Premiers

Premier Division

2016            Deer Park

2015            Darebin

2014            Darebin

2013            Darebin

2012            Diamond Creek

2011            St Albans Spurs

2010            Darebin Falcons

2009            Darebin Falcons

2008            Darebin Falcons

2007            Darebin Falcons

2006            Darebin Falcons

2005            Melbourne University

2004            St Albans Spurs

2003            Melbourne University

2002            Melbourne University

2001            Parkside Magpies

2000            Parkside Magpies

1999            St Kilda City Sharks

1998            St Kilda City Sharks

1997            Albion Cats

1996            Fairfield Falcons

1995            Ballarat Lions

1994            Northcote Park Scorpions

1993            East Brunswick Scorpions

1992            Ballarat Lions

1991            East Brunswick Scorpions

1990            Ballarat Eagles

1989            Parkville Scorpions

1988            Parkville Scorpions

1987            Parkville Scorpions

1986            Gladstone Park ‘Burras

1985            Aberfeldie Scorpions

1984            Aberfeldie Scorpions

1983            Hallam Cobras

1982            Broadmeadows Scorpions

1981            Broadmeadows Scorpions

 

Premier Reserves Division

2013            Eastern Devils

2012            St Albans

2011            Darebin Falcons

2010            Darebin Falcons

2009            Darebin Falcons

2008            East Burwood

2007            Darebin Falcons

2006            St Kilda City Sharks

2005            Melbourne Uni

1999            St Kilda City Sharks

 

North West Conference

2013            Bendigo

2012            Bendigo

2011            La Trobe Uni

2010            Sunbury Lions

2009            Sunbury Lions

2008            Heidelberg

2007            Hadfield

2006            Diamond Creek Demons

 

South East Conference

2013            Scoresby

2012            Hallam FC

2011            Hallam FC

2010            South Mornington

2009            Scoresby

2008            Scoresby

2007            Eastern

2006            Berwick Wickers

 

Metro Division 2

2007            Hadfield

2005            Lalor Bloods

2004            St Kilda City Sharks

2003            Melbourne University

2002            East Geelong

2001            Hadfield Hawks

2000            Nth Heidelberg Bulldogs

 

Country

2007            Melton

2006            Geelong Womens

 

Division 2

2005            Diamond Creek Demons

2004            Berwick

2003            Surrey Park

2002            Mordialloc

2001            Ferntree Gully