2019 Club Teams
Congratulations to the following players who will be participating the in the 2019 CBA Club Competition for North Canterbury.
NC has a grown dramatically in our u13 boys club teams with over 40 boys trials, allowing us to create 4 teams, an increase of 2 from 2018.
North Canterbury has a total of 14 club teams partaking in 2019.
Boy's u13 Grey - Coach Paul Jenkins
Harry Cournane
Oscar Tate
Charlie Haigh
Fletcher Jenkins
Eamon Martin
Rory Holmes
Joshua Howden
Blake Painter
Kelby Smith
Sam Reilly
Boy's u13 Black - Coach Harry Skirrow
Jayden Palmer
Lachie Cameron-James
Joe Loffhagen
Liam Marshall
Kody Ballagh
Josh Service
Eli Brookfield
Daniel Martin
Cohan Max
Luka Martinovich
Boy's u13 White - Coaches Josh Doody & Jack Truscott
Peyton Towart
Kane Arona
Dominic Morgan
Lachlan Jones
Lee Simpson
Nikau Campbell
Mark Reidie
Riley Blanken
Daniel Kavanagh
Cooper Reuben
Boy's u13 Maroon - Coach Connor Pritchard
Toa Harimate-Parata
Logan Walls
Hayden Downes
Hunter Hartel
Benjamin Gilmore
Max Martin
Bradley Bone
Charlie Board
Blake Packham
Joseph Saunders
Girl's u15 Maroon - Coach Hayley Neilson
Terongomaianiwaniwa Williams
Ella Couch
Evie Leeson
Lilly Porter
Rose Lynn
Harper McDonald
Sofia Vaaelua
Hayley Barrett
Ruby Lynn
Aine Leeson
Girl's u15 White - Coach Maya James
Dayna Simpson
Keita Hatherell
Caitlin Parish
Ophelia Powell
Rapherty Powell
Hadley James
Savannah Caulfield
Bree Marshall
Ella Evers
Sofia Tizzard
Boy's u15 A - Coach Blake Cunninghame
Korben Murray
Jake Holmes
Rama Naidu
Kobe Murdoch
Liam Warren
Griffin Grant
Tiki Oneroa
Joshua Switalla
Thomas Martin
Noah Mauger
Boy's u15 Maroon - Coach Mike Barrett
Harvey Knaggs
Ty Nelson
Jonty Daniels
Troy Cutbush
Jai Marryatt
Harry Witt
Daniel Barrett
Jacksyn Carson
Toby McConnon
Noah Loffhagen
Boy's u15 White - Coach Eric Steghuis
Schalk Janse van Rensburg
Alexander Payne
Zavier Cotton
Sean McGregor
Charlie Sampson
Nikora Wall
Jackson Wright
Noah Beckdahl
Nathan Mawson
Dylan Schaare
Boy's u17 - Coach Cam Wilson
Huntet Archbold
Wade McIntish
Joshua Anderson
Sam Anderson
Callum MacDonald
Cobin Day
Anthony Reed
Jake Burgo
Oscar Roberts
Ben Wildey
Alex taylor
Jonty McKenzie
Men's u20 - Coach Matt Cunninghame
Ryan Sangster
Jay Garrick
Adam Ireland
Grayson Hetherington
Ryan Suthland
Jackson Lewis
Joshua Thornton
Daniel Wildey
Mana Joyce-Grace
Blake Cunningham
Harry Skirrow
Girl's u18 - Coach Gordon Wong
Aliyah Newton
Maddie Roberts
Tayla Hawker
Olivia Cromarty
Jade Paenga
Maia Simpson
Helene Vaaelua
Lily Gaughan
Ella Sharpe
Eva Robinson
Alex Robinson
Brooke Woolford
Women's u21 - Coach Ash Fane
Brooke Palmer
Lauren Whittaker
Keely Woolman-Smith
Eliza McCracken
Caitlin Penney
Sophie Davies
Maya James
Sinead McConchie
Karereatua Williams
Women's Prems - Coach Wade Parata
Taneisha Nutira
Helen Matthews
Ashlee Fane
Stella Porter
Emily Evans
Coahmine Colgan
Tiana Placid
Neisha Bond
Molly Cockburn