Life Members

YEAR NAME CLUB   YEAR NAME CLUB
1940 J. Douglas* Seddon   1986 R. Angwin* Executive
1940 B. Jamieson* Executive   1987 W. Pride North Footscray
1942 A.E. Shepard* Executive   1987 T. Grant* Executive
1952 H. Turner* Executive   1988 T. Angwin Executive
1953 L. Bolger* West Footscray   1988 R. Madigan Umpires
1954 A. I. Dunne* Executive   1989 R. Swann (OAM) Executive
1955 L. Cheeseman* Parkside   1990 E. Spence* North Footscray
1956 C. K. Hodgeson* Executive   1990 G. Watt Executive
1957 J. Gardiner * Parkside   1991 J. McKay Tribunal
1957 J. Morissey* N/A   1991 R. Donahue Appeals Board
1958 H. Pascarl* Parkside   1992 J. Rayner Executive
1959 A. Robinson* Executive   1992 D. Carter Executive
1964 L. Rowley* Spotswood   1993 R. Beales Appeals Board
1965 C.V. Cooke* Parkside   1994 H. McFerran Umpires
1966 A.W. Abbey* Executive   1995 D. Lockhart* Tribunal
1967 J. Chigweddon* Sunshine   1995 J. McLeod* Deer Park
1967 W. Tillotson* Seddon   1996 M. Laffin Sunshine YCW
1968 H. Kelly* Executive   1996 V. Roach Executive
1968 W. Williams* West Footscray   1997 B. Stafford Sunshine Heights
1969 C. Cuthbertson* West Footscray   1998 B. Skinner* FDFL/Parkside
1969 M. McBean* Kingsville   1998 L. Murphy Spotswood
1970 L. Maxwell* Executive   1999 D. Knight Executive
1970 W. Couch* Spotswood   1999 D. Muir* Seddon/Yarraville
1971 J. Lloyd* Executive   2000 T. O`Donnell Umpires
1971 P. Cocks* Parkside   2000 B. Height Tribunal
1974 J. Doherty* St. Albans   2001 H. Turner* Executive
1975 H. Mason* Umpires   2001 V. McTaggart Executive
1975 R. Dye Executive   2003 B. Wilson WRFL/Parkside
1976 I. McDonald Umpires   2005 T. McGarity Umpires
1976 D. Moore* Kingsville   2005 F. Olds Central Altona
1977 R. Jewell* Seddon   2006 A. Williams Albion
1977 L. Tandy* Spotswood   2006 A. Chandler Coburg Districts
1978 D. Mills Albion   2007 J. Booker Umpires
1978 N. O`Connor Parkside   2007 J. Mizzi Executive
1978 G. Saville Umpires   2008 I. Hamm Executive
1979 R. Falla* West Footscray   2008 M. McDonald Independent H.C
1979 V. Smithwick Seddon   2009 B. Hardy Glen Orden
1980 J. Borlase* North Footscray   2009 F. Smith Braybrook
1980 A. Clough (OAM) Seddon   2010 A. Wright Albion
1981 P. Hollings Executive   2010 D. Sayner Tribunal
1982 R. Hodges* Seddon   2011 D. Barnard St. Albans
1983 J. Huntington Executive   2011 R. Evans Tribunal
1984 L. Murphy* Parkside   2012 R. O`Hara Yarraville Seddon
1984 B. Priest  Braybrook    2012 J. Lee Parkside
1985 K. Brown A.N.B.Y   2013 S. Fenech North Footscray
1986  A. Smith*  West Footscray    2014 M. Grech Sunshine
        2014 M. Penaluna Executive
        2015  S. Grima  Sunshine Heights  
        2015 M. Psaila St. Albans 
        2016  R. O'Connor  Parkside 
             
            *Deceased

 

WRFL Sponsors

YouTube

Contact Us

CONTACT THE WRFL OFFICE

Phone: 9315-5400

Email: info@wrfl.asn.au

Business Hours: 9am-5pm Mon-Fri