2000 Federation Reps

2000 Federation Representatives

  
13th Grade Boys Tournament at Napier

Hutt Valley: Chris Campbell, Daniel Keat, Mario Kovac, Mike Garnett, Craig Henderson
Wellington:           Chris Chang
Mana:                 Ricky Vreeburg, Russell Kyne, Scott Cameron, Nick Ashford, Doyle D'Mellow, 
David Butterfield, Kerian Cripps, Anony Hawley
Wairarapa:            Sean Harvison, Mike Keane
Coach:                  Phil Crawshaw
Manager: Steve Butterfield
14th Grade Boys       Tournament at Whangarei

Hutt Valley: Aaron Haines, Brenton Wynyard
 
Wellington: Calvin Pfeffer, James Wylie, Ramon Zayga, Miki Halikias
 
Mana: Philip Gorrie, Mark Bartlett, Josh Close, Adam Ferguson, Charles Lawrence,
Jeremy Burrows, Ginner Whitcombe, Charles Pinto, Paul Jarret
Wairarapa:            Brad Hinton
 
Coach: Jim Henderson
Manager: Rob Burrows
 


15th Grade Boys Tournament at Pakuranga

Hutt Valley: Vincent Godwin, Scott Easthope, Graham Williams, Michael Glensor,
William Ung, David Richmond
 
Wellington: Liam Dunbar, Nick van Hattum, Matthew de Jardine, David Patterson,
Alan Chote
 
Mana: Jamie Nicholas, Brett Stevens, Luke Gaylard, Tommy Short
 
Horowhenua: Adam Daysh
Coach:                Tom McCloat
Manager: John Richmond
 
16th Grade Boys Tournament at Glenfield

Hutt Valley Michael Howells, Simon Hall, Nathan Badger, Peter Ung, Mark Schollum
 
Wellington Brendon Doherty, Peter Halstead, Ross Grounsell, Tahl Theodoru,
Wiremu Lourie
Mana                  Daniel Hibberd, Daniel Diggins, Mehai Moran, Sean Hennessey
Horowhenua            JJ Russell
13th Grade Girls      Tournament at Petone
Hutt Valley:          Sarah Gregorious, Tammy Kaiwai, Toni West, Hannah Cullen, Yahna Gray
 
Wellington:           Aroon Clansey, Josie Fitzsimmons, Rene Leota, Ione Gill, Alice Cooke, 
Puawai Swindell
 
Mana:                 Julia Baldwin, Amanda Sisk, Madison Potter, Ann Leighton
 
Wairarapa:            Sonya Rutene
15th Grade Girls      Tournament at Christchurch

Newlands College Christie Arcus
 
Hutt Valley High Sarah Bradbury, Emily McColl, Cheryl McDiarmid
 
Heretaunga College Azania Fusimalohi, Amelia Hamilton, Francesca Harrison, Vanessa Picken
 
St Mary's Erin Hayes
 
Wellington Girls' Amelia Humphreys, Maddie Kyrke-Smith
 
Marsden College       Emma Humphries
 
Sacred Heart          Krystle Kalivati
 
Onslow College        Brooke Pain
 
Chanel Abby Turnbull
 
St Catherines Zara Verkerk
 
Under 19 Women        Tournament at Dunedin

Marist Rebecca O'Neill, Cherise Wilson
 
Tawa College          Asmita Rama
 
Seatoun Ali Hansen, Chloe Hansen, Emily Moorehouse-Aires, Liz Oliver, Amy Stead
 
University Lizzy Vullings, Emma Koch
 
Queen Margarets Jessica Prendergast
 
St Mary's College     Leanne Tiffen
 
Wellington Girl's     Bridget McLaughlin, Mariah Meagher
 
Tararua Hayley Doran
 
Senior Women Tournament at Rotorua

Tararua Ingrid Bain, Jo Gorman, Ruth Post
 
Wairarapa United Lisa Gibson, Andrea Scott, Sarah Dodd, Wendi Henderson, Sharleen James,
Michele Keinzley, Nicki Smith, Pip Meo

Petone Jenny Patterson, Briar Sargent

Marist Rebecca O'Neill, Jane Ward
 
Seatoun Kistina Murray
 
Coach: Phill Keinzley