2003 Federation Reps

2003 Federation Representatives 

Men


Miramar Rangers: Dylan Hall, Adam Birch, Graham Little, Geoff Brown, Rupert Ryan

Lower Hutt City: Blair Patterson, Phil Patterson, Stuart Lochhead,
Pedro Garcias, Dion Bartosh, Matt Adam

Olympic: Jamie Duncan, Karl Whalen

Western Suburbs: Matt Wilson, Phil Imray, Adam Church


Coach: Mick Waitt

Women

Seatoun: Pam Yates, Ali Hansen, Wendi Henderson, Monika Gut, Emily Moorehouse-Aires,
Jacqui Goble, Liz Pearson, Liz Oliver, Sara Vasey, Karen Rigby,


Miramar Rangers: Laura Hogg

Kapiti Coast: Kylie Gorrie

Petone: Stacey Fraser, Emma Humphries, Bria Sargent, Pearl Carre, Emily McColl,
Jenifer Patterson,

Marist: Erin Wilson, Rebecca O'Neill, Angela Goodridge

Tararua: Adrienne Bain

Coach: Wendi Henderson
 
Asst. Coach: Pauline Sullivan
Manager:            Lisa Gibson



National Youth League

Lower Hutt City: Matt Adams, Blair Easthope, Steven Gulley, Scott Easthope, Mike Garnett,
Dave Richmond
 
Miramar Rangers: David Capstick, Allen Chote, Sam Higgins, Wiremu Lourie, Michael Green

Olympic: Mikey Halikias, Tobias Kidman, Wayne Rooker

Petone: Michael Howells

Upper Hutt City: Chris Campbell

St Pats Town: Andrew Millynn

Western Sububs: Mark Bartlett, Adam Church, Craig Henderson, Mario Kovac, Dane Rayner,
Matt Wilson

Wgtn College: Chris Chang, Brendan Daugherty, Jessie Koorey-Slow


Wgtn United: Matt de Jardine, Sven Exeter, Luke Gaylard

Coach: Mick Waitt
 
13 Boys
Jamie Adams, Leighton Arraj, Admir Balicevac, Costa Barbarouses, Jonathan Blair, Hamish Chang,
Fraser Colson, Hayden Flett, Jake Gleeson, Gareth James, Richard Mclay, Sam Morrissey,
Jamie Nelson, Shaun O'Neil, Moses Petelo, Eyob Teka.
Coach: Andy Hedge
Manager: Mike Adams
14 Boys
Darryn Ahkuoi, Sam Blackburn, Michael Eagar, Andrew Gorrie, Zaan Janse, Michael Jones,
Paul Kothroulas, Tim Mather, Blair McLean, Tihou Messenger/Weepu, Simon Millynn,
Keiichi Nguyen, Sam Peters, Adam Pomana, Nick Tarrant, Andrew Ung.
Coach: Aaron McFarland
Asst Coach: Jon Harahap
14 Girls
Sarah Duffin, Lucy Bowers, Kelsi Rutene, Elizabeth Milne, Mariko Kirkcaldie, Ciara Slattery,
Renee Leota, Annalies Van Kampen, Hannah Wall, Emma Evans, Sophie Hudson, Sally Kent,
Maddie Dai, Carena Oosterbaan, Terri-Amber Carlson, Alexandra Aston-Baran.
Coach: Tom Randles
Asst Coach: Nicky Ingham
15 Boys
Leon Alexander, George Barbarouses, Sam Greene, Jason Bellman, Bryce Howard, Alpha Kennedy,
Tyson Laws, Michael Madden, Rowan McCullough,Andrew Olivier, Kieran Purcell, Daniel Rangihika,
Scoota Roche, Karl Romijn, Phil Watson, Scott Williamson.
Coach: John Heald
Manager: Peter Roche
16 Boys
Nick Ashford, Chris Campbell, Chris Chang, Mike Garnett, Anthony Hawley, Toby Kidman,
Mario Kovac, David Midgley, Andrew Millynn, Nik Tromp, Daniel Keat, Oskar Henning-Tapley,
Craig Henderson, John Gerondis, Scott Cameron, Roddy Brown.
Coach: Chris Kavanagh
Manager: Brendon McIntyer
16 Girls

Aroon Clansey, Ashlee Delahunty, Sonya Rutene, Josie Fitzsimons, Laura Hamilton,Melinda Hodgson,
Julia Baldwin, Annie Olssen, Sarah Gregorius, Emma O'Callaghan, Alice Orsman, Yahna Gray,
Nicole Lacunza, Toni West, Eve Martin, Anna Wenzel.
Coach: Nicky West
Manager: Tina Gray