2002 Federation Reps

2002 Federation Representatives

13th Grade Boys 

Mana: Andrew Bailie, Paul Steele

Horowhenua: Blair McClean, Brett Wanden

Wellington: Paul Kathroulas, Sam Wevers, Nic Zivadinovic

Hutt Valley: Adam Faulkner, Tim Geerlings, Michael Jones, Logan Luke Tim Mather,
Tihou Messenger-Weepu, Simon Millynn, Adam Pomana Andrew Ung
Coach:       Guy Smith 
14th Grade Boys     
 
Mana: Hayden Barrett, Jason Bellman, Matthew Burton, Rudiger Coetzer, Samuel Greene,
Bryce Howard, Kieran Purcell, Arama Tairea, Joshua Whyman

Hutt Valley: Leon Alexander, Rowan McCullough, Andrew Olivier, Hayden Pye, Scoota Roche,
Phil Watson, Scott Williamson


Coach: Sandy Aitchison
 


14th Grade Girls
 
Wellington: Joanne Bailey, Alice Soper, Lizzie Ingham, Alice Orsman, Carena Oosterbaan

Mana: Sally Kent, Ciara Slattery

Wairarapa: Kelsi Rutene

Hutt Valley: Cerise Costain, Alex Aston-Baran, Sonia Hawke, Larissa Titov Melanie Cleland,
Hannah Wall, Taryn Ryan,
 
Horowhenua Ashlee Delahunty
  


15th Grade Boys
 
Wellington: Roddy Brown, Nik Tromp

Mana: Nick Ashford, Scott Cameron, Kieran Cripps, Anthony Hawley, Russell Kyne,
Grant Stephens

Horowhenua: Hoani Martin-Davis
Hutt Valley:    James Colson,  Terence Davidson,  Mike Garnett,  Daniel Keat, Mario Kovac,  
David Midgley, Andrew Millynn,

Coach: Tom McCloat

15th Grade Girls 

Wellington: Alice Cooke, Ione Gill, Zara Verkerk, Emma O'Callaghan, Selina Powell

Mana: Anne Leighton, Angeline Humphreys, Jay Paku, Michaela Keith, Sarah Steele

Hutt Valley: Hannah Cullen, Tammy Kaiwai, Toni West, Yahna Gray, Ashleigh McInnes,
Brooke Pain

Coach: Andy Steele
Manager:         Derek Gill
 

16th Grade Boys
 
Mana: Mark Bartlett, Paul Jarrett, Lance Ramaekers, Ginner Whitcombe

Wellington: Mikey Halikias, Chas Lawrence, William McLea George Whiting

Hutt Vallley: Mathew Bell, David Herman, Benjamin Keat, Tom O'Sullivan, Paul Sasa,
Ivan Suminovic

Horowhenua: Jeremy Burrows, Andrew Wanden
Coach:           John Heald


16th Grade Girls

Wellington: Alice Cooke, Ruby Morgan, Stacey Joseph, Nicola Pollard, Sarah Steele,
Yahna Gray, Sarah Rooker, Toni West, Michaela Keith, Megan Tasker,
Emma O'Callaghan, Domarina Moshi, Anita Mate, Anne Leighton, Tatayna Shaba,
Clare Tattersall


Coach: Kerry Leighton
Manager:         Tina Gray
 



Senior Women

Marist: Toni Chapman, Andrea Scott, Rebecca O'Neill, Angela Goodridge


Seatoun: Alexandra Hansen, Monika Gut, Jacqui Goble, Sarah Vasey, Karen Rigby

Petone: Emma Humphries, Bria Sargent, Jenifer Paterson, Emily,McColl

Wairarapa United: Wendi Henderson, Pam Yates, Nicky Smith, Nicola Morrison, Angie Donaldson

Coach: Wendi Henderson
Manager: Lisa Gibson



Senior Men
 
Island Bay: Craig Lauchlan
 
Miramar Rangers: Tariq Imam, Darren Cheriton, Tim Butterfield, Rupert Ryan,
Graham Little, Simon George,
 
Lower Hutt City: Blair Patterson, Alex Wilson, Phil Patterson
 
Olympic: Stephen Romijn
 
Petone:             Dion Bartosh
 
Marist: Mark Oates
 
Wairarapa United: Kevin Murray
 
Western Suburbs:    Peter Satos,  Matt Wilson  Adam Church
 
Coach: Mick Waitt
Ass Coach:          Martin Disley
GK Coach:           Chris Pile