks 3

11th GRADE C:
E/Bourne Dolphins     0    LH Kestrels           1
UH United Water 2 Petone Wanderers 1
Wainui Phoenix 0 UH Pinehaven 3


12th GRADE A:
UH United                 1    UH Car Sales          3
Naenae Crushers 8 UH Strikers 1
SV Rebels __ UH Titans __


12th GRADE B:
E/Bourne Firebolts       __    Bye                  __
Petone Villagers 1 Wainui Cougars 1
Stop Out 3 LH Green 1

13th GRADE:
UH Rangers                   0    LH Green              7
SO McCreadie __ Naenae Dolphins __
E/Bourne United 7 LH Gold 0
SV Phoenix 2 Wainui Rangers 3
E/Bourne Thunderbird 4 Petone Nomads 0

14th GRADE:
Saint Bernards Coll         4    E/Bourne Tigers       3
Petone Villagers 2 SO Malcomson 6
UH Steve McNabb Elec 3 UH City 5
Bye __ SO McCreadie __

Saturday 21 August:
10th GRADE A:
LH Lightning             2    Wainui Hotshots       4
Bye __ SV Strikers __
Petone Travellers 0 UH TBarr Plumbing 1 4
SO Malcolmson 3 Naenae Cyclones 4

10th GRADE B:
UH Maidstone Sports   2    SV Chasers            3
UH Cobras 3 LH Hornets 0
UH Mortgage Link 3 UH B & P Engineering 8
Bye __ Petone Wanderers __


10th GRADE C:
Naenae Tornadoes      4    SO McCreadie          1
UH Stingers 1 UH TBarr Plumbing 2 1
LH Cougars 7 Petone Nomads 2
Bye __ E/Bourne Stingrays __


10th GRADE D:
SV Vikings                1    Petone Pioneers       4
LH Strikers 0 SO Blair 4
Wainui Rangers 2 Petone Villagers 6
Bye __ Wainui Devils __

11th GRADE A:
Wainui Villages          3    UH United             0
UH Mortgage Link 2 Naenae Rurus 3
Petone Travellers 5 SO McCreadie 0

11th GRADE B:
Petone Nomads         3    E/Bourne Lions        0
LH Eagles 0 SO Malcolmson 1
SV Sharks 3 UH Silverstream 2


11th GRADE C:
LH Kestrels              2    Petone Wanderers      1
Wainui Phoenix 4 UH United Water 1
UH Pinehaven 1 E/Bourne Dolphins 0


12th GRADE A:
UH Car Sales          8    UH Strikers           1
SV Rebels 3 Naenae Crushers 3
UH Titans 4 UH United 4
12th GRADE B:
Bye                     __    Wainui Cougars       __
Stop Out 3 Petone Villagers 3
LH Green 3 E/Bourne Firebolts 7

13th GRADE:
Bye                         __    UH Rangers           __
LH Green 9 E/Bourne Thunderbird 1
Petone Nomads 0 SV Phoenix 4
LH Gold 3 SO McCreadie 2
Wainui Rangers __ E/Bourne United __

14th GRADE:
UH City                    12    Petone Villagers      1
SO Malcomson 2 Saint Bernards Coll 7
E/Bourne Tigers 6 SO McCreadie 1
Bye __ UH Steve McNabb Elec __

Saturday 7 August:

10th GRADE A:
Naenae Cyclones       3    Petone Travellers     2
UH TBarr Plumbing 1 __ Bye __
SV Strikers 2 LH Lightning 1
Wainui Hotshots 1 SO Malcolmson 0


10th GRADE B:
Petone Wanderers      7    UH Mortgage Link      2
UH B & P Engineering 8 UH Cobras 2
LH Hornets 2 UH Maidstone Sports 2
SV Chasers __ Bye __

10th GRADE C:
E/Bourne Stingrays      4    LH Cougars            1
Petone Nomads 1 UH Stingers 5
UH TBarr Plumbing 2 4 Naenae Tornadoes 2
SO McCreadie __ Bye __

10th GRADE D:
Wainui Devils           3    Wainui Rangers        4
Petone Villagers 1 LH Strikers 2
SO Blair 6 SV Vikings 2
Petone Pioneers __ Bye __

11th GRADE A:
UH United               1    Petone Travellers     8
SO McCreadie 1 UH Mortgage Link 1
Naenae Rurus 1 Wainui Villages 2


11th GRADE B:
E/Bourne Lions         1    SV Sharks             2
UH Silverstream 2 LH Eagles 1
SO Malcolmson 4 Petone Nomads 2


11th GRADE C:
Petone Wanderers      0    UH Pinehaven          5
E/Bourne Dolphins 0 Wainui Phoenix 0
UH United Water 2 LH Kestrels 4


12th GRADE A:
UH Strikers                2    UH Titans             5
UH United 1 SV Rebels 2
Naenae Crushers 6 UH Car Sales 1

12th GRADE B:
Wainui Cougars        4    LH Green              2
E/Bourne Firebolts 6 Stop Out 3
Petone Villagers __ Bye __

13th GRADE:
UH Rangers              0    SO McCreadie          1
Wainui Rangers 5 LH Gold 4
E/Bourne United 2 Petone Nomads 2
SV Phoenix 2 LH Green 0
E/Bourne Thunderbird Bye

14th GRADE:
E/Bourne Tigers       3    SO Malcomson          0
Saint Bernards Coll 8 UH City 3
SO McCreadie 2 UH Steve McNabb Elec 7
Petone Villagers __ Bye __