10 Hutt Valley July

Hutt Valley Junior Results for Saturday 31 July:

10th GRADE A:

LH Lightning                      2         UH TBarr Plumbing 1 10
Wainui Hotshots                4         SV Strikers                  1
Bye                                  __         Naenae Cyclones      __
Petone Travellers              2         SO Malcolmson            2


10th GRADE B:

UH Maidstone Sports         1        UH B & P Engineering 3
SV Chasers                        0        LH Hornets                 4
UH Cobras                         3        Petone Wanderers     5
UH Mortgage Link             __       Bye                            __

10th GRADE C:

Naenae Tornadoes             5      Petone Nomads           1
SO McCreadie                      0     UH TBarr Plumbing 2    5
UH Stingers                         3      E/Bourne Stingrays     0
LH Cougars                       __      Bye                             __


10th GRADE D:

SV Vikings                            3     Petone Villagers 2
Petone Pioneers                  2     SO Blair              5
LH Strikers                           2     Wainui Devils     2
Wainui Rangers                  __     Bye                   __


Grades 11 A, B and C have been classifed as friendlies.
New rounds will start from next week.

12th GRADE A:

UH United                1       Naenae Crushers 3
SV Rebels                8       Petone Villagers   0
UH Titans                 2      UH Car Sales         1

12th GRADE B:

E/Bourne Firebolts   0      UH Strikers            8
Stop Out                  2      Wainui Cougars     3
LH Green                 __    Bye                       __

13th GRADE:

SO McCreadie            3       E/Bourne Thunderbird  0
LH Green                   3        E/Bourne United          0
Petone Nomads         0       Wainui Rangers           6
LH Gold                      3       UH Rangers                 7

14th GRADE:

UH City                         6        E/Bourne Tigers         1
SO Malcomson              7        SO McCreadie            2
UH Steve McNabb Elec 6        Petone Villagers         0
Bye                               __      Saint Bernards Coll __


Saturday 17 July:

10th GRADE A:

Naenae Cyclones 5 LH Lightning 3
UH TBarr Plumbing 1 6 SV Strikers 4
Petone Travellers 2 Wainui Hotshots 4
SO Malcolmson __ Bye __


10th GRADE B:

Petone Wanderers 4 UH Maidstone Sports 3
UH B & P Engineering 3 LH Hornets 2
UH Mortgage Link 4 SV Chasers 6
Bye __ UH Cobras __


10th GRADE C:

E/Bourne Stingrays 2 Naenae Tornadoes 3
Petone Nomads 0 UH TBarr Plumbing 2 12
LH Cougars 7 SO McCreadie 1
Bye __ UH Stingers __


10th GRADE D:

Wainui Devils 6 SV Vikings 2
Petone Villagers 4 SO Blair 1
Wainui Rangers 3 Petone Pioneers 2
Bye __ LH Strikers __

11th GRADE A:

SO McCreadie 2 Naenae Rurus 5
SV Sharks 9 UH United 1
Petone Travellers 4 Wainui Villages 2


11th GRADE B:

UH Silverstream __ SO Malcolmson __
LH Eagles 0 E/Bourne Lions 0
UH Mortgage Link 1 Petone Nomads 4


11th GRADE C:

These were friendlies games.

 

 

12th GRADE A:

UH Car Sales 1 SV Rebels 2
Petone Villagers 3 UH United 6
Naenae Crushers 1 UH Titans 1

12th GRADE B:

Bye __ Stop Out __
Wainui Cougars 2 E/Bourne Firebolts 0
UH Strikers 10 LH Green 0

 

 

13th GRADE:

 

UH Rangers 6 E/Bourne Thunderbird 1
SO McCreadie 1 SV Phoenix 5
Bye E/Bourne United __
LH Green 11 Wainui Rangers 0
LH Gold 3 Petone Nomads 4

14th GRADE:

SO Malcomson __ UH City __
E/Bourne Tigers __ Bye __
Saint Bernards Coll 10 UH Steve McNabb Elec 1
SO McCreadie 6 Petone Villagers 0

Saturday 3 July:

 

10th GRADE A:

SV Strikers 0 Naenae Cyclones 1
LH Lightning 2 SO Malcolmson 7
Wainui Hotshots 1 UH TBarr Plumbing 1 4
Bye __ Petone Travellers __


10th GRADE B:

LH Hornets 4 Petone Wanderers 2
UH Maidstone Sports __ Bye __
SV Chasers 1 UH B & P Engineering 8
UH Cobras 2 UH Mortgage Link 3


10th GRADE C:

UH TBarr Plumbing 2 3 E/Bourne Stingrays 0
Naenae Tornadoes __ Bye __
SO McCreadie 11 Petone Nomads 3
UH Stingers 3 LH Cougars 2


10th GRADE D:

SO Blair 0 Wainui Devils 5
SV Vikings __ Bye __
Petone Pioneers 0 Petone Villagers 4
LH Strikers 0 Wainui Rangers 4

11th Grade A:

Wainui Villages 8 SV Sharks 1


UH Mortgage Link 4 Petone Nomads 0
Naenae Rurus 0 Petone Travellers 3


11th GRADE B:

SO McCreadie 3 LH Kestrels 2
UH Pinehaven 1 UH Silverstream 1
SO Malcolmson 4 UH United 5


11th GRADE C:

E/Bourne Dolphins 2 UH United Water 1
Wainui Phoenix 2 Petone Wanderers 1
E/Bourne Lions 0 LH Eagles 0


12th GRADE A:

UH United 5 UH Car Sales 4
Naenae Crushers 2 Petone Villagers 0
SV Rebels 3 UH Titans 2


12th GRADE B:

E/Bourne Firebolts __ Bye __
UH Strikers 11 Wainui Cougars 1
Stop Out 2 LH Green 1

13th GRADE:

Petone Nomads 0 LH Green 11
Wainui Rangers 0 Naenae Dolphins 5
E/Bourne United 4 SO McCreadie 0
SV Phoenix 2 UH Rangers 2
E/Bourne Thunderbird 11 LH Gold 3


14th GRADE:

UH City 11 SO McCreadie 0
Petone Villagers 0 Saint Bernards Coll 7
UH Steve McNabb Elec 2 E/Bourne Tigers 2
Bye __ SO Malcomson __